Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kétségbe estem a bizonyítványt...

Kétségbe estem a bizonyítványt illetően Van esély?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 éves és harmadjára akarják járatni vele az 1. Osztályt, legelső évben iskola éretlenség miatt ismételt évet amit akkor úgy gondoltam semmi gond hisz a javára válik. Most viszont már kiderült a nevelési tanácsadóban hogy diszlexiás amit jeleztem az of-nek májusban és akkor megkérdezte hogy aláírom e az engedélyt hogy megint az elsőt ismételje?! Persze a válaszom NEM volt mivel csak az olvasás megy neki rosszabbul mint az "átlag" gyerekeknek a többi tantárgyból jól teljesített és persze mert már 9 éves és nemár hogy harmadjára járja az első osztályt! Ebben maradtunk az of- el hogy megértette nem engedem és pont Erre bizonyítvány osztás előtt hívott az of hogy a tantesület nem engedi sem a javítóvizsgát sem azt hogy másodikba menjen! De mondom ez így hogy lehetséges? Erre ő: így. Mondom a papírt sem írtam alá a gyerekemet megfogja viselni + csúfolni fogják hiába hogy nem ő tehet róla! Persze ez a tantestületet hidegen hagyja! Hová tudok ezzel fordulni hogy a kisfiamnak ne kelljen ismét első osztályban maradnia?!

2019. jún. 21. 23:08
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
92%
A 2. év végén derült ki, hogy diszlexiás? Ez hamarabb nem merült fel? Már az óvódában is szűrik a diszlexiagyanút! Mi a szöveg a bizonyítványban? Ha diszlexiás, akkor fejlesztő foglalkozásra jogosult és ha SNI-nek minősítik, akkor osztályzás alóli felmentést is kaphat. El kellene vinni olyan iskolába, ahol értenek a diszlexiához, a pedagógiai szakszolgálatnál tanácsot kérni a jövőre nézve. Milyen az IQ-ja? Mi van a szakvéleményben? Csak diszlexia áll fenn, értelmileg átlagos?
2019. jún. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
75%

Megbuktathatják! Itt az a kérdés mennyire jogos a részükről az, járja mégegyszer az elsőt, mennyire tud olvasni, írni, számolni? Ha tényleg nem nagyon meg neki, szégyen nem szégyen, járja mégegyszer,mert mi fog bukni, nem tudja majd tartani a tempót a többi gyerekkel.

Ahhoz hogy valakit diszlexiásnak kimondjanak, nem elég a nevelési tanácsadó, kell szakvélemény egy felsőbb intézményből, ahol kapott egy kódot, státuszt, hogy SNI arra elő írjak neki a megfelelő fejlesztéseket, és azt az intezmenyt, iskolat, ahol ezt meg is tudja kapni, ahol fogadnak SNI gyerekeket, nem minden iskola fogad!!! Az hogy a nevelési tanácsadó ám azt mondanák diszlexiás, az szinte semmit sem ér. A szakintézmény pedig csak 4. Osztály felett ad ki olyat hogyosztalyozhatatlan, igazolt diszlexiás. El kellene érned, hogy a nevelési tanácsadó küldje valahová tovább, adjon az iskola szakvéleményt. De ez hónapok,nyáron sehol senki nem dolgozik, de el kell kezdeni

2019. jún. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
88%
Bocsi de ha már harmadjára akkarják elsőbe küldeni akkor az nagyobb gond van ott mint nem tud olvasni,már mikor elöször volt első akkor ki kellet volna ennek derülnie és akkor már szeptembertöl olyan iskolába olyan fejlesztéseket kellet volna kapnia hogy fel tudjon zárkózni,most csak azt csinálhatom elfogadod döntést és keresel egy sni is foglalkoztató sulit most nyáron illetve kérsz egy szakértöi véleményt eröl.
2019. jún. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:

Írással,számolással nincs gond,az iskolában van fejlesztés sni-s gyermekeknek is

Most járom a gyermekjólétit,járási hivatalt, hétfőn pedig ügyvéd

A hivatalban azt mondták hogy semmi értelme harmadjára járatni vele + hogy elsőben szülői beleegyezéssel ismételtethetnek ezt meg is kérdezte a tanár mondtam neki hogy nem engedem

A nevelésiben küldik tovább de nem várok szeptemberig még azelőtt keresek valami megoldást

Óvodában nem küldték szűrési vizsgálatra

Csak tavaly de akkor ugye iskolaéretlen volt ezért ismételtették

Valamit biztos lehet tenni hogy ne keljen neki megint elsőbe mennie (bízom benne)

2019. jún. 22. 08:06
 5/50 anonim ***** válasza:
100%
Csak szülői beleegyezéssel lehet elsőt ismételtetni, de neked komplexen a gyerek érdekét kell nézned. A Járási Hivatal és ügyvéd itt nem játszik, ez nem közigazgatási kérdés, hanem pedagógiai. Nagyon fontos, hogy milyen az értelmi szintje, hogy fejlesztéssel az idők során képes-e felzárkózni. Keress egy gyógypedagógust, aki felméri és nyáron foglalkozik vele.
2019. jún. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
57%
A helyedben keresnék egy új iskolát, ügyvédet és bizony nem hagynám annyiban. Mi az, hogy utolsó percben szólnak? Botrányos amit művelnek, ha velem csinálták volna a tanárt úgy leordibálom hogy haja nem marad.
2019. jún. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

Igen ezt mindenki mondja hogy szülői engedély kell elsőben ezt tavaly alá is írtam

Más iskolában is ezt mondják a tanárok akiket kérdeztem

Ők is azt mondják ezt nem szabad hagyni mert jogszerűtlenül járt el az iskola

Hétfőn kezdem a felső szerveknél a bejelentést persze ügyvéddel együtt!

2019. jún. 22. 16:27
 8/50 anonim ***** válasza:
25%
Ez a baj a kötelező tankötelességgel. Régebben ezek, akik harmadjára sem tudtak megtanulni írni-olvasni mentek pásztornak, vagy inasnak. Nem való mindenkinek még az általános sem...
2019. jún. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
15%
Valaki leírja az igazat, mindjárt akassza fel magát? Talán nem kellett volna inni még azt a pohár (liter) bort se fogantatás előtt, akkor nem lenne ilyen kis... hmm... különleges a gyermek. De hát a szemetesautóra is kell valami biorobot, jól van ez így. Amúgy agyvérzést ne kapj. Az ilyen zsenigyerekek szüleinek jobban kellene bírnia az ilyesmi beszédet, mert nem ez volt az utolsó... csak talán más nem mondja ki könyörületességből.
2019. jún. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó amit írtál undorító, mi az hogy nem iskolába való az a gyerek? Képzeld én diszgráfiás vagyok, mégis lett 2 diplomám és phdre készülök. Ennyire undorító dolgot rég olvastam már.

Kérdező, ne hagyd hogy a gyerekeddel ezt csinálják. Diszgráfiával is lehet élni!!!!

2019. jún. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!