Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a menete, ha nem körzetes...

Mi a menete, ha nem körzetes iskolát választottunk és elutasítottak és fellebbezni szeretnénk?

Figyelt kérdés

Kicsit megzavartak most. Voltam beíratni ovis fiam egy nem körzetes iskolában. Előtte kérdeztem,hogy csak oda kell-e beiratkozni. Mondták igen,mert ha elutasítják,úgyis elküldik a papírokat a körzetesnek. Közben ma hívtak az oviból,hogy nem voltam beíratni a gyereket a körzetes iskolába. Elmondtam miért.

Ma a kiszemelt iskolából is hívtak,hogy nem vették fel a gyerekem,hiába jár oda a testvére. Mondták elvihetem a papírjait.

Akkor ennek ez lenne a menete,hogy elhozom a papírjait,beviszem a körzetes suliba. Megvárom a határozatot és fellebbezek?



2019. ápr. 17. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

fellebbezni fellebbezhetsz, de szinte biztos, hogy elutasítanak. Egy nem körzetes iskola nem körzetes iskola nem köteles felvenni a gyermekedet, még ha a másik oda jár. Tudom nagy szemétség ez, de ez van.

Elmész a körzetes suliba, de közben a helyedben megpróbálnám kisírni a másik suliban, hogy vegyék fel a gyerekemet.

2019. ápr. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kötelező volt beíratni a gyereket a körzetes iskolába is, akkor is ha nem oda akartuk hogy járjon.

Miután megkaptad h nem vették fel a másikba, utána tudsz fellebbezni, de sok értelme nincs. Szomszédomék ilyenkor egy harmadik iskolába íratták be a gyereket (mivel a körzetesbe nem akarták annak ellenére sem hogy a másikba nem vették fel a gyereket), és végül a 3. iskolába felvették. De a körzetesbe ugyanúgy be kell íratni.

2019. ápr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Fellebbezhetsz, de ahogy már írták sok értelme nincs. Ha a suli elutasítja a gyereket, ráadásul úgy, hogy a tesó odajár (ez azért előny szokott lenni) annak oka van. Ez az ok nem szűnik meg attól, hogy fellebbezel. Szóval sürgősen keres egy sulit ahová felveszik és írasd be. A körzetes az tuti pont, oda kötelesek felvenni, de próbálkozhatsz máshol is, hátha maradt még egy-két hely.

Nekem a történetből csak az nem tetszik, hogy a kiszemelt suli miért csak most szól. Ahol én dolgozom ott minden évben február elején kiküldjük a határozatokat, hogy jöhet a gyerek vagy sem pont azért, hogy elutasítás esetén a szülő még tudjon lépni.

2019. ápr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó hogyhogy mért csak most szól? Nálunk és a legtöbb általános iskolában áprilisban van a beiratkozás.
2019. ápr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
A beiratkozás igen, de a felvételről szóló határozat ideje a nem körzetes sulikban január vége-február eleje, szóval ha nem értesz hozzá felesleges lepontozni. Nem körzetes iskolában dolgozom, pontosan tudom, hogy mikor kell kiküldeni, hogy elutasítás esetén még a beiratkozás időpontja előtt lehessen a fellebbezési ügyeket intézni illetve a szülőnek más lehetőség után nézni.
2019. ápr. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
De ha még be sem íratták februárban akkor hogy küldhetik ki az elutasításról szóló határozatot???? Nem értem.
2019. ápr. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%

Ez a határozat arról szól, hogy felveszik -e a gyereket és hozhatod-e áprilisban beíratni.

De miután itt a normális válaszokat pontozzák le és a hozzá nem értőket fel én befejeztem. Beszéljétek meg egymás közt, az senkit ne zavarjon, hogy nem értetek hozzá.

2019. ápr. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
3-asnak igaza van. Nem körzetes iskolába ha beiratod, akkor meg szokták beszélni, hogy tudják-e vállalni vagy nem. Ha a tesó oda jár, akkor szinte biztos, hogy vállalják, nem is értem, hogy miért nem vették fel. Nem sni-s vagy nem btm-es? Vagy nincs gond a másik gyerekkel? Elég szemétségnek tűnik nekem is.
2019. ápr. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is nem körzetesbe irattam a fiamat. A védőnő azt mondta, hogy a körzetesnek nem is kell szólni. Azért én a suliban megkérdeztem, és ott meg azt mondták, hogy azért szóljak nekik. Felhívtam, mivel a fiam sni-s, még a befogadó nyilatkozatot is bekérte a körzetes suli.

Nekem amúgy azt mondták, hogyha nem veszik fel, akkor a körzetes suliba automatikusan mehet. Viszont van még egy kör, pont a fellebbezések miatt, meg sok iskola még ilyenkor vadászik gyerekekre, ha nincs nekik elég, szóval még másik suliba lehet, hogy bekerül. Bár én nem tudom hogy rohangálnék-e nem 2 különböző távoli iskolába a gyerekekért.

2019. ápr. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez sima beiratkozás volt április 11-én. Btm-es,de azt mondták,hogy ez nem probléma.
2019. ápr. 23. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!