Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ilyet megtehet egy tanár?

Ilyet megtehet egy tanár?

Figyelt kérdés

Kitalálták, hogy a gyerek nem vihet be magával az iskolába kulacsot, mert úgyis van bent a gyerekeknek poharuk, és abból igyanak. Szerintem ez nem normális dolog, így a nyár közeledtével. Kell az útra is, az udvarra is a folyadék. Probléma sose volt, nem ömlött ki, nem iszik órán (saját bevallása szerint). Szerintetek mit tehetek?

10 éves gyerkőc aggódó anyukája.


2019. ápr. 8. 21:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Beszélj a tanárral és mond el neki, hogy zavar.
2019. ápr. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
21%
Azért nem fognak szomjan halni. Ez nem olyan tragédia. Gondolom oka van a tiltásnak.
2019. ápr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%
Mit aggódsz már? Mennyit iszik az a gyerek?? Az udvari szünetekre senki nem visz le kulacsot. Az osztályban mindenkinek van lehetősége 45 percenként inni. Akkor mi a gond??
2019. ápr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32%

Igen meg minek egy 10 évesnek kulacs az udvarra?

Tedd nyugodtan a táskájába, de mond el hogy ne vigye ki, órán ne igyon.

2019. ápr. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem kérdezd meg az okokat. Az, hogy a tied nem iszik és nem öntötte ki nem jelenti azt, hogy ez nem fordul elő napi szinten. Az is lehet, hogy szeretnék elérni, hogy a gyerekek vizet igyanak, ne cukros lötyiket, nem tudom.

Az udvarra kiviszik a kulacsot? Az utat meg végleg nem értem. Milyen útra kell a víz? Több óra odaérni a suliba vagy mi?

2019. ápr. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Nekem fura a dolog. Amúgy ha elolvastátok a kérdést az iskolába sem vihet, szóval a tedd a táskába dolog nem megoldás. Nem kell több órás útnak lennie ahhoz, hogy megszomjazzon az ember, ha pedig kiszárad a szád, kapar a torkod kimondottan jól esik pár korty.

Szerintem beszélj a tanárral és az igazgatóval is, jó tudni, hogy csak a tanár dilije vagy sulis dolog.

2019. ápr. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem cukros löttyöket szokott a gyerek vinni, akkor nem kulacsa lenne. Teát citromos vizet, sima vizet szoktam vele küldeni. Bármit visz kiöntetik vele. Az iskolától meg fél óra gyalogútra lakunk, és igen, sokat szoktunk gyalog járni, megszomjazik közben. Ki lehet ám próbálni, hogy milyen akkor 45 percenként inni amikor megengedik, és nem ihatsz ha szomjas vagy. Én sem indulok el víz nélkül sehova, egy kisgyereknek miért kéne? Enni ne is egyen órán.. na de az ivást szabályozni....
2019. ápr. 9. 06:52
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

"Probléma sose volt, nem ömlött ki, nem iszik órán.


Ki lehet ám próbálni, hogy milyen akkor 45 percenként inni amikor megengedik, és nem ihatsz ha szomjas vagy."


Légyszi döntsd el, hogy akkor most iszik óra közben vagy nem iszik!? Mert az egyik mondatoddal ütöd a másikat.


Amúgy a kérdésedre válaszolva szerintem nem normális dolog ilyesmit megtiltani, ha azzal van a baj, hogy egyesek lőtyölnek óra közben is pl, akkor rakassák ki a kulacsokat reggel, aztán szünetekben eldöntheti miből akar inni meg óra után is van nála. Főleg ha mondjuk napközis, vagy mikor nem a saját termében van órája akkor nem is tud inni? Beszélj a tanárral! De ha nagyon idióták akkor meg ha kíséred így is úgy is, akkor legyen nálad az innivaló. De azért rendszerint nyáron vannak a 40 fokok, nem tanulmányi időben. A fiad pedig gondolom nem béka, hogy fél órás út alatt kiszárad.

2019. ápr. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem, nem tehet meg. Attól, hogy tanár még nem jelenti, hogy bármit megtehet. Mi az, hogy nem vihet kulacsot az egész iskola területére?! Mert mégis miért nem? Nem is értem a logikát...

Hadd igyon már abból a gyerek, amiből szeretne. Már eleve az is nevetséges, hogyha épp órán szomjazik meg, nem ihat egy kortyot. Nálunk ilyen nincs. Én a helyedben ugyanúgy betenném a kulacsot és elmagyaráznám a tanárnak, hogy nincs joga megtiltani, hogy bevigye az iskolába a gyerek, továbbá hozzátenném, h fél óra az út gyalog az iskolába, ami alatt simán megszomjazhat! Az én lányom speciel sokszor nem egyből hazajön iskola után, hanem csoportosan megindulnak hazafelé és a köztes játszótérnél megállnak még néha hintázni stb, ami alatt szintén megszomjazhat, tehát nagyon is praktikus h van nála kulacs innivalóval.

2019. ápr. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
17%
Nálunk sem lehet bevinni mert ki öntik,felborul,az osztályban van kancsoba víz mellette pohár.lehet inni ha valaki szomlyas.
2019. ápr. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!