Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Épphogy 6 évesen iskolás?

Épphogy 6 évesen iskolás?

Figyelt kérdés

A fiam júniusba lesz 6 éves, és ha iskolaérettnek látják szeptemberbe kezdi az első osztályt. Én ezt olyan korainak látom most.

Nem éppen egy türelmes figyelmes gyerek.

Tapasztalat esetleg valakinek?


2019. febr. 5. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed ne vidd. Mondd meg, hogy szerinted nem alkalmas még rá.
2019. febr. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Ha nem egyezik a szülők és az óvoda véleménye, a Pedagógiai Szakszolgálat iskolaérettségi vizsgálatára kell utalni a gyereket. Jelezd az óvodában, hogy mit szeretnétek.

Vagy simán visszatartják (az óvodavezető megteheti), vagy ha egyértelműen érettnek látják, javasolják a vizsgálatot, és ott születik döntés.

2019. febr. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Fiam augusztus végi. Az islolaérettségi teszten a maximumot nyújtotta. Viszont alacsony a kortársaihoz képest és még igényelte az alvást is ebéd után.

Vissza lett tartva, viszont úgy December környékén elkapta az addig normális viselkedésű gyerekem a gépszíj és látványosan elkezdte "unni" az ovit.

Mire suliba ment már magától megtanulta a betüket és számokat, szóval neki lehet nem lett volna baj, ha engedem suliba.


Másik fiam is augusztus végi, nála viszont egyértelmű, h az a jó döntés , hogy marad.Neki kellet még az az egy év.


Egyeztess az óvónővel, ha kell kérj tanácsot fejlesztö pedagógustól.


Mi anyák ugyanis, hajlamosak vagyunk túlfélteni a gyereket, vagy divatból az oviban tartani még egy évet.

2019. febr. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

El kell vinnem iskolaérettségi vizsgálatra, az óvónő azt mondta korában iskolaérett. De ahogy néztem hogy 120-130 centinek lennie kell az nincs meg és a 20 kilót sem éri el, gyors az anyagcseréje. Ő igazából alvást nem igényel, szépen beszél viszont elég sokat, akkor is amikor nem kellene.

Nem tudom mi lenne a jó neki. Nem szivesen küldeném még iskolába.

2019. febr. 6. 06:23
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Többen is mentek az oviból augusztusi születésűek 6 évesen suliba, illetve maradtak még februáriak is plusz egy évet oviban. Az iskolaérettség nem az életkor függvénye, ebből látszik is. Ha iskolaérettnek nyilvánították a vizsgálatokon, ne tedd vele, hogy az oviban tartod, mert szenvedni fog, unatkozni. Ha elsőben kiderül, hogy mégis túl korai volt, akkor úgyis javasolni fogják, hogy ismételje meg az első osztályt.
2019. febr. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Nekem most ment Juliusi születéssel a lányom iskolába. Rengeteget gondolkodtunk, mind orvosokkal, iskolaérettségit felmérö orvosokkal, mind az ovonökkel és tanítönökkel beszéltem erröl.(nagyobbik lányom tanítonöjével részletesen megbeszéltük a buktatókat)


Szóval se a súly se a centi nem számít semmit. Söt a fogváltás is egy városi legenda csak, az sem számít, hogy iskolaérett-e.

Ami számít, hogy a gyerekben mennyire alakult ki a mennyiség érzet. Pl eltud-e számolni 20-ig. Tudja-e, hogy egy kezén hány újja van? Ha van 4 ropija és te abból kérsz, hogy adjon neked 2 ropit azt oda tudja adni neked.

Megtudja-e külömbözetni a kicsi nagyot, vagy a többet kevesebbet. Èszre vesz-e hibákat pl két egyforma képen.

Ezek a feladatok mind benne vannak az iskola elökészítös füzetekben. Vegyél neki párat, és nézd meg, hogy örmmel tölti-e ki öket, hogy képes-e ezek feladatokra.

Aztán nagyon fontos, hogy tudja hogy egy betü az betü. Pl, hogy a neve betükböl áll. Vagy ha meglát egy T betüt akkor tudja, hogy az egy betü, persze azt, hogy melyik még nem kell tudnia.


Nekem a lányom nem tudott olvasni még az összel, de az öszi szünetre már eltudta olvasni a szavakat, most már egy egész rövid mesét még szótagolva de végig olvassa. Ès igazából én szinte semmit nem tanulok vele. Matekbol relatív lassan haladnak, még csak össze adnak, 20-ig de ott is minden orai munkája vagy házija szuper.


Ami még nagyon fontos, mit akar a gyerek. AKi már most jaaaja neee iskola, annak csak szenvedés lesz, habár ettöl egy + év sem lesz jobb. De akkor mindenképpen még oviban hagyni. De ha már totál oda van érte és menne, akkor nem tartanám vissza, ha csak még úgy érzem a tanulásban problémái lehetnek.

2019. febr. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22%

Édesanyám augusztus elején született, alig 6 évesen lett iskolás :)


Igazából a családban szinte mindenki 6 évesen ment, nagymamámnak, nagynénéim, én, anyám, unokaöcsém...

Egyedül egy unokahúgom nem ment 6 évesen suliba, ő augusztus 31-i. :)


Valószínűleg alkalmas lett volna akkor is, nagyon unta az óvodát. Vagy nem, én ehhez nem értek...


F

2019. febr. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kislányom júliusi, 6 évesen kezdte a sulit. Nagy hiba volt, újra járta az elsőt és bár borzalmas másfél hónap volt, amire ez a döntés lett, utólag örülök. Szuper tanárai voltak/vannak, motiválják őket. Így is van az osztályban, aki idősebb nála, de 6 évesen az osztálytársai 90%-a idősebb volt nála és nem csak 1-2 hónappal. Időben kezdte, de a nevelési tanácsadó nekem esett, hogy ekkora gyerek még ovis, ja oké értem én. Megmondták, 6 éves nem kezd iskolát egy gyerek, ez az oktatási rendszer nem rájuk van kitalálva, ami remek, mert ha augusztus 31-ig betölti a 6-ot, iskolaköteles.


Ha úgy érzed, hogy nem való még suliba, hallgass a megérzésedre!

2019. márc. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Augusztusban születtem. Hat évesen már tudtam olvasni, de nem találtak iskolaérettnek. Ennek ellenére nem tudták elintézni, hogy egy évvel később kezdjem az iskolát, menni kellett. Gimnáziumban megismételtem a kilencediket, így akkor érettségiztem, mintha hétévesen mentem volna iskolába.
2019. márc. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!