Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Lehet én vagyok lemaradva, de...

Lehet én vagyok lemaradva, de az általános jelenség, hogy alsós, negyedikes gyerekek "együttjárnak"?

Figyelt kérdés

Az elsős kislányom meséli, hogy van egy negyedikes, szóval 10 éves "pár", akik együttjárnak. Ölelgetik egymást, simogatják, kézenfogva sétálnak, a kislány a fiú ölébe ül?!?!?

Ti hallottatok hasonló sztorit? Szerintetek ez alsóban normális jelenség?



2019. febr. 14. 15:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Engem már semmi nem lep meg
2019. febr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hamarabb érnek manapság, nálunk 13 évesen ment ez, de én 38 éves vagyok.
2019. febr. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 25 éve voltam általános iskolás és már akkor is voltak olyan gyerekek, akik ezt csinálták.
2019. febr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Igen nem rég döbbentem le, hogy 3os lányom nyelvesen csókolózik a "pasijával"
2019. febr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 41 éves vagyok, de már az én időmben is voltak ilyenek. Voltak az osztályomban is "szerelmes" párok. Együtt voltak szünetekben, megfogták egymás kezét. Kb. ennyi volt.
2019. febr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk ez 12 eves kor korul kezdodott (kb. 20 eve)
2019. febr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én teljesen le vagyok fagyva... Én 23 éve voltam nyolcadikos, de nemhogy alsóban, de még nyolcadikban is ritkaságszámba ment az ilyen.
2019. febr. 14. 17:03
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk már az oviban is volt ilyen, általános alsóban pedig már több "pár" is. Ne aggódj, ilyen korban még nem gondolják komolyan, csak utánozzák a felnőtteket, mint minden másban, és próbálgatják magukat. Ez egyfajta papás-mamás játék.


Akkor lehet belőle probléma, ha van nagyobb testvér, vagy idősebb ismerős, akinek a kapcsolata már komolyabb, és őt próbálja követni, ezért szeretné például, ha az ő "párja" is ott aludhatna. Kisiskolás korig ezzel sincs semmi gond, 12-13 éves kortól viszont már nagyon oda kell figyelni.


Nem minden gyereket érdekel ez a téma. Van aki focizik, van aki olvasni szeret, más meg együtt járósat játszik. Ez nem újkeletű dolog. Beszélgessetek róla sokat, és állj hozzá nyíltan, hogy ha vele történik ilyesmi, el merje mesélni.

2019. febr. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt 4.-ben “pasim”. Mindig együtt játszottunk a napköziben, meg együtt hintáztunk a játszón. Jó emlékként maradt meg, nagyon szerettem vele tölteni az időmet.

Mindemellett 9.-es koromban csókolóztam először, majd 16 évesen megismertem a nagy Őt és 22 évesen hozzámentem.

Semmit nem jelent a negyedikes járás :)

2019. febr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Anno mi esküvőt is tartottunk. Fogtuk egymás kezét és arcrapusziztunk. De semmi több nem volt. Akkor ez volt nekünk a nagy szerelem.
2019. febr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!