Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Unokám most első osztályos...

Unokám most első osztályos ált. Iskolás. Miért kell megváltoztatni a tantárgyak nevét?

Figyelt kérdés
Félévkor szöveges értékelést kapnak minden tantárgyból. Hétvégén nem jöttek, messzebb laknak, ezért a lányom telefonon (Messengeren) olvasta fel, milyen lett a bizije. Kérdésem, hogy egy sima mezei általános iskolában a rajz tantárgyat miért kell "Vizuális kultúrának" átnevezni? Nem egyetemista, hanem csak egy kis elsős. Vissza is kérdeztem, mi?! :) Nem tartjátok röhejesnek?

2019. febr. 4. 13:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Már 25 éve sem sima rajznak hívták nálunk.
2019. febr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%
Nem.
2019. febr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
Mert nem csak rajzolásról szól a tananyag, gondolom.
2019. febr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Ez egy folosleges kerdes. Mindehol igy hivjak altalaban es mar a nagylanyomnak is igy volt nevezve, mas tantargyak is mas neveket kaptak es ez mar nem mostani dolog. Egyebkent ebbe nem tud senki beleszolni, igy hivjak es kesz. A gyerek is megszokja es a szulok is.
2019. febr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%

A "rajz" szerintem csak azt takarja, amikor ceruzával rajzolnak papírra. Tehát amikor festegetnek, vagy esetleg azt tanulják, hogy hogyan kell színt keverni, mitől lesz szép az alkotásuk, az már szigorúan véve nem rajz szerintem, ezért lehet indokolt a másfajta elnevezés.

Nekem is így hívták amúgy hivatalosan (15 éve), de akkor is csak a bizonyítványban volt így leírva, máskor valóban nem hívták így.

2019. febr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem, már nagyon régóta így hívják.
2019. febr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

Talábn azért, amiért válzotik a technológia is.

És már nem csak színes ceruza, meg rajzlap van ezeken az órákon, hanem lehet, hogy digitális formában is foglalkoznak a vizualizációval.

Lehet, ezért.


Nekem jövőre lesz elsős a fiam, de nem fogok fennakadni, ha valamelyik tantárgyat nem úgy nevezik majd, mint "az én időmben".

2019. febr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem akadtam fenn, csak furcsállottam, sőt jól meglepődtem. Úgy látszik, tényleg le vagyok maradva, mert amikor a lányom volt elsős, akkor még simán rajznak hívták.
2019. febr. 4. 15:17
 9/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem tartom röhejesnek, mivel amikor én általános iskolás voltam, akkor is vizuális kultúra néven volt a bizonyítványban. Rajzként maximum az órarendbe került így be.
2019. febr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%
Jobb, helyesebb ez a kifejezés, mint anno a "rajz", hiszen jobban visszaadja mindazt, amit tanulnak, csinálnak.
2019. febr. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!