Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolát váltanátok? Második...

Iskolát váltanátok? Második évet nem sikerül teljesíteni.

Figyelt kérdés
Sajnos matematika nagyon nehezen megy több okból, most nem mennék bele. Nagyon az osztály ismétlés. Szívem szerint átvinnèm másik iskolába. Ti mit tennétek?
2019. jún. 5. 17:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%

Pedig azok az okok lényegesek lehetnek a döntés szempontjából. Miért kell ismételni? Ha a gyerek képességeivel van probléma akkor küldték szakszolgálathoz? Azért ha egy gyerek másodikban bukik annak komoly okai vannak, tuti nem csak annyi, hogy nem jön ki a tanítóval. Az iskolaváltás segít ugyanis az olyan jellegű problémákon, hogy a gyerek nem jön ki a tanítóval vagy az osztálytársakkal, esetleg gyors neki a tempó vagy kevés személyes törődést kap. De még ha ezek mindegyike fennáll is ez egy normál vagy jó képességű gyereknél akkor sem vezet bukáshoz.

Tehát véleményem szerint, ha a fentiek megvannak akkor elviheted, de az alapproblémát is ki kel deríteni, ami miatt nem megy neki a matek, különben az új suliban sem lesz sokkal jobb a teljesítménye.

2019. jún. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Pont ebbe nem akarok belemenni, oldalak kellenének, hogy normálisan leírjam. Nincs diszkalkulia, az elsős tanító nénivel volt gond, de ez is csak idén félévkor derült ki, van ped. szolg. javaslat is, de követhetetlen, hogy betartják-e. 4 fèle fejlesztèst kap heti rendszerességgel, kéne pszichológus is, de arra már nincs kapacitás. 😫 A többi tantárgy 3-4-5.

Úgyhogy a legrosszabbra felkészülve tettem fel a kérdést.

2019. jún. 5. 17:46
 3/25 anonim ***** válasza:
10%
Aztán mi értelme lenne átvinni másik iskolába? Itt már beszokott valamennyire. Keress neki magántanárt. Azért az általános iskolai matematika nem olyan nehéz, egy átlagos képességű gyerek képes elvégezni.
2019. jún. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi az "építő" választ. Szerinted milyen érzés lenne a gyereknek, ha nem a megszokott osztálytársaival lenne, és látná őket nap, mint nap? Ő meg mehetne egy másik osztályba.

És mint írtam is, rengeteg tanarhoz járunk, többek között matek korrepetálásra is. Csodálatos tanács....

2019. jún. 5. 18:46
 5/25 anonim ***** válasza:
79%
Átvinném. Bár nem az én gyerekemmel kapcsolatban írom le a véleményem, hanem saját magammal kapcsolatban. Nem bírtam beilleszkedni, rosszul jöttem ki a matektanárommal. Nekem nagyon nagyon jót tett az új közösség, azóta lediplomáztam és még akkor semmiféle felmentés nem volt. Viszont a pszichológus dolgot írod... Azon gondolkozz el, hogy biztos nincs e egy kiskapu amivel meg tudnád oldani.
2019. jún. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
75%

Ha a 2. év nem sikerült, az bukás. Persze egy tantárgynál pótvizsga és azért arra fel lehet készülni, azon átengedik a gyereket, ha kicsit is érti, miről van szó.


Ellenben elgondolkodnék, hogy ha már 2.-ban ilyen nehézségei vannak, hogy nevelési tanácsadó véleményét ki kellene kérni, hiszen lehet részképesség-zavar is a háttérben. Ezt pedig egy iskolaváltás nem oldja meg. Ráadásul ha most bukik, ismételnie attól még kell, tehát a 2. osztályt kezdené újra ott is.


Szóval ebben az esetben csak akkor váltanék iskolát, ha más megoldás nincs, vagy pedig olyan összeférhetetlen lenne a matekot tanító tanerő, hogy ezzel nem tudok szülőként megbirkózni és ezáltal nem tudom a gyerekemet is arrafelé terelni, hogy rendben lesz minden.

