Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A tanítónénit tegezik vagy...

A tanítónénit tegezik vagy magázzák a gyerekek? (1-2 osztály)

Figyelt kérdés

Azért érdekes kérdés, mert a mai gyerekek tudnak köszönni idősebb, idegen embereknek - jónapotkívánok,csókolom... de meg nem szólítják,nem beszélgetnek velük.

Az óvodában az óvónéniket tegezik, bármelyik a óvodai hivatalos személyt tegezik és szerintük ez így normális. Az iskolában hogy van ez?

Mikor jön el a magázás időszaka és ki fogja ezt megtanítani nekik?



2019. jan. 31. 10:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tök fura...nálunk is tegezik...és mi is őket. Nekem ez furcsa dehát ezt kérték. ( 56 és 49 éves a két tanítónő)
2019. jan. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Tanár függő, általában elmondják hogy így szólíthattok tegeződjünk/magázódjunk. Azt hiszem azok közül akik engem tanítottak 1et kellett mindig magázni alsóba. Viszont azt elvárták hogy napszaknak megfelelően köszönjünk és ne sziát. Utána majdnem az összes tanárom más lett 5.től ott viszont már magázni kellett mindenkit. Közép iskolába olyan szinten rá voltak akadva a magázásra hogy ha véletlen nem alakították minden mondatot magázóssá akkor kiabálás volt főleg az irodalom/nyelvtan tanártól (utálta is mindenki). 22/n
2019. jan. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
*alakítottál.
2019. jan. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó napot kívánok Timi néni, majd onnantól tegeződnek. Állítja a tanító néni hogy felsőre menni fog a magázódás. Kíváncsi leszek. :D

Az óvodában 8 évvel ezelőtt még úgy kezdtük, hogy Csókolom Marika néni, és tegeződés, de mostanra már a Szia Marika néni sem zavarja őket, lazul a fegyelem rendesen. :D

2019. jan. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

Tegezi a másodikosom a tanítónénit. A felsős tanítókat is. Jó napot kívánok! és Viszont látásra! a köszönés, és X néni a megszólítás, de tegezi.

Engem halálosan idegesít, már oviban is zavart, de úgy tűnik, ebbe az irányba változik a világ. Majd megszokom.

2019. jan. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, de ha utcán köszön rá a gyerek a tanítónénire vagy a parkolóban kiabál utána, akkor "Szia X néni!" van.
2019. jan. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
És még azt is hozzátenném, hogy bár a gyerek tanítóival tegeződök, felsős tanítók, tanárok felé megadtam azt a tiszteletet, hogy magázódunk, főként, hogy igaziból nem is ismerem, max a nevét tudom. Nem telt el 2 hónap, a legtöbb simán letegezett, amikor mentem a suliba a gyerekért. Én napszaknak megfelelően köszönök belépéskor, amire egy laza "szia" a válasz. Szóval gondolom a gyerekek felé sincs nagyobb elvárás.
2019. jan. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

70 eve meg a szuleiket is magaztak a gyerekek, ment nekik gond nelkul, en 33 vagyok, ovodara nm emlekszem, de alsoban tuti magaztuk a tanitokat, az egyik kommentelo szerint ma mar a kozepiskolara se sikerul megtanulni a magazodast?!

Hova fajul a vilag?! Ne csodalkozunk ezen a sok "ertelmi fogyatekos" kamaszon ezekutan...

2019. jan. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig magáztuk a tanítókat. Furcsálltam is amikor kb. 5.-es voltam, és a kisebbek tegezték a tanárokat. Legkésőbb 4.-5. körül tuti megtanulják a magázódást
2019. jan. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%
Ez a régen bezzeg-nem magázódtak régen, teccikeltek, (felnőttek, mai 70 évesek közül is nagyon kevesen tudnak magázódva beszélni, teccikelnek és suksükölnek.) Ezt tanították gyereknek magázódás helyett, mond hogy teccik ... Szerencsére ma már túlléptünk ezen, (bár már a 80-as években intelligens ember fejbevágta a teccikelőt és azt mondta nem teccik) hanem kivárják mikor annak rendje módja szerint eljön az ideje és megtanul a gyerek magázódva beszélni, rendesen, normálisan. Ez kb a felső tagozat.
2019. febr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!