Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen dolgoztokat írt matekbó...

Milyen dolgoztokat írt matekból za elsös gyereket már?

Figyelt kérdés

Kisebbik lányom elsös, és ma hozott haza egy 10 perces gyors tesztet. 65 pontból 33-t kapott. Igazából a feladatok amiket megcsinált szinte alig van hiba benne, de a felét a feladatoknak nem tudta megcsinálni, mert nem volt rá idö.


Total elkeserítette. Mindig nézem az órai és házi feladatokat(függöen mit hoz haza), itthon is van neki elsösöknek való matek feladat könyv, és kb 20 feladatonként csinál 1 hibát. Amit eddig is tudtam, hogy lassú, de hát még csak elsös, és ha már hibátlan akkor miért kellene gyorsnak lennie?

Nagyobbik lányomnak soha nem volt pontzoás elsöben, max kaptak egy mosolygóst és ennyi, de pontozva semmi nem volt.


Szerintetek, hogy lehetne ezt tréningezni? Kéne erröl a tanárral beszélni? Decemberi elbeszélgetésen ö is említette, hogy lassú, de amúgy azt mondta, hogy minden szuper a gyerekkel. De 50% alatti dolgozatot nem tartok szupernek. Nem kellett volna közölnie ezt a tanárnak, hogy bizony gyakoroljunk vele a gyorsaságra? Èn inkább örültem, hogy lassú és mindent jól csinál.



2019. febr. 12. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Ugyan azt nem értem, hogy minek kell egy elsőst tesztekkel stresszelni, az teljesen érthet ő, hoyg egy feladatot adott idon belül kell megoldani
2019. febr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ja és már írtak 2x tollbamondást és 1x matek dolgozatot, és a tollbamondások hibátlanok lettek a másik matek dolgozatban pedig tál 1-2 hiba. De az nem volt idöre...


Nagyobbik lányom ilyet soha nem írt, föleg nem tollbamondást elsöben, vagy ha igen max a tanárnönek nem pontozva aláírásra haza hozva.

2019. febr. 12. 15:12
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Jézusom azért ez durva milyen számon kérések vannak manapság már első osztályban. Nem vagyok öreg, de nálunk még elsőben piros meg fekete pontozás volt, meg csillagot kaptunk ha nagyon ügyesek voltunk. Tollbamondás meg egyáltalán nem volt még elsőben. Én nem hinném hogy itt a tanulási módszerét kéne a gyereknek edzeni, inkább valami másik iskolát keresni. Mert ez csak le fogja húzni és egy idegroncsot fog szerencsétlen gyerekből csinálni.
2019. febr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk többször volt már dolgozat írás az első félévben, hogy mennyire ment időre, azt nem tudom, de mindig be bírta fejezni. Félév végén témazáró dolgozatok is voltak minden tantárgyból. Tollbamondás is van sokszor a füzetében, nem gondoltam ezeket eddig kirívónak. Más iskolákban elsőben nincs számonkérés és értékelés? Akkor honnan tudják, hogy megy a gyereknek? Nálunk piros pont nincs vagy legalábbis nem nagyon oszt vagy szoroz. Százalékos értékelés és szöveges van az ellenőrzőben.
2019. febr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Elsős a lányom. Nálunk legalább minden héten van tollbamondás, de lehet hogy még gyarabban, amit pontoznak, adnak rá csillagot ha jól sikerül.

Matek dolgozat is volt már kb 3 az első félévben, rendesen pontozzák és az elért százalék alapján kapják rá a "jegyet" (kiválóan megfelelt, jól megf.) stb.

Azt nem tudom hogy mennyi idő van rá megoldani, nálunk félévkor 5 gyerek lett csak kiválóan megfelelt matekból (27-en vannak az osztályban), és csak egy gyerek lett kitűnő, tehát minden tantárgyból kiváló, szóval elég szigorúan osztályoznak.

A helyedben én azért gyakorolnék a gyerekkel otthon is, megnézném h mivel megy el az ideje, illetve az is fontos lenne, h a többi gyereknek sikerült-e megcsinálni időre, vagy nem.

2019. febr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagylányomnál is írtak, de soha nem pontozta és soha nem idöre csinálták.


Ahogy írtam, mind az órai munkája mind a házijában szinte soha nincsen hiba, és totál boldogok voltunk, hogy egy megfontolt gyerekünk van, aki habár lassú de amit csinál precizen és jól.


Most attól félek, hogy, ha elkezdem noszogatni, hogy gyorsabban csinálja akkor lesznek neki több hibája, és pont a gyorsaságra megy nem a pontosságra.

2019. febr. 13. 13:30
 7/12 anonim ***** válasza:
24%

Elsőben nem szokás tollbamondást íratni. Inkább a másoláson van a hangsúly és a külalakon. Egy csomó gyerek még ilyenkor februárban is keveri a betűket...tök felesleges hallás után íratni, legfeljebb értékelés nélkül, játékból.

Felméréseket természetesen érdemes írni, és sajnos van egy bizonyos szintidő, amit teljesíteni kell. Gyakorlással fejleszthető az írási sebesség, de szerintem még korai fél év után megijedni, és hülyére edzeni a gyereket. Szerintem inkább legyen egy kicsit lassabb, de pontosan dolgozzon.

2019. febr. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem hallás után írnak tollbamondást, hanem kép alapján.
2019. febr. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Most 2.-ba volt egy 35 perces felmérő még félévzáróként. Az addig 5-ös matekos gyerekemnek 2-es lett, mert a 60 műveletből 41-et csinált meg (többre nem volt ideje), amit megcsinált, hibátlan. Mondtam neki, ne azt nézze, hogy kettes. AMit megcsinált, az jó. Ennyibe maradtunk. Azóta kicsit gyakorlunk, hogy felgyorsuljon, mivel ezt a felmérőt 45 perc alatt sem tudta volna befejezni :D Hálistennek nem görcsöl rá a felmésőrkre, felelésekre. Ilyen szempontból szerencsés kölök :) Elsőbe is lassú volt, de akkor nem számított :D
2019. febr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hiába beszélnél erről a tanárral, tapasztalatból mondom sajnos. Még kikérné magának, hogy szakmai dolgokba szülő ne szóljon bele. Pedig én sem iratnék ilyet elsős gyerekkel, annyit érnek el, hogy minden kedve elmegy az iskolától. Vannak ilyen lassú gyerekek, sajnos az én lányom is az. Amúgy a hétköznapi dolgokban nem lassú? Az enyém 1 órán át vacsorázik.
2019. febr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!