Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Minden Iskolába működik ez a...

Minden Iskolába működik ez a baromság?

Figyelt kérdés

Múlt héten próbáltam bejutni az osztályfőnökhöz, de szülő nem mehet be az iskolába. A kisfiam szeme láttára úgy kizavartak mintha valami rühes kutya lennék. Felháborítónak tartom ezt a viselkedést!

Van év közbe 2 fogadóóra és annyival be kell érni?? Se reggel, se Iskola után nem lehet beszélni a tanárokkal mert akkor "nem érnek rá".

4 tanítási nap eltelt és még mindig nem tudtam beszélni a tanárral


2019. máj. 28. 09:15
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
90%

De #9, erre van a FOGADÓÓRA.


Mit szólnátok, ha azért nem figyelne a tanító a 20-25 gyerekre mert egymás után tartják fel a szülők? Akkor meg azért nyavalyognátok.


Aki meg a másodikos gyerekkel jön-megy meg mellette ül amíg az udvaron van, legszívesebben nem is kommentálnám. A tanítók sem teszik pedig megvan a vélemenyük, az ilyen gyerek ül még 8-os ballagáson is anycika szoknyáján, vagy épp ellenkezőleg, amint levegőhöz jut lelécel otthonról.


Miért nem tudnak az anyukák kicsit lazábbak lenni? Az nem azt jelenti hogy nem vagy gondoskodó, hanem hogy önálló vagy (megoldasz egy nyomorult fogadóórát) és önálló gyereket nevelsz, nem egy kis mamlaszt aki enni sem mer anycika nélkül. Ez kinek jó?

2019. máj. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
94%

"Amúgy kb bmikor fel tudom hívni vagy tudok neki írni (osztályfőnöknek), akár éjjel is tárgyalunk, ha akkor jut eszembe/eszébe valami fontos mondandó."


Rettentő tapintatlan, szemfedős anya lehetsz. A tipikus aki nem veszi észre, mennyire agyonnyomja a tanárt, aki kb. magában imadkozik hogy bár vinné el a gyerekét valahová mashová. Bakker, te tenyleg nem tartod sememnyire tiszteletben a tanár maganszféráját?

Ahhh hideg ráz az ilyen szülőtől.

2019. máj. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
89%

A #7-es meg a Fenyegetőzős Anyuka.


Ezekhez aztán tényleg alul vannak fizetve csóri tanárok. Elszomorító. Bár minden munkahelyen van khm...nehezebb ügyfelek, a sulikban pedig a szülő az ügyfél, na de azért amiket írtok az bicskanyitogató. Mit képzelnek magukról egyes anyukák.

2019. máj. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
14%

" meg mellette ül amíg az udvaron van, legszívesebben nem is kommentálnám"

nem a gyerekem mellett, a tanítónéni mellett. Megbeszéltük a napi történéseket.


"Bakker, te tenyleg nem tartod sememnyire tiszteletben a tanár maganszféráját?"

megvan, hogy azt írtam, hogy eszembe/eszébe jut vmi? Azaz ő is simán rámír éjjel 10-11-kor, én pedig csak ha nagyon sürgős és HA látom, hogy éppen online.

tartom annyira egyenes embernek, hogy szólni fog, ha ne tegyem. Mondtam is már neki, hogy nyugodtan, nem fogok megsértődni. De mint írtam, ő is simán nekiáll éjjel üzenetben kifejtegetni, hogy pl mire kérdezzek rá majd a gyereknél az x tanórára, mert cuki volt, és mennyire nevetett rajta...

2019. máj. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
96%
Én akkor sem csesztetném a tanárt éjjel. Ez alap.
2019. máj. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
43%
Ez tanárfüggő. Nálunk hajnali 1,2,3 órakor ír emailt a tanár. Mert neki ekkor jut eszébe, ekkor ér rá. Vagy nem tud aludni :)
2019. máj. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
94%
Egy mail más utolsó, azzal nem zavar fel álmodból.
2019. máj. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
81%

9. Igen, vannak ilyen gyerekek, akikre valami miatt ilyen dolgokban is figyelni kell. Az enyém is ilyen. De hogy miért nem a gyerektől kérdezik a szülők ezeket a dolgokat, azt nem értem. Nyilván tudja, hogy evett e, vagy fáradtnak érezte magát, stb. Nekem el is szokta mondani.


Nálunk van olyan anyuka, aki rendszeresen kérdezi más szülőktől fb-csoportban, hogy mi a házi. Én pl. ezt sem értem és nem gondolom, hogy hosszútávon megéri mindent kinyomozni.

2019. máj. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
26%

" De hogy miért nem a gyerektől kérdezik a szülők ezeket a dolgokat, azt nem értem. Nyilván tudja, hogy evett e, vagy fáradtnak érezte magát, stb. Nekem el is szokta mondani."

ha a gyerek kidobja a szendvicsét, mert testképzavara van, akkor otthon szerinted nem azt mondja, hogy deeee, persze, hogy evett?

Az enyém nem mondja, hogy fáj a feje, mert akkor nem engedik szaladgálni, ugrálni a szünetben.


Tudod, szerencsés ember az, akit egy normál gyerekkel áldott meg a sors. Nekem nem ilyen jutott. Nem bánom, imádom minden porcikáját, de az észjárása teljes mértékben kiismerhetetlen, teljesen más dimenziókban vannak az összefüggések a kis fejében, mint az átlagnak.

2019. máj. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó, de akkor te minden nap delután végigfaggatod a tanárt a gyerekedről?

Mert ha nem, akkor visszajutottunk az elejéhez: fogadóórát kell kérni.

2019. máj. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!