Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogy veszi a kisiskolásgyereke...

Hogy veszi a kisiskolásgyereketek, ha a hibák amiket dolgozatban ejt te megbeszéled vele?

Figyelt kérdés

Gyerekeim elég jó tanulók. Sokszor van viszont egy dolgozat, amin olyanért veszítenek pontot mert figyelmetlenek.

Pl 20 matek feladat, és egyetlen egyben 10+3 azt írja hogy 3. Vagy is lefelejti az 1.

Vagy

csunyán írja a 6-t és a tanárnö 0 nézi.

vagy

nagybetüvel akar valamit írni, de csunyán sikerül és kisbetünek tünik.


Vagy is természetesen a tanár ezeket hibának veszi. Èn meg megakarom velük szépen beszélni, hogy ez a dolgozat szuper, de legközelebb figyeljen oda mert ez nem tudás beli hiba, hanem figyelem beli hiba, de akkor is hiba.


Nálunk mindig sirás és hiszti lesz, hogy ök buták, és semmit nem tudnak. Pedig agyon dicsérem a jó dolgozat miatt, és erösen mondom, hogy ez csak egy jó tanács, nem vagyok mérges... De akkor is hiszti a vége.


Habár a nagyobbik ma közölte, hogy neki akkor is mondjam el ezeket a tanácsokat ha sírni fog...


Más gyerek is így reagál?



2019. ápr. 4. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez nagyon gyerekfüggő. Az én szüleim is ezt csinálták. Mondjuk én nem hisztiztem, de simán nem figyeltem oda legközelebb sem ha nem volt kedvem. Bátyám viszont annyira rühelte az ilyen beszélgetéseket, hogy annyira precíz lett, hogy inkább arra törekedett, hogy kitűnő legyen, csak mindenki hagyja békén. Nem várt reakció, de a javára vált, még az orvosit is kitűnővel végezte el. Békén is volt hagyva mindig :)
2019. ápr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Másodikos a gyerekem. A dolgozatban lévő hibákat a tanítónéninek kell vele is és velem is külön-külön megbeszélni. Ha figyelmetlenségből vannak hibák, akkor általánosságban beszélek arról, hogy javítani kellene, nem pedig a dolgozat kapcsán.

Példa: szótagolás. Szótakogat kellett párosítani, azokból értelmes szavakat leírni. Mivel a szótagolás volt a téma, a gyerekem párosítás után szótagolva írta le a szavakat. tanítónbéni 7 helyett nulla pontot adott rá, mert előtte 10 perccel megbeszélték, hogy mit is kell csinálni, és nem szótagolva kellett volna írni. Hiába mondom én, hogy ez szép dolgozat, ügyesen megcsinálta, ha a tanítónéni (joggal) dühös, mert egy hibátlan dolgozatra 4-est kellett ezért adnia.

Én ekkor döntöttem el, hogy nem szólok bele többet.

A tanítónéni nekem elmondja, mik a hibák, gyakoroljuk (pl az írást is, hogy szép legyen, ne lehessen a betűket összekeverni), de függetlenül a dolgozattól, azt meg sem említve.

Matekból is rendszerint figyelmetlenség miatt veszít pontot. Pl a feladat fölé odaírja a számolást, de az egyenlőség jel után elfelejti leírni a megoldást, vagy első/utolsó feladatot egyszerűen kifelejt.

Ez van.


Mondjuk az enyém figyelemzavaros.

2019. ápr. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad mekkorák! Én is mindig elmondom a gyerekeimnek ha hasonló apróságok miatt van hiba a dolgozatban persze előfordul de sokszor elmondtam hogy nem mindegy hogy azt írja hogy szár vagy szar... Nálunk nem hisztiznek és próbálnak jobban figyelni!
2019. ápr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ezek miatt nem szólok, mondjuk általában kiválóan megfeleltet kap a lányom, szóval minek. De olyat ő is csinál h egy feladatot figyelmetlenségből elszámol, de annyi pontot nem veszít ezzel, hogy ne kiv. megfelelt legyen a végeredmény. Akkor meg minek túráztassam ezen magam?

Azt szoktam mondani h mindig figyeljen oda, ennyi.

Nincs ebből hiszti. Lehet hogy te túl nagy ügyet csinálsz ebből és azért hisztiznek be a végére, nem?

2019. ápr. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mi külföldön lakunk és itt a pontrendszer igazán kemény.

1-2 hiba és már 4-es. Itt igazából csak a hiba mentes dolgozatok kiválóak. Ìgy egy ilyen figyelmetlenségi hibától már nem lehet kiváló,jeles eredménye.

Ezért is fontos, hogy átbeszéljem velük, hogy ilyet nem engedhetnek meg maguknak. Az ok, hogy egy dolgozatban figyelmetlenek voltak, de a következöben figyeljenek oda rá.

2019. ápr. 5. 08:01
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

És mi történik, ha nem kiváló, jeles, hanem "csak" jó?

Nem lehet mindenki kiváló!

Van, aki azért nem, mert nem tudja megtanulni, van aki azért nem, mert nem képes odafigyelni. Ez ilyen...

2019. ápr. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
De nem pont hogy külföldön van úgy h nem is mindig osztályoznak? Nálunk 90%-ig van kiváló, tehát mondjuk egy 20 pontos dolgozatból csak 2 pontot lehet veszíteni, ami nem túl sok, max egy pici figyelmetlenség fér bele.
2019. ápr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen országban van ez a pontrendszer? Nálunk már nagyobbak a gyerekek, általános iskola felső tagozata, de néhány tanár megengedi, hogy lefényképezzék a kijavított dolgozatukat, így meg tudom nézni, hogy hol voltak a hibák. Bár elég ritka alkalom, hogy megengedik a fotózást, vagy hogy hazahozhatják a dolgozatot és egyáltalán meg is mutatják. Ha mégis látok kijavított dolgozatot, azokban többször előfordul, hogy hiányjelet ír a tanár, vagy csak aláhúzza hullámos vonallal, így néha azt se tudja az ember, hogy mi a gond, csak az látszik, hogy kevés, vagy nem pontos, amit leírt. Ilyenkor mi más jut eszébe az embernek? Legközelebb mindent magoljon be a gyerek, hogy ötöst kapjon? Kisebb korukban ritkán kapták meg a dolgozatot, ritkán hozhatták haza, így ritkábban is fordult elő, hogy átbeszéljük. De most sem gyakori. Bocsánat, hogy nem teljesen a kérdésre válaszoltam, de nekem ez jutott eszembe.
2019. ápr. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hagyd, az iskola a gyerek meg a tanár dolga. Az enyém is folyton mindenért csak megsértődik. Ha elkezdem mondani, hogy mit kéne másképp csinálni, egyszerűen nem figyel oda. Teljesen lepereg, kritikának, sértésnek veszi. Nem elég, hogy a tanár letolta még anyu is csinálja itthon, ő ezt így fogja fel. Én már legtöbbször nem is foglalkozom vele, persze most biztos lepontoztok, de szerintem nem éri meg, hogy rámenjen a viszonyunk arra, hogy most 4 vagy 5 az a dolgozat.
2019. ápr. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!