Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti mit tennétek? Mennyire jó...

Ti mit tennétek? Mennyire jó ötlet az iskolaváltás?

Figyelt kérdés

2.-os a fiam és úgy érzem erős neki az iskola.

Szereti az osztályt, jól beilleszkedett, csodás tanitónők vannak.

Viszont a tanulással gond van :(

Napközi után még kb.1 órát tanulni kell itthon, mert bent csak az írásbelit csinálják meg. Illetve hétvégén is tanulni kell napi 1 órát a jövő heti dolgozatokra.

Tanácstalan vagyok. Vagy vegyem ki a napköziből?

Beszéltem a tanítónőkkel az iskolaváltás miatt. Egyik azt mondta hogy egyántalán nem ajánlja a váltást, szeret ide járni, adjak időt, ne várjak tőle sokat stb. A másik sem ajánlja a váltást, viszont ő azt mondta a mi döntésünk.

Nem tudom mit tegyek :( tényleg szereti az iskolát, csak a tanulással van baj :( vagy fogadjam el tényleg így?


2019. febr. 2. 11:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
És miből gondolod hogy a másik iskolába jobban fog tanulni? Ez hülyeség ilyen miatt nem kellene váltani. Nem mindenki jó képességű, és nem kell kitűnőnek lenni. Lényeg hogy ő maga szeressen járni.
2019. febr. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Napi plusz 1 ora azert nem tragedia. Egy valtas ennyi idosen kimondottan traumatikus lehet. Biztos nem tennem, ha nem nagyon indokolt, es ebbol a par sorbol nem ugy tunik.
2019. febr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen ettől félek én is :(

Csak úgy érzem neki ez a tanulási mennyiség sok :(

2019. febr. 2. 11:58
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem rosszindulatbol, inkabb egyutterzessel kerdezem, de nem inkabb nektek sok? :D Ha a gyerek nem faradt, lehangolt, kedvtelen, a plusz 1 ora nem lesz plusz 3 a sok nyuglodes miatt, akkor az nem ugy tunik, hogy sok lenne neki. Biztos szivesebben jatszana, de ha megcsinalja es szeret iskolaba menni, akkor innen en ugy latom, hogy o elvan vele. Nem kell tole csupa piros pontot/otost varni, ha egyébként érdeklodo, szorgalmas gyerek, nem lesz a tanulmanyaival semmi baj.
2019. febr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%
Azért nem mindegy, hogy csak átveszitek mi volt a suliba azon az 1 órán (ami hamar elmegy) vagy nehezen érti meg pl számolást. Esetleg kérdezd meg, ha ilyen áll fenn, hogy van-e külön fejlesztő óra. Nálunk volt általánosban. Egyébként én sem értettem a számolást, mit akarnak a háromszöggel, négyzettel a számok között, de nem volt belőle problémám. Igazából csak középsuliban értettem meg a matekot. Talán tanárfüggő is.
2019. febr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
Èn nem venném ki inkább többet tanulnék vele. Ha kiveszed lehet lehet a másik suliban még rosszabbul fog tanulni,mert hiányozni fog neki az a közeg,amit szeretett és megszokott. Ő a te érveidet nem fogja megérteni. Inkább fedezd fel mi lehet az oka annak,hogy gyengébben teljesít. Bár őszintén a mai oktatási rendszert elnézve nem csodalom,ha sok egy gyereknek. Plusz minden gyerek más és más, egyéni képeségekkel. Nem lehet minden gyerek jótanuló.
2019. febr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Egyántalán nem érdeklődő, ha itthon kell tanulni úgy kell neki könyörögni :(

Most félévkor kerek 4,0 volt az átlaga (mindenből 4-es lett). Az iskolában semmi gond nincs, amit az iskolában kérnek megcsinálja, példamutató magatartás, napközibe is szó nélkül megcsinálja a házit. De ha itthon elő kell venni a könyvet akkor megy a hiszti :(

2019. febr. 2. 12:24
 8/17 anonim ***** válasza:
59%

Kivenném a napköziből fiam is kivettem. Annak nincs értelme hogy több órát bent van a suliban de a lecke nincs kész.

Azért nehéz vele mert fáradt. Inkább tanulj te vele otthon és legyen jobb tanuló.

2019. febr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

Miért kéne, hogy jobb tanuló legyen?

Túlzó elvárásai vannak a szülőknek. Az oktatási rendszerünk egy kalap sz@r!

Legyen boldog gyerek négyessel mint frusztrált, fáradt ötössel.

2019. febr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 babyboom567 ***** válasza:
90%

Ne haragudj, de ennyit kb minden szülő tanul a gyerekével.

A másik dolog, hogy az iskolai érdemjegynek az ember életben való sikeréhez semmi köze nincs.

2019. febr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!