Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák

A kérdés

Most akkor mit is gondoljak a gyerekem tanulmányáról?

Fiam másodikas. A tanárnéni minden beszélgetésen azt mondja, hogy a gyerek milyen jól teljesít, az osztályban az elsö 5 legjobb között van, ök fej fej mellett vannak. Mindig szuper gyors. Èn azt látom, hogy gyors de sokszor hibázik, szerintem azért mert ö akar mindig az elsö lenni.

ìrtak idén 2 proba dolgozatot már, és ott is többet hibazott, és ha átszámolnám akkor egy jó 4 lett neki az egyik. De hibát az órai munkákba is itt ott látok, és szerintem nem a tudás hiány, hanem a gyorsasag áll mögötte. Viszont ami engem zavar, hogy a tanárnö szuper gydereknek tartja, és mindig csak azt mondja, hogy milyen jól teljesít. Na de mi lesz, ha most elkezdenek már rendes jegyeket szerezni? Ott a hiba hiba lesz és a gyorsaság nem számít, és úgy érzem, hogy a tanár csak ezzel a hozzá állással vissza húzza öt. ùgy érzem nem a jó eredményre ösztönzi, hanem a gyorsaságra. Ès ez a fiamnak szuperül tetszik, na de ez nem viszi elöre.

Hiába beszéltem a tanárral eröl, ö csak azt mondja nincs miért aggodnom, mert a gyerek jól teljesít. Na de nekem a jó teljesítés 5-st jelent. Ok mondhatná a tanár, hogy a gyerek ügyes jól telejsít de... és ide tenni, hogy miért is ír 4-es dolgozatot, és akkor én elfogadnám a gyereket 4-es tanulónak. Na de ha tanár isteníti a gyereket, pedig a teljesítménye csak kisebb.

EGy kedves építö kritikát kellene a tanárnak a gyerek felé nyilvánítani, ahol a gyerek talán érezné, hogy jobban a minöségre is figyelni kellene. Èn állandóan mondom, de a gyerek is tudja mit gondol a tanár róla.

Van máshol is ilyen, hogy a gyerek 4-re teljesít és még is a tanár csak is szuper jót mond róla?

Keress kérdéseket hasonló témákban: tanító, iskola

jan. 30. 15:47  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

4: Jó

5: Kiváló

A gyereked jól teljesít. Ezzel mi a baj? A sok kis hiba inkább a figyelmetlenség miatt van. Ezt tudjàtok kicsit fejleszteni.

A tanár hozzáállása szuper, abban erősíti, amiben jó. Nem igaz, hogy a gyorsaság nem számít.

A te hozzáállásod viszont rossz: ne a hibát keresd a gyerekben, és ne csak a kiválóval elégedj meg. Most alapozza meg a tanár a gyerekben a tudasvàgyat, és a tanulás szeretetét. Ha lelombozód, akkor azt fogja érezni, hogy ő semmiben sem elég jó, hiába igyekszik.

Később még jobban kiviláglik, hogy miben erős, tehetséges, és mi nem megy. Érdekes, hogy sok szülő azt elfogadja, hogy a tesi vagy a rajz 4-es, esetleg 3-as. Nem lehet mindenki olimpikon vagy művész. De ugyanaz a szülő nem érti meg, hogy matematikus, orvos, vagy író sem lehet mindenkiből.

A válasz 93%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont jan. 30. 16:25 Privát üzenet
Úristen.Másodikos.Jól teljesít. Az 5 legjobb között van....Mi a problémád?? nem értem....szegény gyereket ne hajszold vmi teljesítménykényszerbe légyszi,....azzal még ráér

A válasz 93%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/11Időpont jan. 30. 17:20 Privát üzenet

Beteg vagy. Jól teljesít. Látja, hogy jó az esze. Hibázik mint mindenki.

Nem a tanárral van baj, hanem veled.

A válasz 93%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/11Időpont jan. 30. 17:32 Privát üzenet

Jézusom még egy szülő, akinek csak az 5-ös számít jó jegynek, más nem. Ilyenek voltak az én szüleim is. Ilyen maximalisták. Persze miért? Hogy tudjon hencegni a többi szülő közt, bezzeg az ő gyereke! Okos a gyereked, és a nagy elvarasok miatt kapkod szerencsétlen. Ennyit kell kiküszöbölni, hogy ne kapkodjon, hanem legyen alapos.

