Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti ismertek olyan anyukákat,...

Ti ismertek olyan anyukákat, akik más anyukákra telepednek?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, adott két kisiskolás gyerek. Az egyik anyja elkezdi keresni a másik társaságát. Az a másik gyanútlanul fogadja a barátkozást, de később feltűnik neki, hogy kicsit sokszor kerül szóba, a két gyerek elvileg szoros barátsága. A téma eröltetettnek érződik. Hamar fény derül az igazi szándékra: a nyomulós anyuka gyereke valamilyen hátránnyal küzd és a kedves anyja azon van, hogy találjon mellé egy másik gyereket, akivel el lehet engedni egyedül az iskolába, illetve aki majd játszik vele és kiáll érte, ha piszkálják. A kiszemelt gyerek anyja, miután erre rájön, megkérdi a saját gyerekét, tényleg olyan nagy e a barátság? Amikor kiderül, hogy nem, határozottan leépíti a nyomulós anyukát.


Ti kegyetlennek tartanátok azt, aki így tesz egy kicsit "defektektes" gyerek anyjával? (Elnezést a szóért, nem értek hozzá és nem tudom szebben kifejezni. Ezért is van idézőjelben) ismertek hasonlót? Hogyan álltok hozzá?


2019. ápr. 2. 17:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Én inkább elfogadásra tanítanám a saját gyerekem. Nem kell hogy legjobb barátok legyenek, de miért ne segíthetne egy társának, aki nem rosszabb vagy jobb nála, csak más.
2019. ápr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ezt az elvet magam is támogatom, amíg egy felnőtt is jelen van. De az nem véletlen, hogy azt a kicsit nem lehet egyedül iskolába engedni. Szerintem nem helyes, hogy egy vele egykorú társa legyen vele és legyen felelős érte. Ilyesmit nem szabad szerintem egy gyerekre testálni. De lehet, hogy túl borulátó vagyok és semmi baj nem lenne?
2019. ápr. 2. 18:03
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Osztom az első véleményét.

De te honnan veszed, hogy a barátjával kell majd iskolába mennie, meg egyáltalán mi a baja a gyereknek?

2019. ápr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk is az elfogadás és a segítés a normális.
2019. ápr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
En kerulnem az anyukat az biztos, ahogy tudom...
2019. ápr. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Onnan gondolom, hogy ez szerepelt a kimondott szándékai között. Nem ismerem a konkrét problémát. Annyit tudok, hogy az iskola felé igazolt.
2019. ápr. 2. 18:35
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Az én gyerekem megkésett beszédfejlődésű, ennek ellenére szimpatikus pár másiknak. Az egyik szimpatikus gyerek szimpatikus anyukája már többször célzott rá, hogy csinálhatnánk valamit, mert a gyereke folyton az enyémről mesél(a gyerekem a gyereke nevét sem tudta:).


Normális gyerek volt, bár visszahúzódó, az én gyerekem ellenben egy dömper nehezen érthető beszéddel(szóval kicsit selejtes lehet a te szavaiddal élve).


El fogunk menni majd valahova, mert nagyon örülök, hogy a gyerekem a nehézségei ellenére szimptikus egy számomra normálisnak tartott anyagyerek párosnak.


Majd megkedveli, az én nyitott kezdeményező gyerekem nyugodtan barátkozhat egy visszahúzódó gyerekkel, ahogy a szépen beszélő gyerek is haverkodhat egy kevésbé szépen beszélővel.


Hátrányára válna a lányodnak a másik gyerek társasága? Kedveli őt?

2019. ápr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Hány évesek? Abban igazad van, hogy egy gyereket ne bízzunk a másikra, de ha amúgy egyedül menne a gyereked, akkor nem biztosabb, ha van ott még egy gyerek? Ha te sem látod a problémáját akkor nem lehet nagy baja, lehet csak diszlexiás.
2019. ápr. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
8 évesek. Valóban nem látom, hogy a gyerekkel konkrétan mi a gond, nekem leginkább az szembetűnő, hogy az anyja iszonyatosan nyomul. Ebből van az a rossz érzésem, hogy nagyobb a gond, mint látszik. Annyi biztos, hogy jelenleg ő hordja és viszi, pedig közelebb laknak, mint mi. A környék jónak mondható. Mégsem meri egyedül engedni. A miénk nem igazán kedveli, de nem is utálja. Nem kerüli. Azt mondja el róla, hogy néha nem bír vele a tanár sem. Hangos, csapkodós, nincs semmi önuralma. Nyilván nem fogom arra kérni, hogy kerülje, de az sem járja szerintem, hogy kötelezzem arra, hogy a másikkal együtt menjen iskolaba. Ha akarná, megtehetné. Egy masik társát pl. rendszeresen bevárja, az egyik kereszteződésnél. Mivel mi nem köteleztük, ő pedig magától nem teszi, a nyomulós anyuka már többször megsértődött rám, de mégis mindig keres utána is újra és újra. A helyzethez hozzá tartozik, hogy a gyerek vérszerint nem az enyém. Férjem előző házasságából van és természetesen nálunk van ritkábban. Ezt azért írom le, mert kaptam olyan véleményt, miszerint azért lettem én a "nagy barátnő", mert kevésbé látok bele a dolgokba, mint a többiek, illetve, a gyerek vérszerinti anyját nem keresi ez a nő. Emellett azt is hallottam már vissza, hogy én milyen kegyetlen vagyok... az igazi anyát még nem vontam be. Az a megállapodásuk a férjemmel, hogy anit lehet, mindenki elintéz a maga idejében. Vagyis ezt elvileg nekünk kéne kezelni. Ami a férjemet illeti, mielőtt még sokan elszidnák itt hogy nincs semmi szerepe, jelenleg sokat ingázik és fizikailag nincs semmi ideje. Az akarat és a szeretet megvan és megvolt mindig.
2019. ápr. 2. 19:16
 10/15 anonim ***** válasza:
51%

Meg, ha esetleg tényleg az az anyuka terve, hogy majd a te gyereked miatt lesz önbizalma vagy gyakorlata a másik gyereknek, az számodra miért hátrány? Én is örülök, hogy egy szépen beszélő mellé került az enyém, így talán sikeresebbnek érzi majd magát.


Ha egy dadogó gyerek vagy egy mittudomén hintázni nem tudó gyerek lenne a gyerekem barátja épp úgy nem zavarna, mint most a barátkozni nehezen tudó gyerek társasága.


Amíg úgy érzed a másik viselkedése nem hátráltatja a gyereked, vagy nem veszélyezteti, és neked szimpatikusak, nyugodtan menj bele, nem fog visszafejlődni a gyereked,max több önbizalma lesz, hogy ő jobbantud dolgokat.

2019. ápr. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!