Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen tanuló 3. osztályos...

Milyen tanuló 3. osztályos fiú gyermeketek? Milyen lesz a bizonyitványa?

Figyelt kérdés
Miért majd ha a gyerek 4 es tanuló? Fiam 3. osztályos 4 es tanuló, erős négyes. De sokszor megkapom más szülőtől hogy nem kitűnő. Rácsodálkoznak, hogy nem lesz ötöse?
2019. máj. 14. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Ha hármas lesz akkor is az én gyerekem, és úgy szeretem, ahogy van. Engem nem érdekelnek a kitűnő eminens gyerekek. Azok másnak a gyerekei. Ki a fenét érdekel, hogy ki mit mond? Lehet, hogy az ő gyereke jó a sportban meg a matekban, de az enyém meg a zenében és az irodalomban jobb.
2019. máj. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Tök lényegtelen. Nálunk osztályzat nincs is negyedik évvégéig.
2019. máj. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%

Fiam harmadikos kitűnő de nem magától hanem mert külön órákra hordjuk angol matek magyarra. 8 osztályos gimnáziumba felvételezik majd, így nagyon keményen kell tanulnia.

Ha ráhagynánk akkor 4es lenne

2019. máj. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

"Engem nem érdekelnek a kitűnő eminens gyerekek. "


Ezt sokaktól hallom, és elég szomorú, hogy amelyik gyerek nagyon jól teljesít arra már kb. fujjognak hogy "eminens" mert ez szitokszó lett az anyukáknál. Elég durva.

Csak azért írom, mert fiam kitűnő. Én nem nézem le a rosszabb tanuló gyerekeket, amíg kedvesek és jólneveltek, nem érdekel hanyas tanulók. De azt gusztustalannak tartom amikor a kitűnő tanulókra viszont fanyalognak és éreztetik hogy "a kis eminens", sajnos nálunk is van olyan anyuci aki ezt kb. sértegetésként használja, cinikusan és negatívan. Olyankor úgy megmondanám hogy őszintén szolva baromi gyerekesen viselkedik.

2019. máj. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Sehova nem szamit az alsós osztalyzat. Kitünő tanuló nincs, ezt csak a tanarok generaljak, jol frusztraljak vele az atlagos képességűeket, mindenkinek van amiből gyengébb képességű és egy felnőtt sem tud mindennap ugyan úgy teljesiteni. Tökéletes a 4-es!!!
2019. máj. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
5, ez marhaság. Mindig, mindenhol vannak átlagnál jobb és rosszabb képességű emberek. A kitűnő tanuló nem azt jelenti, hogy tökéletes, hanem azt, hogy a leadott anyagot maximálisan elsajátították. Ilyen van munkahelyen is, aki jó képességű ÉS szorgos is. Az iskolákban (alsóban is) ez a kitűnő. Nem agysebészet, nem generált dolog, hanem baromira mérhető: felmérőket írnak és aki jót ír, 5-öst kap. Aki sok jót ír, az sok 5-öst kap, ergo kitűnő lesz. A mai szülők nem akarják hogy mérjék a gyerek szorgalmát (ez még ugyanis erről szól), mert jaj sérül a lelke ha azt éreztetik vele hogy nem a leglegleg, de attól még a tényen nem változtat: valami mérés kell, máskülönben hogy kapsz visszajelzést a gyerek tudásáról?
2019. máj. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
6 vagyok, a mai gyerekek amúgy egyre butulnak el. Okosteló, stb....ezzel arányosan a szülők egyre kevésbé akarják tudni mit is nyújt az iskolában. Nem véletlen ez az arányosság....
2019. máj. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Utolsóval értek egyet, olyan nincs, h valaki mindenből a legjobb. Szépen énekel, remekül sportol, jól rajzol, kiválóan számol, folyékonyan olvas, hibátlanul ír. Alsóban ez jelenti a kitűnőt, és lássuk be, h ilyen gyerek egyszerűen nincs.
2019. máj. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%
Amikor írtam még az 5-ös volt az utolsó.
2019. máj. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

Pedig nem szabad szemellenzősnek lenni és abba a hitbe ringatni magunkat hogy nincs a gyerekünknél jobb. Lesz, mert az emberek nem egyformák. Es rosszabb is lesz.


Akik szerint nincs kitűnő, azok kedvéért mégegyszer leírom: a gyereked ír egy nyelvtan felmérőt. Ha nagyon ügyesen megírja, akkor kap egy 5-öst. Ha a mateknál is ügyes, abból is. Ha köv. héten is, megint kap. Ez a kitűnő. Nem azt hogy tökéletes. Vannak ilyen gyerekek, akkor is ha a tieitek nem ilyen. Attól még vannak ilyenek. A mi osztályunkban 3 is.

A lepontozásra természetesen számítok mert az anyukák már csak ilyenek ;)

2019. máj. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!