"Na de nekem a jó teljesítés 5-st jelent."

Ez a mondat alapján viszont nem tartalak jó szülőnek. Ez így mindent elmond. Majd csinálsz szerencsétlen gyerekből egy mindig a tökéletesre törekvő idegroncsot. Van ilyen gyerek a közelemben. Annyira jól akar teljesíteni a szülei nyomasara, ha már nem hibátlan a dolgozata teljesen össze van törve. Állandóan stresszes, feszült. És csak alsó tagozatos. Fejezd be ezt a hozzaallast, ha nem akarod tönkre tenni a gyerekedet. Mert ezzel azt fogod tenni.

A válasz 94%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/11Időpont jan. 30. 17:40 Privát üzenet

"Nem igaz az, hogy az iskolai jegy bármit jelentene, tudjuk, hogy pont a tehetséges gyerek nem fog egyenletesen teljesíteni, mindenből jó jegyet hozni. Kettőből vagy egyből vagy háromból jó lesz, a többit, bocsánat, leszarja, mert a tehetség deviáns. Na most ezt a magyar iskola nemhogy nem honorálja, nem bírja elviselni"

(Vekerdy)

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/11Időpont jan. 30. 18:25 Privát üzenet

Ülj le a gyerekkel tanulni otthon is, mert ha kapkod hibázok nem jó tanuló.

Nem örülnék ennek, miért kell a gyorsaságot dícsérni??

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/11Időpont jan. 30. 18:44 Privát üzenet

" Na de nekem a jó teljesítés 5-st jelent."

Szuper, zaklasd akkor a gyereked, neveld belé már most a szorongást. Legyen csak később önbizalomhiányos,depressziós,öncsonkítós tini.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/11Időpont jan. 30. 22:06 Privát üzenet
TheSoldier nevű felhasználó válasza:

Te normális vagy?

Ezzel a hozzáállással TE fogsz ártani a gyerekednek. Ez a nagy "nekem a jó teljesítés 5-st jelent. " felfogás fog komoly problémákat okozni.

A négyes nagyon is jó jegy, hidd el később fog kapni hármast,kettest, sőt bizony egyese is lesz. Fogadd el. Nem tökéletes kis robotod van,hanem gyereked..

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 92%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/11Időpont jan. 30. 22:09 Privát üzenet

A gyerek JÓL teljesít, tehát 4-es. Ha 5-ös lenne, KIVÁLÓAN teljesítene. Ennyi.

A 4-es JÓ, ne éreztesd a gyerekeddel, hogy ez nem elég neked, mert nem lesz jó vége.

Enyém magyarból 4-es. Ott haragszik is a tanár miatta, mert egyértelműen 5-ös a gyerek tudása, de nem figyel oda a feladatokra, nem azt csinálja, amit kellene. Viszont az enyém figyelemzavaros. Ezt elfogadtam, és bár a tanítónő szerint ne elégedjek meg a 4-essel, én tudom, hogy az 5-ös, csak az állapota miatt nem képes még jobbra. De rajta vagyunk :)

A válasz 58%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/11Időpont jan. 31. 08:39 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Itt azt akartam írni, hogy a tanárnö most azért dicséri mert gyors a gyerek. Na de a dolgozatban ez nem fogja a tanárnöt sem érdekelni, és jegyben akár 3-st is kaphat mert hibázik.

A tanárnö azt is mondhatná, mikor a gyerek iszonyat gyorsan késsz van, hogy akkor most nézd át amit csináltál, ha hibát látsz benne javítsd ki... De ezt nem teszi, hanem a tanárnönek elég, hogy gyorsan de hibássan késsz a gyerek.

Èn meg hiába mondom a gyereknek, hogy bizony a gyorsaság senkit nem érdekel, az eredmény a lényeg.

# 10/11Időpont jan. 31. 11:45 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit tegyek hogy ne mindig csak a szülésre gondoljak? Vagy ez normalis?
Valakinek volt már ilyen? Mire gondoljak? November1én meg jött rendesen 5napra december2án 2napig barna folyasom volt pisilésnél de azóta semmi
Most erről mit gondoljak?
Létezik, hogy 1 hónap után lesz érzékeny a tejre? Nem tudom, mire gondoljak.
A sanyarú körülmények közt élő emberek miért gondolják azt hogy szaporodniuk kell?
Gyerekem újabban egyre több leckét hoz haza. Mire gondoljak?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!