Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Másodikos gyereked önállóan...

Másodikos gyereked önállóan végzi az iskolával kapcsolatos feladatait?

Figyelt kérdés

Most nem csak házi írásra gondolok, hanem olyanokra, mint betenni a tolltartót a táskába, kihegyezni a ceruzákat, stb.


Mindig mondani kell neki, hogy ezeket csinálja meg vagy eszébe jut magától és csinálja?


Házit megcsinálja vagy könyörögni kell neki, hogy fogjon hozzá?


A házin túl van még valamelyik tárgyból ami kiemelten érdekli a tananyagon felül?


2019. jún. 4. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kell noszogatni, mert elsinkófálja ha nem emlékeztetem. De ha szólok megcsinálja, szendvicset is egyedül rakja össze. A házira viszont mindig odafigyel magától is.
2019. jún. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pakolásra, plusz gyakorlásra figyelmeztetni kellett, utóbbiból hiszti volt sokszor, de a házit a napköziben mindig megcsinálta. Most harmadikban már a tolltartóra, tornazsákra, üzenőre... sem kell figyelnem. Matekból küldték tehetséggondozásra, azt szereti, de ettől még itthon nem állna neki. Kitűnő, mert szivacs agya van és igazából bármit szeret és még jól meg kitartóan is csinálja (hegedű, karate - ezek előtte sosem érdekelték, és nem is tételeztem fel, erre tök jól megy neki), de csak ha nem egyedül, hanem a barátaival tudja együtt csinálni. Viszont itthon kínszenvedés a minimális 2-5 perc gyakorlás is :)
2019. jún. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Èn max arra figyelmeztetem reggel, hogy ma torna óra lesz ne felejtsd el a cuccod. Ha elfeljti az ö baja.

A tólltartókat minden szünet elsö napján rendbe teszem, de többi idöben saját felellösségük, ha nincs ott valamilyük akkor az az ö bajuk.

Idén volt már 2x vers tanulás és 1x felkészülni a kedvenc háziállatból, és ezekre a gyerek kért meg, hogy segítsek neki, és kinyomtattam az állatról a neten a dolgokat, majd ö végig olvasta...


Háziért nem kell szolni soha sem, haza jönnek nem is kérdés, hogy az az elsö. Ha valamit nem értenek és kérik akkor segítek, és dolgozatok elött együtt tanulunk.

2019. jún. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azokat az iskolában végzik. Pár hetente hozzuk haza a tolltartó, akkor rak bele új ceruzákat.
2019. jún. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az enyém ilyen téren nem volt olyan szuper, mint az előttem szólóké. Szólni kellett neki minden bepakolásért, sőt át is kellett nézni, sikerült-e maradéktalanul. A leckét elvileg megírta volna a suliban, gyakorlatilag sokszor nem tette, és itthon kínlódás volt rávenni.

Ez egész alsóban így volt. (Mindemellett jobbára 5-ös tanuló volt, csak néhány 4-ese volt időnként.) A tantárgyak közül legjobban a technika érekelte (de az is látszott, hogy a matekhoz jó agya van).

Aztán felsőben átvittük egy másik suliba, és kiderült, ha emberséges tanárai vannak, rögtön nem tanúsít ekkora ellenállást a sulival szemben. Nem mondom, hogy pedáns-eminens tanuló lett belőle, aki az iskolát tekinti élete értelmének, de tulajdonképpen örülök, hogy van érdeklődési köre, élete az intézményes oktatáson túl.

2019. jún. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Házit nagyon ritkán hoz haza a napköziből, a felszerelését maga intézi. A tornacuccát egyelőre én kezelem, de szeretném, ha jövőre ebben is önállósodna. Jó tanuló, de igazán csak a foci érdekli. :)
2019. jún. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányom most elsős. Az én feladatom, hogy hétvégén beírom az órákat a következő hétre a leckefüzetbe és átnézem a tolltartóját, hogy kell-e pótolni valamelyik ceruzát. Persze a tesicuccát, köpenyét, törölközőjét is én készítem ki, azt hétfőn beviszi, pénteken hazahozza.

Minden mást ő pakol magának.

2019. jún. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem lényegében semmit nem tud megcsinálni egyedül.

Ha jön haza házi, kérni kell, hogy csinálja, bár van, hogy eszébe jut magától a házi ténye, de leülni nem ül le hozzá. Tolltartóját én tartom trendben, táskáját én pakolom otthon.

A suliban a tanítónéni mondja el, mikor mit kell betenni a táskába, 2 év tapasztalata alapján a gyerekem táskáját néha külön ellenőrzi, vagy ő teszi el a cuccát (munkafüzet, tankönyv, hazahozandó aláírnivaló), hogy tuti meglegyen.


Mondjuk ő figyelemzavaros, így ha valami nem matematika, onnantól kezdve kb nem is létezik.

2019. jún. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A tolltartóját ő rendezi, de szeretek faragni, úgyhogy neha en rendezem. Én pakolok be minden nap neki. Tesicuccat penteken lecserélem tisztara es en keszitem oda hetfőn, hogy ne felejtsük vinni. Táskajat is en teszem az ajtohoz.De! Harmadiktol mindent ő fog. Megbeszeltük, hogy nagy mar, tud ő is bepakolni. Lecket tudja, hogy suli utan egyből irnia kell, de húzza-halasztja, es a 30 perc helyett 3 oran at irja. Ez az ő idejet veszi el, az ő baja. Jövőre már mindent ő fog, az ő érdeme és az ő szégyene lesz minden.
2019. jún. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!