Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 2. -os kisfiam,3-4-es tanuló....

2. -os kisfiam,3-4-es tanuló. Hogy lehet ezt elfogadni?

Figyelt kérdés
Teljesen egészséges,jó fej kölyök.Rengeteget tanulunk itthon,mégis most már zsinórban hozza a 3-masokat,kivéve matekból abból nagyon penge,de a többi...mindent megpróbáltunk már,és nagyon türelmesek vagyunk,de úgy tűnik ő ennyire képes.Viszont nagyon stresszeli a tanár,aki egy igazi kiégett,belekeseredett nyugdíjhoz közeli tanár,nem szereti senki sem,sem a gyerekek,sem a szülők.Jövőre új tanár,reméljük jobb lesz,de mi van ha nem? Aki volt hasonló helyzetben az hogyan erősíti a gyermeke lelkét?
2019. márc. 4. 15:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
ha őt ez nem zavarja, akkor hagyd. nem kell mindenből szín 5-ösnek lenni. aztán pár év múlva megutálja a tanulást is és mindenféle pszichoszomatikus tünetei lesznek, mert nektek se elég a 3-as.
2019. márc. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
71%
Mivan? Elég az. Hagyd békén szerencsétlent. A tanárnak, meg megmondanám, menjen nyugdíjba, ës ne stresszelje a fiamat.
2019. márc. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%
A jegyek nem tükrözik a gyerek értelmi képességeit, úgyhogy én hagynám szerencsétlent, nem stresszelném még én is feleslegesen, azt a majd megfelelési kényszeres idegroncs lesz. Én sem voltam jó tanuló, az IQ tesztek mégis mást mutatták. Logika feladatokat villámgyorsan oldottam meg mindig. Szimplán utáltam tanulni, és lusta voltam. Ettől még a gyereked nem buta, szóval hagyd szegényt. Ha nem érdekli a tanulás, akkor hidd el annál kevésbé fogja minél jobban erőltetitek és piszkaljatok. Ezzel pont az ellenkezőjét fogjátok elérni. Egy 3-4es amugysem rossz szerintem. Amíg nem áll bukásra, nincs gond.
2019. márc. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%
Nem lehet mindenki színjeles. Hiába kitűnő tanuló valaki, ha nem elég talpraesett, nem boldogul az életben. Ez a tanár nem való pedagógusnak, az új biztos jobb lesz.
2019. márc. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
97%

Enyém is ilyen a kisebbem (van egy nagyobb fiam is) . Valahogy olyan mintha a tanítónéninek nem sikerült volna eléggé felkelteni a figyelmét, vagy motiválni hogy akarjon a jók közé tartozni.

Nagyon okos, értelmes matekot keni vágja a többit meg csak úgy megcsinálgatja csak hagyják békén.

Pedig biztos vagyok benne hogy többre képes.

Focizik, haverkodik másokkal, a tesit imádja .

Atöbbivel meg úgy ellébecol. Kicsit szomorú vagyok/voltam miatta, de igyekszem elengedni ezt a dolgot, végülis ahogy előttem írták, nem áll bukásra és közelében sincs a bukásnak.

Inkább ami miatt aggódom, hogy ha nem igazán "harapja" a suli témát, nagyon hosszú "szenvedés" lesz még, amíg muszáj suliba járni (azaz olyan dolgokat is muszáj megtanulni amit a büdös életben nem használ többet)

2019. márc. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
Mi a gond a 3-4-esekkel, ha mellette van olyan, amit szeret es amiben jo is?
2019. márc. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
97%

Ne stresszeld mert rosszabb lesz. A tanítónő sz*r, ez van, nem jól motivalja a gyerekeket.

Talan jövőre jobb lesz...

2019. márc. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
67%
Mar bocsanat, de másodikban a 3-as édeskevés. Ha az alapokat nem fogja tudni (írás-olvasás pl) akkor mi lesz vele később. Ki kellene deríteni hogy tényleg a képességekkel van gond, vagy a tanár tapló.
2019. márc. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,sokat segítettek. Olvas itthon is magától,szépen ír,ékezetekért olykor szólni kell,de ez is olyan,hogy egyszer ötöst kap olvasásra,utana hármast,írás ugyanez.Lassú,de nem buta,ennyit kaptam a tanártól.Mindig a hibákat keresi a gyerekekben,soha nem dícsér,állandóan ordít,húzza a száját . Szerintem nem a gyerekkel van a gond,mert amúgy mindent tud.
2019. márc. 4. 19:13
 10/26 anonim ***** válasza:
46%

Másodikos a kisfiam és bizony van háborgás nálunk a szülők között, mert a tavalyi kitűnő kislányok idén egy új magyartanáral mind 3-4-esek.

Nő a követelmény, már nem elég szépen írni, hanem helyesen is tudni kell. Nem elég szépen olvasni, érteni is kell azt, amit olvasol.

Van ilyen... az első év "beetetés", most már kapnak abból kis ízelítőt, hogy milyen valóban tanulni.


Nem leht mindenki kitűnő, ezt el kell fogadni. Persze könnyebb azt mondani, hogy a tanító megkeseredett, senki sem szereti amúgy sem... de ettől még a követelmény adott, az osztályozás adott...


Félévig még nem voltak jegyek. Minden fekete volt vagy fehér (bocs: piros). Most már lehet árnyalni, így eddig amire nem kapott pirosat, mert nem érdemelte meg, már van köztes állapot, lehet rá 2-3-4-est adni.

2019. márc. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!