Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ki is akkor a felelős?

Ki is akkor a felelős?

Figyelt kérdés
7 éves első osztályos fiam beleesett egy hányásos hasmenéses vírusba hétvégén. Ezen a héten nem mehet iskolába. Ma amikor mentem a leckéért a tanárnője nem túl szépen közölte hogy ha a gyerek meg van fázva nem fogadják el az igazolást! Mondtam nem megfazva van hanem járványba esett bele. ( 2 osztàlyfőnöke van a másik tudja mi történt)Jó mert ha az iskolában kimegy szünetre egy szál pólóban sapka nélkül (????)akkpr azért nem mi vagyunk a felelősek hanem a szülő aki nem magyarázza el a gyereknek hogy fel kell öltözni! Ők nem mondják a gyerekeknek hogy mit vegyenek fel ha kimennek! Oké... a fiam tudja hogy hogyan kell oltozni de nem a tanárok felügyelnek rájuk szünetben IS? Nem vagyunk velük mi szülők egész nap addig a tanároknak kellene vigyázni rájuk nem? Tehát ha most meg lenne fázva és nem vírus lenne akkor az én és a gyerekem hibája hogy nem vesz föl sapkát szünetbe és megfazik?Nyilván van annyi esze hogy felveszi ( pici kora óta fulfajos tudja hogy a sapka kötelező mèg mielőtt leoltanátok engem is)...7 éves gyerekek. Biztos van olyan hogy sietnek ki az udvarra és egy réteggel kevesebbet vesznek föl de a tanárnő rájuk se szól hogy sapit vegyenek.. mert nem az ő felelőssége..
2019. márc. 26. 16:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
99%

Természetesen a felügyelő tanár felel a gyerekek öltözködéséért is. Szólniuk kell(eme) a gyereknek, ha nem megfelelően van felöltözve.

A másik pedig: nincs olyan, hogy orvosi igazolást nem fogad el, ez vicc kategória.

2019. márc. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%

Bocsánat,de mi az,hogy ha meg van fázva,nem fogadják el az igazolást??!

Hát ilyen nincs!

2019. márc. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Én a helyedben az egész beszélgetést leírnám és jelenteném az illető felettesének. Ez kritikán aluli és elfogadhatatlan egy pedagógustól.

Egyrészt ilyen nincs, hogy nem fogadja el az igazolást. Az orvosi igazolás az orvosi igazolás, és neki semmi joga nincs ahhoz, hogy felülbírálja.

Másrészt teljesen mindegy, hogy a gyerek "tehetett" e arról, hogy megbetegedett. Még ha -10 fokban tartottak volna húsvéti locsolkodást, a betegség az akkor is betegség.

Harmadrészt pedig bizony az ő felelősségük, hogy a gyerek hogyan öltözik fel meg mit csinál, amíg az intézményben tartózkodik. Ezzel illene tisztában lennie.

Egyébként is egy elsős még nagyon pici, hogy gondolja, hogy csak úgy kiengedi pólóban futkozni a hidegbe? Egy 7 éves még persze, hogy nekirohan a nagyvilágnak és nem érzi, hogy fázik, amikor játszanak és fel vannak hevülve. (Meg már nem azért, de mi ez, hogy ha a gyerek kimegy és nem öltözik fel rendesen, akkor ő aztán nem fog szólni neki és nem ad rá pulcsit, mert otthon kellett volna megtanulnia? Ez egy tanár?)

Az külön nevetséges, hogy megfázásról meg sapkáról beszél, miközben a gyereknek hasmenése van...

Szerintem megijedt ám, hogy az ő figyelmetlensége és nemtörődömsége miatt lett beteg a gyerek és meg fogja ütni a bokáját érte. Ezért volt ez a hiszti.

Egyébként ha legközelebb okos akar lenni, nyugodtan irányítsd tovább a biológia tanárnőhöz és világosítsa fel, hogy megfázás, mint olyan, nem létezik, és a hidegtől nem lehet betegnek lenni, mert a náthát, influenzát, és minden egyéb hasonló betegséget VÍRUS okozza, amit bizony akkor is elkapnak egymástól a gyerekek, ha 8 réteg ruhába bugyoláljuk őket.

2019. márc. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Én nem értem, hogy mit nem fogadnak el. Mennie kéne a héten iskolába, mert szerintük nem az a baja, ami az igazoláson van? És ha nem vagy vele, akkor honnan tudod, hogy mi van rajta a szünetben? 10-15 fokban, ha nincs viharos szél nem kell sapka szaladgáló gyerekekre. Én inkább azt figyeltem meg, hogy mindig a beöltöztetett gyerekek betegek. Fél órát szaladgál, kiizzad, és utána izzadtan ül az órán.
2019. márc. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

😆 a tanárnő n m tudja h a megfázást vírus okozta, nem pedig alul öltözöttség?!


