Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nyáron hogy lehet átiratkozni...

Nyáron hogy lehet átiratkozni másik iskolába?

Figyelt kérdés
Elsős lesz a lányunk. Áprilisban beírattuk a helyi iskolába, de úgy néz ki, hogy költözni fogunk augusztusban, ami csak kb. július közepén lesz biztos. Ilyenkor hogy lehet elintézni, hogy átvegyék egy másik iskolába? (Ráadásul nem hiszem, hogy az albérletbe engednek majd bejelentkezni.)
2019. jún. 21. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Igazgatokkal, osztalyfonokkel kell beszelni.
2019. jún. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolákban van fogadóóra nyáron is.

Ha realizálódott a költözés, először az új iskolát kell felkeresni, majd jelezni a másiknak, hogy nem oda fog járni a gyerek.

2019. jún. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Hát ha nem lesz odavaló lakcíme, akkor nem biztos, hogy fel fogják venni, létszámtól függ Az iskolákban kéthetente szerdánként van ügyelet, a honlapjukon írják, hogy mikor. Cím nélkül hova viszitek majd orvoshoz?
2019. jún. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A mostani iskolától messze lenne a másik?
2019. jún. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Elmész az új iskolába, kérsz időpontot az igazgatóhoz. Elmondod, mit szeretnél, ő elmondja, van-e hely. ha igen, és fel is kívánja venni (vagy körzetes így fel kell vennie), akkor ad egy befogadó nyilatkozatot, amit le kell adnod annak a sulinak, ahova beirattad. Ennyi.

Innentől az adminisztrációs részt a 2 iskola intézi egymással.


Voltunk hasonló helyzetben, beiratkozás, szülői, stb után a nyáriszünet elején. Végül nem váltottunk iskolát, de akkor az igazgatónő ennyit mondott (2 éve), hogy csak a befogadó nyilatkozatot kell majd leadnom a suliban, ha mégis szeretném hozzájuk vinni a fiamat.

2019. jún. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Főleg attól tartottam, hogy július végén mennyire lesz elérhető egy igazgató.
2019. jún. 22. 14:35
 7/11 anonim ***** válasza:
Július végén általában senkit nem fogsz elérni. A héten viszont még minden suliban bent van mindenki, mert a tanároknak még munkaidő van, tehát inkább most érdeklődj, hogy van-e egyáltalán hely és, hogy ha tényleg aktuális lesz akkor mikor tudsz bemenni intézkedni. Ez sanszosan augusztus 20. után lesz egyébként.
2019. jún. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Dehogy nem fog senkit elérni, 7-es! Amint mondtam, minden iskolában kéthetente szerdán van ügyelet. Pont az ilyen helyzetekre. És ha körzetileg odatartozik, persze ahhoz lakcímkártya kell, akkor kötelesek felvenni, ha van hely, ha nincs.
2019. jún. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó rosszul tudod. Nincs minden iskolában ügyelet (a miénkben sincs, mondjuk az elég kicsi és biztosan tudom, mert nem szülő vagyok hanem ott dolgozom) és ahol van is ott sem feltétlenül két hetente és nem biztos, hogy szerdán. Ahol mégis van ott sincs bent feltétlenül az igazgató, lehet, hogy csak az iskolatitkár, aki meg nem dönthet ilyen kérdésekben. Ezért javasoltam, hogy még most érdeklődje meg, hogy ki és mikor lesz bent, mert a jövő héten szinte biztos, hogy még mindenhol bent van mindenki főleg mivel a közhiedelemmel ellentétben a pedagógusoknak nem annyi a szabijuk mint a gyerekek teljes nyári szünete.
2019. jún. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Melyik ez az iskola, 9-es? Életemben nem láttam olyan iskolát, ahol ne lett volna szerdánként ügyelet, amikor is nemcsak az iskolatitkár van bent, hanem a vezetőség egy tagja is. Keress rá 100 iskolára, egyet se fogsz ilyet találni. Esetleg valami magániskolát, de szerintem még azt se, mert néha előfordulnak nyáron is adminisztratív teendők.
2019. jún. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!