Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A ti iskolátokban is problémás...

A ti iskolátokban is problémásak a gyerekek?

Figyelt kérdés
A barátnőm gyereke egy elég jó iskolába jár, ennek ellenére nagyon durva dolgokat mesél. Állandó verekedés, csúnya beszéd, tegezik a tanárt (nem véletlenül), neki támadnak székkel, stb. Ez máshol is ilyen? (Ált.iskola, alsó tagozat)
2019. máj. 21. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Az nem egy elég jó iskola. Vigye el onnan a gyerekét egy tényleg elég jóba. Egyáltalán nem törvényszerű, hogy ez így legyen.
2019. máj. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló gondok vannak a fiam iskolájában, pedig a környék legelitebb sulija állítólag
2019. máj. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Átlagos nyugat-magyarországi falusi iskola:

verekedés ritka, de elvétve akad (inkább elsőben, másodikban)

csúnya beszéd sajnos jellemző , ha nincs jelen hallótávolban tanár (ez felső tagozatban a legdurvább)

tanár tegezése első osztály végére általában megszűnik, de ez szoktatás kérdése

tanárnak nekitámadás nincs.

2019. máj. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenhol ilyen. A csúnya beszéd az szerintem szinte mindenhol megvan, nyilván nem mindegy a mértéke, de ezt tökéletesen kiszűrni lehetetlen. Verekedés szintén előfordul, de ritkán és van következménye, ráadásul ez többször inkább egy hátba verés vagy bokán rúgás. Nyilván ez sem jó, de azért nem is véresen komoly. Tanárra támadás soha, ha ilyen lenne az illető azonnal repülne a suliból.

Az, hogy milyen egy iskola csak részben múlik a tanárokon, nagyban meghatározza az, hogy milyen szociokulturális környezetből jönnek az oda járó gyerekek. Ha sok a hátrányos helyzetű és egyben agresszív gyerek az megmérgezi a légkört. Ilyenkor van az, hogy a normálisabb gyerekeket elviszik, ami tovább rontja a helyzetet. Viszont én sem áldoznám be a sajátomat, tehát ha nagyon rossz a környezet ideje másik sulit nézni.

2019. máj. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

30 fős az osztály, ebből 20 fiú, igen, van verekedés, és csúnya beszéd is bőven. A tegezés alsóban teljesen normális, kérdeztem a tanító néninket, azt mondta, majd felsőben átszoknak, nem para.

Szerintem nincsenek nagyobb problémák, mint nálunk voltak 30 éve...

2019. máj. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk teljes természetességgel tegezik a tanítókat a gyerekek, alsóban mindenképpen, némely tanítókat a felsősök is.

Tanárokat annyira nem, azok ugye felsően vannak elvileg ott találkoznak először, már megkövetelik a magázódást. Kisebb-nagyobb sikerrel.

Engem halálosan zavar, de úgy tűnik, ez most teljesen elfogadott. X néni vagy Y bácsi és tegezés. Már azért is küzdök minden nap, hogy legalább érkezéskor/távozáskor legyen megfelelő köszönés a szia helyett (legalább az én gyerekemtől).


Verekedés, csúnya beszéd az is általános dolog szerintem. Mmint hogy előfordul. Nem napi szinten, de mindig van valami, ami izgalomban tartja őket, hogy húúú, az x ezt mondta, az y megütött z-t és erre z fellökte w-t... és lehet igazgatóit fog kapni, stb.

Szóval szerintem ezek mindenhol vannak, csak van gyerek, aki számára ez érdekes, ezért beszél róla és van, akit egyáltalán nem érint meg, így sosem fogja elmondani otthon, hiszen nem érdekli.


Amúgy az enyém problémás gyerek. Verekedésbe rendszeresen belekeveredik, valahogy mindig ott van, ahol történik valami.

Ettől függetlenül kitűnő tanuló, folyamatosan indul tanulmányi versenyeken, sportol, értelmes, okos kisgyerek. csak problémás.

2019. máj. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!