Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tanév végén, jó bizonyítványér...

Tanév végén, jó bizonyítványért adtok valami ajándékot a gyereknek, ti kaptatok gyerekként?

Figyelt kérdés

2019. jún. 15. 11:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%

Amikor mi voltunk gyerekek, annyi volt, hogy utána elmentünk a szüleimmel fagyizni. Nem tölcsérbe kaptuk, hanem beültünk a cukrászdába, ott ettük meg kényelmesen, beszélgetve.

Ezt a hagyományt örökítettem át a gyerekeimnél is. Ezen kívül pedig azt kapják, hogy fizetjük a nyári programjaik költségeit. Tárgyi ajándékot sohasem kaptak, pedig 4.7 alatt sohasem volt az átlaguk (már nagyok, erős gimnáziumba járnak).

2019. jún. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
19%
Kaptam, és adunk is. Kitűnő bizonyítványért, mert hajtott érte nagyon. Én is kitűnőért kaptam. Szimplán jó biziért nem, a jó tanulás mondhatni elvárás. De ha kitűnő valaki, az más, az átlagon felüli azért jár.
2019. jún. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
54%

Nekem a baratom adott valamit tavaly,de nem emlekszem,hogy mit.

Masodeves egyetemista vagyok.

2019. jún. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
71%

Én soha nem kaptam a bizonyítványért semmit, de tegyük hozzá, június közepén van a születésnapom. A mostohatesóimnál viszont bonyolult módszer volt, miszerint csak hasraütök, de az 5-ös 20 forintot és, a 4-es meg 10-et, és így kaptak egy kikalkulált összeget a bizonyítványra. Ez nekem akkor marha szarul esett azért, hogy ha ők igen, akkor én miért nem?

Ennek ellenére továbbvittem a rajtam alkalmazott szokást, és nem jár fizetség a jó biziért, csak egy jó nagy adag buksisimi. :)

2019. jún. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%

Nem kaptam, nem is igényeltem. Elvárás volt nálunk is a jó tanulás. (Hozzáteszem, ha éppen nem sikerült jól valami, akkor sem volt belőle balhé.)

4,8-5 közötti átlagokról beszéljünk.

2019. jún. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%

Én a kitűnőért mindig kaptam valamit.

Volt amikor focimeccsre mentünk, máskor rgy kertbrn felállítható medencét, volt hogy beszálltak anyuék az új bicajomba.

2019. jún. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
67%

Gyerekkorunkban nálunk a következőképp ment: Nővéremmel kaptunk zsebpénzt egész évben szüleinktől, alkalmanként nagyszülőktől. Nem költöttük el mindet, félre is tettünk. Plusz ott volt még az iskolai takarékbélyeg program is. Ráadásul, akkoriban még szokás volt Húsvétkor a locsolkodás, amit aprópénzzel is jutalmaztak. Mi fiúk, szinte versenyeztünk, ki tud többet összegyűjteni. Szüleink nagyon diplomatikusak voltak. Nővérem annyi perselypénz-kiegészítést kapott húsvétkor, amennyit én összegyűjtöttem. Így nem volt vita ebből. Ezt is félretettük. Tanév végén, ha jó volt a bizonyítvány elkölthettük az összetakarékoskodott pénzünket. Sokszor kiegészítették szüleink. Így kaptuk meg pl. az újabb bicikliket, rollert, görkorcsolyát, áhított Lego készletet, Walkman-t, saját kazettás magnót, lemezjátszót, stb.

Ezt a megoldást alkalmazzuk gyerekeinknél is! Annyi változtatással, hogy évente kétszer költhetik el a megtakarított pénzüket. Tanév végén, ha jó a bizi és születésnapjukra. Nagyon jó motiváló hatása van a dolognak! Örömet is okoz, büszkék a megtakarításukra, az abból vásárolt ajándékra. Megtanulják beosztani a pénzt, megtanulnak takarékoskodni, megismerik a munka és munkával megkeresett bevétel viszonyát.

Itthoni munkáért, vásárlásért vagy ajándékba soha nem kapnak pénzt! (mármint szülinapra, karácsonyra, húsvétra, stb.)

Még annyit elmesélnék, az egyik szomszéd néni kutyáját néha megsétáltatják. Az eleinte próbált ezért némi aprópénzt adni nekik, de egyik gyerek sem fogadta el! Elmesélték a szomszédnak, ők kapnak zsebpénzt itthon. A kutyát szeretetből és kedvességből sétáltatják. Nekünk is van kutyánk, őt is azért sétáltatják mert szeretik. :-) A néni ünnepekkor szokott adni nekik édességet, süt nekik sütit. :-)


Idén lego-t és egy mini Hot Wheels drone-t szeretnének. Utóbbit már megvettük nekik 1,5 hónappal ezelőtt akciósan, fél áron. Azóta a szekrényben várakozik. Illetve, mi szülők már kipróbáltuk. :-) Nagyon jópofa!

Épp ma kapják meg, hiszen egyikőjüknek ma van (épp most) az évzárója, biziosztása. (nejem van ott vele) Ennél aktuálisabb nem is lehetne ez a kérdés! :-D

2019. jún. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
41%
Na, megjöttek a lepontozók! Ennél nagyobb örömötök ne is legyen!
2019. jún. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
55%
8# Neked se legyen annál nagyobb örömöd,hogy érdekel hány százalékos vagy egy oldalon 👍
2019. jún. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
74%

Amikor én gyerek voltam, fagyizás járt a jó biziért. Amennyi belénk fért, de szigorúan kettesével :D


Másodikosom kitűnő lett. Nagyon vágyott egy röplabdára, amúgy is megvettem volna a nyárra, így összekötöttem a kettőt.

És aztán elmentünk fagyizni :D

2019. jún. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!