2019. jún. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
26%

"Nincs diszkalkulia, az elsős tanító nénivel volt gond, de ez is csak idén félévkor derült ki, van ped. szolg. javaslat is, de követhetetlen, hogy betartják-e. 4 fèle fejlesztèst kap heti rendszerességgel, kéne pszichológus is, de arra már nincs kapacitás. 😫 A többi tantárgy 3-4-5."


Azt gondolom, ha egy másodikos gyereknek hármasai is vannak, ott komoly tanulási nehézségekkel áll szembe az ember. Másodikban még nem nehéz a tananyag, ha itt is csak ennyire megy, 1-2 éven belül lényegében úgyis bukna.


A szakszolgálat javaslatát pedig BE KELL tartani. Az nem amolyan jótanács, hanem kötelező az iskolára nézve. Viszont itt neked, szülőnek kell az asztalra csapni, ha a suliben nem figyelnek erre oda... vagy tényleg máshova vinni, HA fogadják bárhol a fejlesztésre szoruló, lényegében integrálandó gyereket.

2019. jún. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
75%

Kedves kérdező!


Miből gondolod, higy a totál más környezet, teljesen ismeretlen tanárok és gyerekek kevésbé lesznek megterhelőek a gyereknek? Az új iskolában nulla ismerős lesz, tehát még arra se lesz lehetősége, hogy a szünetben beszéljen a barátaival. Arról nem is beszélve, hogy ez nem így megy ám, hogy hopp, akkor átíratom másik iskolába. Pláne, hogy extran megszivathatod, mivel ah iskolák nem azonos tankönyveket és metódusokat használnak, így ha a gyereked egy totál ismeretlennel kerül szembe, amit a többi gyerek már egy éve használ, akkor még anynira se fog neki menni semmi, mint eddig.

A fejlesztés nekem még véletlenül sem matematika korrepetálást jelent, de mindegy.

2019. jún. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%
Ez egy nagyon komplex helyzet lehet. Nyilvan nm latjuk ennyi alapjan mi van a hatterben, de az azert elgondolkodtato nekem, hogy mennyiben oldana meg masik iskola a problemat, ha a gyerek egyebkent jelenleg is mas pedagogussal is kapcsolatba all (korrepetitor) de egyuttesen sem sikerul elerni vele egy elfogadhato szintet. Ez persze csak egy kivulallo, a reszleteket nem ismero felvetese/kerdese?
2019. jún. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Igen, utolsó végtelenül komplex helyzet. Csak ismételni tudom, oldalakat tudnék írni, mennyi helyen voltunk, mennyi diagnózisunk van már, ha abban lenne kérdésem, leírnám, de jelen pillanatban érveket vártam volna a kérdésben szereplő dilemmára.

És felháborító az egyik válaszoló írása, hogy második osztály az milyen könnyű. Fenéket. Egy zseni gyereknek talán. És ebből is rohadtul elegem van, hogy aki semmilyen problémával nem küzd, az ítélkezik, és osztja a kéretlen tanácsokat. Nem ismered a körülményeket. Örülj neki, hogy a te gyereked számára az iskola zökkenőmentesen elvégezhető. Legalábbis a válaszodból ezt szűrtem le. Az én kisfiamnak nem megy egyszerűen.

A matematika korrepetálás is félig-meddig fejlesztés az én olvasatomban, mert a szintjének megfelelő tananyagot tanítja neki, nem azt, ahol az iskolában tartanak.

Ráadásul eleve integrált iskolába írattuk, 8 évesen. Így az sem mondható, hogy nem volt iskolaérett.

És ami még tetézi a tanácstalanságot, hogy annyira nem gyenge képességű (ezt tőlem sokkal okosabb emberek mondták), hogy speciális iskolába kellene járnia, de egy integrált iskolában meg nem képesek kezelni a hiányosságait.

2019. jún. 6. 10:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!