Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi lehet az oka, hogy elsős...

Mi lehet az oka, hogy elsős (7) éves kisfiú folyamatosan zavarja az órát, illetve beszél a gyerekekhez, nem tud csendben maradni? Van esetleg másnak is ilyen problémája?

Figyelt kérdés
Sajnos úgy büntették most legutóbb, hogy messzebb tették a padját, és a fal felé néz. Természetesen nem ül mellette senki. A tanárok szerint ez így jó neki, viszont nekem nem tetszik, hogy így elszeparálták. Vagy ez normális, és csak én reagálom túl?

2019. máj. 28. 15:49
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
39%
A jó hír nem jár együtt azzal, hogy képesek kezelni a birkanyájból kilógó egyéniségeket. Innen el kell vinni, mert életreszóló törést szenved el azzal, hogy folyton negatívan ítélik meg. Egy gyereket nem büntetni kell, hanem az igényeinek megfelelő módon oktatni.
2019. máj. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem, ha nem találtak semmilyen „bibit” nála, és csak annyi a gond, hogy beszélget, akkor érdemes lenne egy elfogadóbb suliba átvinned, bármilyen jó hírű is ez az iskola. Az alapján, amit leírtál, elég vonalasnak tűnik a suli, ami az átlagos gyerekeknek remek lehet, de aki picit is másképp működik, azt vagy sikerül „betörniük”, vagy végigkínlódja magát a következő éveken folytonos szidások közt a suliban (btw még mindig az utóbbi a jobb eset, de persze vannak, akik szeretik, ha betörik a gyereküket).

Tapasztalatból mondom, hogy sok iskolában egyáltalán nem tudnak differenciálni, tök mindegy, felfelé vagy lefelé lóg-e ki a gyerek, csak problémát látnak benne.


Egyébként a fiad mit gondol arról, hogy a fal felé nézve kell ülnie?

2019. máj. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:

Hát, most elviszem erre a szakrendelős pszichológushoz, jön a szünet, szóval lesz idő is erre. Utána megnézzük, mi lesz másodikban, és eldöntjük, átvisszük-e másik iskolába.

Látszólag könnyen vette, mert amúgy is állandóan ültették, mivel zavarta a többieket. Ő nem is mondta, hanem kiderült tegnap. Nagyon bedühödtünk. Reggel bementem, és mondtam, hogy fordítsák vissza, ne a falat nézze. Most visszafordították. Én tudom, hogy a gyerek nem matyó hímzés, és nem vagyok elfogult egyáltalán, de nem hiszem, hogy ez az egy módszer létezik a fegyelmezésre. És hát azért egy szülőnek elég rossz érzés ezt látni, hogy egy darab fal felé fordított pad árválkodik messzebb a többi padtól. Szóval én ezt diszkriminációnak érzem.

2019. máj. 28. 19:39
 14/46 A kérdező kommentje:
Délután azért azt mondta, hogy így jobb volt, hogy vissza lett a pad fordítva.
2019. máj. 28. 19:42
 15/46 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell a második osztályt megvárni az iskolaváltással, elvesztegetett idő. Akkor vagy még egy évet szenved, vagy év közben vált, ami nem ideális. De ne cseberből vederbe váltsatok, sima állami/egyházi iskolára, mert az ugyanilyen lesz.
2019. máj. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
66%
A fal felé fordítás túlzás volt de hogy messze ültetik és egyedül egy padba az nem túlzás ,és nem diszkrimináció ,vagy elől ül a legelső padban egyedül mert akkor sem tudna beszélni senkivel és oda figyelne.
2019. máj. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
44%
Esetleg nevelni kellene a gyereket, ha most elsőben ilyen volt mi lesz később?
2019. máj. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
54%

a rá szabott büntetés felháborító! Így csak a lovat adják alá. Azért beszél és zavar, mert nem tudja a tanító lekötni a figyelmét, ergo neki kellene összeszednie kicsit magát e tekintetben és jobban odafigyelnie a gyerekre és úgy végezni a dolgát, hogy az az osztályban mindenkinek megfelelő legyen.


Tudom, miről beszélek, pont ilyen a fiam. 8 éves, másodikos.

Még első félévben simán előfordult, hogy elunta magát, felkelt és elment a terem másik végébe beszélgetni. Év végére azért az új tanítónéni is megtanulta ezt kezelni, az osztályfőnöknek meg már tavaly is mert.


Ha a pedagógus elveszíti óra közben a gyereket, akkor az az ő hibája, nem a gyereké.

Persze, lehet a háttérben olyan súlyos figyelemzavar, ami meghaladja a képességeit, de akkor fel kell ismernie, hogy ilyen jellegű baj lehet és megfelelő szakemberhez irányítani a családot, aki ebben segíteni tud.


Javaslom, hogy a nyáron keressetek fel gyermekpszichiátert és beszéljétek ezt át vele. Nekünk nagyon sok jó ötletet adott, szeptemberben így kezdtük a 2. évet. Első és legfontosabb pl az volt, hogy nem elszeparáljuk a gyereket, hanem direktbe a tanító elé ültetjük az első padba, hogy kvázi neki beszéljen a pedagógus.

2019. máj. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:
Kedves 18-as, 100%-osan egyet értek veled. Viszem is egyébként most majd jövő héten pszichológushoz, már csak azért is, mert ha arra utaló problémát nem talál, ami az ültetést jogossá tenné, akkor ügyet fogok csinálni ebből, ha még egyszer előfordul. Viszont segíteni is akarok a gyereknek én is, ahogy te is írtad, tippeket adjon, hogyan lehetne zökkenőmentesebbé tenni az órai viselkedését. Amit viszont nem értek, hogy azt mondják a tanítók, több évtizedes tapasztalattal, hogy nem tudnak rá hatni. Azért ezen csodálkoztam, viszont semmi támadási felületet nem fogunk adni.
2019. máj. 29. 09:45
 20/46 A kérdező kommentje:
Ja, igen, az első padba fog ülni szeptembertől, az tuti, egész évben a leghátsó padban ült, egyedül. Mondtam is tegnap a nőnek, hogy jó, hogy a szekrénybe be nem ültetik már.
2019. máj. 29. 09:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!