Egy iskolai kiránduláson, vagy az osztálykiránduláson
az osztályfőnök, vagy a kísérő pedagógus busz és
szállás költségét az osztály vagy a pedagógus fizeti?
Figyelt kérdés
2019. ápr. 4. 09:22
1/9 anonim válasza:
Az osztály fizeti
2019. ápr. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Én azt gondolnám, hogy a pedagógus fizeti. De pl az utazás az, ami jellemzően a kísérő pedagógusnak ingyenes szokott lenni, szállásnál ugyanezt el tudom képzelni, hogy x gyerek után 1 fő felnőtt kísérő ingyenes.
2019. ápr. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
#2 vagyok, akkor úgy írom: NÁLUNK az osztályfőnök fizette a saját részét, programját. És mindezek mellett ő hozta "otthonról" a céges kisbuszt is, amivel vitte az osztályt.
2019. ápr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Iskolában dolgoztam, az osztály fizeti a kísérő pedagógusok költségeit. Ami ingyenes a kísérőknek, az pl a múzeumi belépő. A hiedelmektől eltérően a pedagógusnak nem szórakozás a kirándulás, hanem munka.
2019. ápr. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Általában x gyerek után 1-2 kísérő ingyenes, a busznak meg kb mindegy hányan utaztok rajta. De elképzelhető, hogy az osztály fizeti, ez esetben 25-30 emberrel számolva ez fejenként kb 150 ft többletköltség.
2019. ápr. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
Szerintem teljesen természetes, hogy az osztály fizeti. A pedagógusnak ez munka, nem szórakozás. Még max az iskola fizethetné, de nyilván nem fogja. Mondom ezt úgy, hogy én eléggé pedagógusellenes vagyok, mert sok a rossz tapasztalat.
2019. ápr. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
Természetesen az osztály, hisz a pedagógusnak ez nem nyaralás, hanem munka. Általában két pedagógus megy az osztállyal, ők a felelősek 30-40 gyerekért, hogy egyik Darwin-díjast se érje közlekedési baleset, erdei kiránduláson ne essen le a szakadékba, strandolásnál ne fulladjon bele a vízbe, ne igya le részegre magát, ne essen teherbe (!) stb. stb. Úgy, hogy a gyerekek jelentős része azt hozza otthonról, hogy a felnőttnek nem muszáj engedelmeskednie, csak ha kedve van hozzá. Hogy nincsenek korlátok, nincsenek tiltások, nincs józan belátás, hanem mindent szabad a pillanatnyi élvezet kedvéért. Állítom, hogy ez messze keményebb munka és nagyobb felelősség a pedagógus számára, mintha csak az osztályteremben kéne reggeltől kora délutánig vigyáznia a gyerekekre.
2019. ápr. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
Úgy szokták meghatározni a kirándulás árát, hogy abba benne legyen az ő részük is. Ergo, az osztály fizeti, szerintem ez természetes.
2019. ápr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
Nálunk az iskola fizeti a pedagógusok szállását, buszköltségét és étkezését, külön is kérek számlát mindenről. Viszont a buszsofőr minden költségét (szállás, ebéd) az osztály fizeti, és erről a diákokat is tájékoztatom, egyébként egy főre leosztva ez kevesebb, mint 1000 Ft.
Ahogy észrevettem, a teljes felelősség át van hárítva erre az amúgy is alul fizetett, cseppet sem megbecsült hivatásra. Mintha nem is lenne családja, jó esetben két szülővel, és non- stop az intézményben lenne (az az eset is érdekes amikor anya- apa megpróbálja minél...
A matektanárom, aki egyben az osztályfőnököm is sajnos nagyon büdös. :S Főleg most a hidegben még ablakot sem tudunk nyitni. :( Meg amúgy sem sokat érne... Az egész osztály szenved tőle. Legszívesebben kimennénk az óráról. Matekból is nagy sz@r jegyeim vannak, mert...
Ha ezév áprilisában minősültem gyakornokból pedagógus I-be, főiskolai végzettségem van és szeptembertől osztályfőnök leszek?
25/nő, hajadon és gyermektelen
Jó vagyok matekból, 5-ös a tudásom, de tavaly kicsit a lustaságom, +egyebek miatt rontottam, így 4-es lett az évvégi matekjegyem.
1. Ha most, 8.ban 5ös leszek, és jól írom meg a felvételit, akkor ugye nem akadályoz a tavalyi 4-esem a terveimben?
2. Milyen gimibe...
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!