Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Minden Iskolába működik ez a...

Minden Iskolába működik ez a baromság?

Figyelt kérdés

Múlt héten próbáltam bejutni az osztályfőnökhöz, de szülő nem mehet be az iskolába. A kisfiam szeme láttára úgy kizavartak mintha valami rühes kutya lennék. Felháborítónak tartom ezt a viselkedést!

Van év közbe 2 fogadóóra és annyival be kell érni?? Se reggel, se Iskola után nem lehet beszélni a tanárokkal mert akkor "nem érnek rá".

4 tanítási nap eltelt és még mindig nem tudtam beszélni a tanárral


2019. máj. 28. 09:15
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

nálunk meg pont fordítva van. sokan a legkisebb dolog miatt is beszėlnek/beszėlhetnek a tanárral. (ennek is van hatranya)


De az sem normális ami nálatok van..



Nem tudsz betelefonalni hogy fontos mondanivalod van a xy tanarnak?

2019. máj. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk sem mehet be szülő az iskolába csak úgy.

Szerintem kérj fogadóórát az osztályfőnöktől.

2019. máj. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
97%

Miután boldog-boldogtalan felmászkált, nálunk is bevezették ezt a rendszert.

Az aulában lehet várakozni, ha reggel kell vmiért beszélni a tanárral, akkor gyerkőc felmegy, szól, tanár lejön a szülőhöz.

Ezen kívül van minden tanárnak fogadóórája minden héten, nem csak az évi 2 össznépi. Be van írva nálunk a tájékoztatóba, hogy pl. az osztályfőnök fogadóórája hétfő 2. óra.

Vagy beírni az üzenőbe, hogy szeretnél beszélni a tanárral, adjon időpontot.

2019. máj. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk sem mehet be. Nem csak 2 fogadóora van, hanem amennyit kérsz! Ha kérdés van, írsz a tanárnak és ad időpontot.


Meg kell érteni, hogy okkal van ilyen szigorú szabály! Amíg nálunk nem volt, sok anyuka-apuka minden szirszarért sorbaállt reggel és délután is az ofőhöz, konkrétan a tanár nem tudott felmenni időben az órára, meg nem tudott délután figyelni a napközisekre, mert anyucik hada rohamozta meg olyan kardinális kérdésekkel, hogy "Béluka ma két szendvicset vitt ugye megette??" meg "Jucikám ma reggel fáradt volt nagyon, napközben ugye tudott figyelni az órán?" ....

Vannak akik meg csak nyalizásból kérdezgetik a tanárt minden szarságról, csak hogy szem előtt legyenek mert szeretnek pörögni.

Meg van az aggódós csapat anyuci, akik azért tartják fel a tanárt hogy ma reggel csepeg az eső ugyeugyeugye nem viszik ki őket az udvarra? Ugyeugyeugye kapnak elég ebédet??


Szem-és fültanúja voltam nap mint nap, ahogy a sok fogalmatlan és túlaggódó hipermami szí szerint feltartotta a tanárt.

Ja és volt egy apuka aki meg ordenáré módon ordibált az egész osztály előtt az ofővel. Majdnem nekiment...


Szóval nagyon is kell ez a szabály. Ha kérdésed van, üzensz neki (mail, üzenő, telefon, messenger, sms, viber - üdv XXI. sz.) és kérsz fogadóórát.

2019. máj. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
88%
A 4 es Tökéletesen leírta
2019. máj. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Értem Én hogy kellenek a szabályok és nincs is ezzel gond, de nem lehetne a szülővel is ember módjára beszélni? 3 éve járunk ebbe a suliba és most először mentem be, erre kidobnak. Beírtam amúgy másnap az üzenőjébe hogy beszélni szeretnék az ofővel, de csak alászignózta. Időpont meg nincs. E-mail címet nem adtak, az Iskola tel. számán meg nem tudok vele beszélni, mondván arra van a fogadóóra. Ami amúgy nálunk is van minden héten (elvileg)

Hozzáteszem a cicoma édi-bédi csókos anyukák mindig ott pletyiznek délután a tanárral és sokszor látom bemenni is Őket.

Nem vagyok kötekedős, veszekedős. Szülői értekezleten kívül soha nem is beszéltem a tanárral, a gyerek kitűnő..... Nem értem miért nem tudnak rámszánni 2 percet!?

2019. máj. 28. 09:47
 7/32 anonim ***** válasza:
58%
Én irókusan beírnám az üzenőfüzetbe,hogy kapok konkrét időpontot,vagy menjek az igazgatóhoz beszélgetni ? Ha semmit nem reagálna,mennék az igazgatóhoz,és kész.Ez azért már csücskös hogy ne lehessen beszélni egy osztályfőnökkel.
2019. máj. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
8%

Másodikos a fiam. Minden reggel bekísérem a zárt teremajtóig (ha szabin vagyok, akkor a terembe is, simán megvárom, amíg beér a tanár és becsöngetnek -mint ahogy mindenki más is) és minden délután bemegyek érte a terembe. Ha éppen még uzsonnáznak, akkor megvárom, átnézem közben a füzeteit, könyveit.

Ilyenkor lehet beszélni a tanítónénivel is, de tegnap pl fogtam magam és leültem mellé az udvaron, amíg játszott a gyerekem és úgy beszélgettünk.

Amúgy kb bmikor fel tudom hívni vagy tudok neki írni (osztályfőnöknek), akár éjjel is tárgyalunk, ha akkor jut eszembe/eszébe valami fontos mondandó.

Szóval nem hogy 4 nap, de ha én MOST akarok mondani neki valamit, akkor MOST írok, max 1-2 órán belül egészen biztosan ránéz, válaszol, felhív, beszélünk.


Nálunk senki sem elérhetetlen. Ha máshol nem, fb-on, messengeren jelzek, hogy beszélnénk és akkor beszélünk napközi után. De nem is kell szólni külön, aki éppen du van, az 4-ig tuti ott van, de még nem volt olyan, hogy ne várt volna meg, ha kérem, és nem tudok 4 előtt a suliba érni.

2019. máj. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
24%

"anyucik hada rohamozta meg olyan kardinális kérdésekkel, hogy "Béluka ma két szendvicset vitt ugye megette??" meg "Jucikám ma reggel fáradt volt nagyon, napközben ugye tudott figyelni az órán?" ...."

ha hiszed, ha nem, van, hogy ezek nagyon fontos dolgok. Vannak gyerekek, akikre oda kell figyelni külön ilyenek miatt is. Nálunk pl volt kislány, aki már 8 évesen fogyókúrázott, és suttyomban kidobta a szendvicset, vagy pl a fiam migrénes, alvászavaros, igenis fontos tudnom, hogy egy rossz éjszaka után milyen napja volt, kell-e pótolnunk valamit (előfordult, hogy hagyta pihenni órán a tanár)

2019. máj. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
83%

nálunk is rugalmassak.. akár messengeren irhatok/kérdezhetek - igy nem muszáj ott a suliba zavarnom.

Az én lanyom is migrėnes így volt hogy rámirtak hogy ha nincs jol..

2019. máj. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!