Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Pedagógusnapon csak a gyerek...

Pedagógusnapon csak a gyerek köszönti fel a pedagógust, vagy a szülő is?

Figyelt kérdés

Virág helyett lehet csoki is, vagy ez tipikus "virágos" ünnep?

Mellé kértyán esetleg egy szép idézet vagy vers? (erre is örülnék ötletnek)



2019. máj. 24. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:
3%
Nálunk senki
2019. máj. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az osztály (elsősök voltak) megtanulta a verset. A tanító néninek elmondták a verset és minden gyerek 1 szál virágot odaadott neki. A tanárnő zokogott :-) Azt mondta, ilyet még nem kapott a pályája során, pedig 30 éve a pályán volt. Nyilván ehhez kellett egy szuper szülői közösség, akik otthon megtanulták a gyerekekkel a verset.


Donászi Magda: Pedagógusnapra


Ma, amikor az egész ország

hálás szívvel néz ide,

szeretetet, köszönetet

ver mindnyájuk kis szive.


Azt a sok jót, amit kaptunk

meghálálni mint lehet?

Kérdezgettem a virágot,

kérdeztem a levelet.


Nem feleltek, de a virág

felém intett vidáman,

amit a szó el nem mondhat,

itt van egy szál virágban.

2019. máj. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%
Nálunk sem nyal senki
2019. máj. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
SZerintem elsősorban a gyerek.
2019. máj. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyukam alsos tanar es szokott kapni, de pl o jobban orul barmi masnak. Ev vegen mindig tele volt a hazunk viraggal, de sajnos 3-4 nap alatt mind elhervad. O orult nagyon konyvutalvanynak, egyik evben a szulok osszeraktak egy fenykepalbumot a gyerekekrol, minden gyerek irt a kepe melle egy kis uzenetet anyanak, ennek is nagyon orult. Volt hogy Hollohazi vagy Zsolnay porcelan vazat kapott, annak is nagyon orult (legalabb tudta mibe rakni a rengeteg viragot, es igazabol a szuloknel is olcsobb volt egy vazat venni, mint 24 csokrot). De volt, hogy Zsolnay teas vagy kaves keszletet. Ertelem-szeruen ezek osszedobott ajandekok, de ezeket veszi elo ha vendegek jonnek es mindig mondja, melyik osztalyatol van. Amikor csokit kapott, annak en oriltem nagyon. Mai napig ha Raffaellot kap, mindig elteszi nekem 🙂 szoval a lenyeg, hogy olcsobb es jobban ertekelik a tanarok az egy kozos ajandekot, barmi legyen az, mint a 25 viragot.
2019. máj. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja es a gyerekek szoktak felkoszonteni, de ha kicsik, akkor nyilvan a hatterben szuloi kozrukodes van.
2019. máj. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Iskolától függ. Nálunk sokan tanítanak sok osztályban még alsóban is, így úgy alakult, hogy nem egyesével kapunk, hanem közösen köszöntik fel a gyerekek a tanári kart. Erre szokott a szülői munkaközösség venni egy-két tortát, tudtommal osztálypénzből fizetve részarányosan. Nekem ez nagyon tetszik. :) Mondjuk egy nagyobb suliban nem tudom meg lehet-e tenni, mi elég kicsik vagyunk.
2019. máj. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

csak azért kérdeztem, mert kisiskolásom van és ugye ő még természetesen nem feltétlen érzi azt, hogy mennyit jelent a jó tanító, de ÉN személy szerint rendkívül hálás vagyok nekik.

Persze tudom, hogy most kell benne kialakítani az erre való igényt, tehát nőnapkor is köszönti a lányokat az osztályban, még ha nem is érti az ünnep lényegét, tehát persze köszöntené ő a tanítóit egy szál virággal, csokival. Csak felmerült bennem, hogy én hogyan mi módot tudnám ezt szintén megtenni? Hiszen ez az ő ünnepük, talán most lenne a legalkalmasabb.

2019. máj. 27. 08:08
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem adja oda a gyermeked az ajándékot, te meg ha mész érte/viszed be, akkor a tanítóval beszélsz egy pár mondatot melyben megköszönöd neki a munkásságát. Nagyon becsülendő, amit tenni szeretnél, sajnos egyre kevesebb ilyen gondolkodású szülő van...
2019. máj. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Valami mást is tennék, adnék, mint a szóbeli köszönet. Azt elmondom neki, ahányszor csak alkalmam van rá.
2019. máj. 28. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!