Egyébként mindegy h miért beteg. Visz igazolást és ennyi. Olyan nincs h nem fogadja el! Ez meg sem teheti!

Beszélnék a tanárnővel. Ha nem tetszik a stílzsa, megkérdezném h akarja e az igazgató jelenlétében megbeszélni a dolgot!

2019. márc. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ráadásul olyan flegmàn mintha én tehetnék arról hogy fúj a szél.. a másik osztályfőnökevel beszéltem tegnap vele semmi probléma nem volt tud róla hogy járvány van még az oviban is. Mondtam neki hogy nem vagyunk nappal mellettük hogy odafigyeljünk rájuk. Erre volt a válasz hogy ne higgyem azt hogy az ő felelőssége figyelni hogy fel öltöznek e ezt a szülőknek kell otthon a gyerekbe nevelni. Mivel pont keszulodtek testnevelés órára így becsukta az ajtót előttem. Kétszer momdta el hogy ha a hanyagsaguk miatt lesz beteg nem fogadja el az igazolást. Igazolás még nincs Pénteken kell visszamenni az orvoshoz de ráiratom hogy mi miatt nem mehet iskolába. Abnormálisan sok leckét kapott ereje alig van lehajolt az iroasztalán a fuzethez es már hányt is. De azt azért közölte a tanárnő hogy igyekezzen mert nagyon lemarad! Mondja úgy hogy tudja matekbol osztályelső olvasni már decemberben tudott folyamatosan.. ezek szerint nem csak engem bosszantott fel. Lenyugodtam már holnap lecke el hozatalnál ha bármit mond megyek az igazgatóhoz. Nem árulkodni egyszerűen csak rákérdezni hogy mennyire jogos a tanárnő kijelentései. Azt tudjuk a tanárnőről hogy kiabál a gyerekekkel folyamatosan indokolatlanul osztogatja a fekete betűket pl ha leesik a radir és lehajolnak érte..
2019. márc. 26. 18:19
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

Mindenképp el kell fogadnia az orvosi igazolást. Akkor is, ha tényleg megfázás.

Egyébként az is fura, ha nem szól, hogy fel kéne öltözni. Én is pedagógus vagyok, pont ma voltam ügyeletes, nagyon sok gyereket küldtem vissza kabátért, minden kinti szünetben. A tavasz mindig ilyen időszak, nem nevelés kérdése, a gyerekek annyira örülnek a picit melegebb időnek, hogy hajlamosak túlságosan "nekivetkőzni".

2019. márc. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%
Ha ennyire "furcsa" ez a tanárnő, hogy a kérdésben írtak mellett kiabál is a gyerekekkel, és apróságok miatt kapnak büntetést, akkor komoly gondok vannak vele. Tudom, nem könnyű, de érdemes lenne panaszra menni az igazgatóhoz, és ha semmi sem változik, osztályt váltani mielőbb a gyerekkel. Hiába ügyes, okos, ha meg fogják utáltatni vele az egész iskolát.
2019. márc. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23%

nem minden tanár megy ki a szünetben felügyelni rájuk. Általában 1-2 van csak kint egy egész iskolányi gyerekre.

Lehet, éppen egy felsős tanár van kint pedagógusként, az meg azt sem tudja, hogy a te gyereked hanyadikos, van-e sapkája, hogy küldte az anyja reggel iskolába. És miért is kellene tudnia? Ez már nem óvoda. Nem öltöztetik fel őket, esetleg max kicsöngetés után a tanító felhívja a figyelmüket, hogy hűvös van kint, öltözzenek rendesen, de már lehet, hogy rohan is a nevelőibe, mert készül a következő órára.


Persze ha zimankóban egy gyerek pólóban van az udvaron, az mindenkinek feltűnik, de most pl ezekben a 10 fok körüli időkben van olyan osztálytársa a 8évesemnek, aki már csak 1 szál pulcsiban jár suliba. Enyém meg még kabátban, sapkában.

2019. márc. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk azt mondta a leendő osztályfőnök (kedvesen, normálisan), hogy az elsősnek már illik tudnia, hogy mit húzzon fel, hogy húzza fel, de természetesen még ők is rájuk szólnak ha elmarad egy sapka, egy kabát, segítenek felhúzni a zipzárt ha úgy van. Az a tanár aki elnézi a szeles udvaron, hogy egy gyerek rövidujjúban rohangál, az egy bunkó, nem törődöm ember. Lehet, hogy nem az ő dolga de szerintem ez alap, hogy egy elsősre még rászólnak ha nem öltözött fel megfelelően.
2019. márc. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!