Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az iskolák simán elnézik,...

Az iskolák simán elnézik, hogy az egyik gyereket 7 előtt viszem, a másikat 15. 00 előtt hozom haza?

Figyelt kérdés
Már tettem fel kérdést a beiratkozással kapcsolatban. Tovább gondoltuk a férjemmel,hogy hogyan is fogjuk megoldani a 2 gyerek iskolába hordását. Munka szempontjából se ideális napi 2 és fél órát azzal elcse..ni,hogy iskolába hordom a gyerekeket. 😞☹

2019. ápr. 23. 09:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

Minden iskolának van házirendje, az abban foglaltakat be kell tartani.

Nálunk 6:45-től van nyitva az intézmény, 7-től van felügyelet rájuk. 16:30-ig mehetünk értük, de 6-ig nyitva van, ha csúszol, csak fél 5 után már nem vállal felelősséget az iskola.

Az unokatestvére iskolájában 6:30-tól 17:00-ig van felügyelet. De sem előtte sem utána nem lehet a suliban tartózkodni. Egyszerűen az utcára teszik a gyereket.

Mindkettőt megértem, kevés a pedagógus, nem tudják megoldani.

2019. ápr. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk legkorábban 7-re lehet vinni a gyereket, 17-ig van ügyelet. A napközi 15:45-ig tart, tehát nálunk 15 órakor nem lehet elvinni a gyereket. Legalábbis minden nap nem, ha fontos ügy miatt kell elvinni, akkor elvihetem 15 órakor, vagy ebéd után mehet haza 13:30-kor.
2019. ápr. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az iskolával kell megbeszélni. Aztán ha még sem megy, talán az egyik szülö vegyen vissza a munkából, 2-3 év múlva mikor a gyerekek egyedül járnak már, nem lesz ekkora probléma.


Nálunk külön van napközi. Az 7-7:30-ig van(ha kéri valaki), és 7:30-tol az iskola udvaron ügyelet van az iskolának. A napközi 11:30-kor kezdödik(minden gyerek a tanora után oda megy akármikor is legyen vége).Ès 16:30-ig van. Gyerekek az iskola épületében a tanórájuk után nem tartozkodnahtnak, a napközi egy mellék épületben van.

2019. ápr. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
41%
1- es, utcára nem rakhatnak ki kiskorút ( ennyit illene tudni ) , ilyenkor a rendőrséget kell hívni.
2019. ápr. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem a kérdést... Az egyiket korán viszed, de mi van a másikkal? És délután ugyanez. Mi a kérdésed?

A mi sulinkba amúgy 7-től lehet bemenni, és 3-kor, ha beírod az üzenőbe, el lehet hozni, bár 4-ig van napközi.

2019. ápr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért kell ilyen időpontokban hozni-vinni őket, de az, hogy mikor lehet egy gyereket legkorábban vinni vagy elhozni, az iskola házirendjében van. Ott nézd meg, ez nem "elnézik" jellegű.
2019. ápr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok! Elolvastam az előző kérdésem és csak fogtam tovább vittem a történetet. Az nagyfiam másik városba jár suliba,ahova kocsival kell hordani. A kicsi most kezdi a sulit,de nem vették fel oda. Ebbe a suliba gyalog kell vinni. A napom így nézne ki. :

Reggel 6.40 kor séta a kicsivel a körzetes suliba. Gyorsan haza. Kocsival elviszem a másik gyereket a másik városba.

Délután úgy 14.45-kor hazahozom a nagyot. Utána séte a kicsiért a körzetesbe.

Mindez azért,mert ápr.11-i beiratkozásnál nem vették fel a kicsit.

Vegyünk vissza munkából..... 10 éve ezt csináljuk. Most már szeretnék normálisan dolgozni. Így el se tudok menni dolgozni. Képtelenség. Egész nap az iskolákat járom. A férjem pont ezért nem tud segíteni,mert az évek alatt,neki kellett átvenni a pénzkeresetet teljesen.

2019. ápr. 23. 12:22
 8/20 anonim ***** válasza:
68%
Írasd át a nagyot a kicsi iskolájába. Körzeti iskola, át kell hogy vegye. Nem olyan bonyolult ez, nem kellene ekkora felhajtás csapni.
2019. ápr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nagyon el vagyok keseredve. A kicsit azért viszem gyalog,mert nem lehet a sulinál parkolni.
2019. ápr. 23. 12:25
 10/20 A kérdező kommentje:
A nagyot el kellett vinni a körzetesből.
2019. ápr. 23. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!