Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsősöd miért kapott eddig...

Elsősöd miért kapott eddig idén fekete pontot vagy más rossz értékelést? Hogyan rendezted vele?

Figyelt kérdés
2019. febr. 4. 17:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Múlthéten kapott egy szomorú fejet a házifeladatára a napköziben.

Eljutottak a 10-es számig. Kislányom úgy gondolta, ha a matek feladatnál két számjegynek van hely, akkor oda a 10 a jó megoldás. 8 ból 1 stimmelt.

Miután magamban jót nevettem, elmagyaráztam, hogy figyeljen oda jobban.


Ezen kívül semmi nem volt eddig.

2019. febr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%
Nálunk nincs ilyen.
2019. febr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Smilekat kapnak. A jó az mosolyog a közepes egyenes szájú ha rossz akkor legörbül. De legörbülöst szerintem csak ha nincs meg valami kapnak.

Eddig csak mosolygosat kapott. De igazából szinte soha nem csinál hibát. Szorgalmit sem nagyon csinál, de minden házija jó, segítenem nem kell.

2019. febr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%

másodikosom van, de tavaly ilyenekért kapott feketét, mint hogy véletlenül kiborította a vizet az ebédnél, ami nem is lett volna baj, de annyira elkezdett rajta röhögni, hogy meg sem hallotta, mit mond neki a tanár. Vagy befejezte az ebédet, unatkozott és bemászott az asztal alá piszkálni a kis barátnője cipőjét. vagy órán felkelt és átment a terem másik végébe beszélgetni. megrúgott egy másik gyereket (aki előtte megütötte, ő is megkapta a feketéjét). fogkrémmel kenték össze egymás arcát és itt sem tudták a röhögést abbahagyni (ez utóbbi volt a baj, minél inkább rájuk szólt az osztályfőnök, annál jobban röhögtek -mondjuk, amikor elmesélte, én is hasonlóan reagáltam, szóval nem volt több kérdése :D)


ilyesmikért, lényegében csak magatartásból.

2019. febr. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly volt elsős a kislányom. Azért kapott fekete pontot mert a vállfáról lecsúszott a kabátja... füzetbe nem a szöveg alá rajzolt hanem a következő oldalra, gyermekem jelentkezett h nem készítette el a matek házit, tanár beírta a fekete pontot (gyorsan kiderült hogy mégiscsak megcsinálta) fekete pont maradt.
2019. febr. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%

3-as vagyok


hát anyukák ez nagyon durva, hogy gyerekeitek ilyenekért kapnak fekete pontot... Gondolom a tanár soha nem hibázik...

2019. febr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
lecsúszott a kabájta...? te jó ég, nekem is néha lecsúszik, mégsem vagyok hülye. Istenem, egyetértek, ilyenekért fekete pont... ezek természetese hibázások, nem tud mindenki maximálisan minden pillanatban odafigyelni
2019. febr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ilyenekért kapnak az osztályban: elkésett reggel, verekedett, nincs meg a felszerelése, padra firkált, stb.
2019. febr. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk nincs fekete pont meg szomorú fej, meg ilyenek. Tudatosan kerestem ilyen iskolát (nem Waldorf!).

Döbbenetes, hogy ilyenekért osztogatnak fekete pontot, viszont demotivál!

2019. febr. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Érdekes, hogy milyen különbségek vannak...


Nekem az egyik kisfiam azért kapott feketét, mert a tanító többször felhívta a figyelmét, hogy írja végig a kellő sorokat, ő meg valami mással foglalkozott továbbra is. Aztán amikor végignézték, ki hogy dolgozott, fiam megkapta lap szélére a feketét.


Másikuk az üzenőfüzetbe kapott fekete pontot, azzal a szöveggel, hogy "eszközök balesetveszélyes kezelése és testnevelésórai magatartás miatt". Merthogy egy másik kisfiúval ugrándoztak a padok meg egyéb tornacuccok közt, mikor öltözni kellett volna menni.


Mindkét esetben igazat adtam a tanítónak. Fiaim nagyon éles eszűek, csak írásból kaptak jót, a többi kiváló lett félévkor, de tény, hogy figyelmetlenek. Sokat tépem itthon a számat, hogy figyeljenek oda arra, amit kérnek, és azt csinálják meg, pontosan azt, és akkor, amikor kérik.


Ahol nincs se fekete pont, se hasonló, ott amúgy mi van? :O Biztos van, akinek bejön, de nálunk hatásos a fekete, észreveszik magukat tőle, de tény, hogy a sok piros pont, szivecske és csillag ad igazi motivációt, no meg a szóbeli dicséret.

2019. febr. 7. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!