Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti leültök még tanulni 12...

Ti leültök még tanulni 12 éves gyerek mellé?

Figyelt kérdés
12 éves, hatodik osztályos a lányom. Egyszerűen csak úgy hajlandó tanulni ha leülök vele. Sokszor van hogy én olvasom neki a leckét, és úgy jegyzi meg. Csak az a baj hogy én minden nap este fél 6-kor érek haza munkából és még utána állunk neki tanulni, mire mindennep végzünk van hogy este 9 óra fél 10 van. Mindenki azt mondja, hogy butaságot csinálok, hogy még leülök vele. De egyszerűen muszáj mert nem akarom hogy rossz jegyeket hozzon. Hogy vegyem rá hogy önállóbb legyen esetleg?
2019. márc. 27. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Tanulni csak akkor, ha nem erti, vagy a torit, amit nem szeret.

Inkabb csak kikerdezem, segitek neki, ha elakad.

Sajnos, otletem sincs, h vedd ra...

O nem akarni pl TVt nezni az esti tanulas helyett?! Inkabb tanuljon delutan, te meg gyorsan 18:00ig kikerdezed, utana meg szabad a nagylany esteje, azt csinal, amihez kedve van :)

2019. márc. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Negyedikes a lányom, és szinte sosem kell vele tanulni. Ez amit csináltok, csak szenvedés mindenkinek. Én a helyedben lehet, hogy beáldoznám ezt a pár hónapot már, egy percet nem tanulnék vele, a jegyei nagyon durva esetben romlanának év végéig egyet, de jövőre, ami már számít a felvételihez, talán magához kapna...
2019. márc. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Még csak másodikos a gyerekem, de most úgy gondolom, hogy amíg igényli, addig odaülök mellé.

Vannak gyerekek, akik hallás alapján jobban képesek memorizálni a dolgokat, mint olvasással. Ha ez neki segítség, én megadnám.


Nem megoldás, ha kiülteted mondjuk a konyhába? Akkor tudsz mellette tenni-venni, főzni, olvasni, közben belenézni, jó-e amit csinál, besegíteni... mindig kicsit nagyobb teret adva neki. "Még ezt meg ezt olvasd el egyedül, amíg elmosogatok, aztán máris ott vagyok melletted" vagy "amíg elolvasom még ezt a cikket, csináld meg a másik/harmadik feladatot is, mejd egyben megnézem" -így szépen lassan önállóbb lesz, de mégsem az van, hogy kalap-kabát otthagyod, csinálja egyedül azt, ami eddig közös program volt.

2019. márc. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Nem lehet, hogy diszlexiás és nagyon nehéz neki az olvasás?

Egyáltalán miért kell 3 órát tanulni?

2019. márc. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kellett le ültem fiaimal.ennyi idősen sőt most is ha kell segítség mert nem értik az anyagot.
2019. márc. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

Pont mint a fiam. Nem érdekli a tanulás, nagy kínok között hajlandó elővenni a leckét. Nem lehet motiválni , büntetni. Nincs diszlexia se semmi betegsége, vadaskertben is voltunk már.

Mi is kb 2-3 órát tanulunk naponta. Mondjuk eredménye van mert kitűnő de ha ráhagynám kettes se lenne

2019. márc. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Saját hatodikos gyerekemmel nagyon keveset tanulok, csak ha valamit nem ért, vagy egy-egy témazáró előtt felmondja a leckét.

De pedagógusként több olyan magántanítványom is van, akik igénylik a segítséget a tanulásban, és járok hozzájuk, hogy átvegyem, elmagyarázzam, gyakoroljam velük a leckét és a saját (iskolai) tanítványaim között is több olyan diák van, akik magántanárok segítségét veszik igénybe (többükkel kapcsolatban is állok, el szoktam nekik mondani, hogy mit, hogyan fogok számonkérni). Nem mindenkinek elég az iskolai tanulás, ez teljesen gyerekfüggő. Még hetedikesek között is van olyan bőven, akiknek kell segítség. (Nyolcadikban már csak a felvételiig.)

2019. márc. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!