Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Csak engem irritálnak a...

Csak engem irritálnak a nyomulós szülők?

Figyelt kérdés
Szülőként kérdezem.
2019. jún. 4. 14:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Mit értesz nyomulós szülő alatt?
2019. jún. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Rád nyomulnak?
2019. jún. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Èn sem tudom milyen az a nyomulos szülö? Mire nyomul?


Èn pl egy aktívabb anyuka vagyok. Mivel a varrás a munkám és a hobbim is, így egyszer csak bekerültem az iskola varro szakkörébe és ma már sok tanár csak úgy felkér, hogy technika órán varrjak a gyerekekkel, és én vezetem a szakkört is...

De van olyan szülö aki a politikában vagy a gazdasági részben segít be, van aki a rendezvények szervezésében és ezekért én iszonyat hálás vagyok, hogy megcsinálják és nem kell ezen gondolkodnunk vagy hiányt szenvednünk, hogy helyettünk egy rakat dolgot megcsinálnak a gyerekekért a szülök.

2019. jún. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy nyomulós, hogy megtetszettél neki ér rad nyomult?
2019. jún. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Aki állandó figyelmet kér a gyereke felé a tanítóktól, többek közt olyan dolgokban is amiben a gyerek önállóan is helyt állhatna. Vagy pl. nyomoz a gyerek után/helyett, szintén olyan dologban, amit egyedül is megoldhatna a gyerek. Arra törekszik, hogy a gyereke ne kapjon rossz jegyet, ami persze érthető, de a büntetésből/rosszabb jegyből is tanul valamit a gyerek.


Hogy ez engem miért zavar? Mert ezzel úgy érzem, hogy a tanító figyelme túlzottan arra a gyerekre összpontosul.

2019. jún. 4. 15:07
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Zavarni nem zavar, csak idiótának tartom őket. Annyira viszont pláne sosem fog zavarni hogy neten kibeszélő fórumot is indítsak róluk.

Ha a gyereked jól tanul, udvarias, semmi kár nem fogja érni emiatt, feleslegesen aggódod túl.

2019. jún. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Engem sem irritálnak, egyrészt azért, mert tudom, hogy a gyerekek nem egyformák, vannak, akiknek szükségük van segítségre olyan dolgokban, ami a másiknak esetleg már rég megy – és ki vagyok én, hogy megítéljem, az adott Ödönkének szüksége van-e erre. Másrészt egy normális pedagógus nem fogja „elhanyagolni” emiatt a többi gyereket.
2019. jún. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem sem lopja be magát az ilyen szülő a szívembe 😊

Pl mikor annó iskolába ment a gyerekem,az első szülői értekezleten az egyik anyuka vitt ajándékot a gyerek nevében a Tanító néninek,akin látszott is hogy zavarban van.

Meg a felesleges beszélgetések,ahol fényezik a gyereket,az állandó szervezkedések.Az ilyet nem szeretem, túlbuzgó anyukák.

2019. jún. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Na igen, túlbuzgó, erre gondoltam.
2019. jún. 5. 09:39
 10/14 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem az ilyen szülőket, de szerencsére nem kell velük folyton találkoznom.


Igazából az nem zavar, ha szervezkedik valaki, valamit elintéz, engem csak akkor zavar az ilyen, ha jön oda hozzám is, hogy pl "én csinálom ezt, meg azt, meg amazt is, és te mit vállaltál az évre?"

Na ettől kivagyok, aztán ha a válaszom a "semmit", akkor meg én vagyok a szaranya mert nem teszem meg a gyerekért, az iskoláért meg az atyaúristenért.


De van a másik féle nyomulás, mint iskolai jelenség, amikor a szülőre "nyomul" a másik szülő, ezt mondjuk nem értem miért, utánunk is rohangál folyton egy-két anyuka, és konkrétan tetőtől talpig kielemez, dicsérget ruhát, cipőt, és persze szívesen beszélgetek, de nem a saját kinézetemről, vagy hát na, egy idő után elég, és fogalmam sincs miért rólam kell beszélgetni, el se lehet terelni a témát,

meg azt is bírom, amikor ilyeneket mondanak, hogy " Milyen szép a frizurád, én is megcsinálhattam volna ilyenre, de akkor nem marad idő megfőzni", na ezektől a falra mászok, mintha egy hajfonás több idő lenne mint felrakni a pörköltet, vagy nem tudom, de nekem ez ilyen wtf kategória.


A másik,amikor beviszem suliba a fiam, aztán kifele elkapnak, hogy hát látták, hogy a férjem az étteremben vacsorázott férfiakkal, csak nincs valami baaaaaj?, és nem, céges vacsora volt de mi a rák köze van hozzá? :D


Na, kipanaszkodtam magam..



Az meg hogy nyal a tanárnak, szerintem a te gyerekedet nem teszi hátrányba, ha jól tanul stb. Sokkal becsülendőbb amikor a gyerek megáll a saját lábán az iskolában, mintha anyuci lábán állna meg, ők felnőttként hamar megbuknak majd :)

2019. jún. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!