Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Németh Imre és Hunyadi általán...

Németh Imre és Hunyadi általános iskolák Zuglóban milyen iskolákban számítanak?

Figyelt kérdés

Budapesten a két fenti iskola milyen szinvonalon oktat?

A Némethben miért van ennyi osztály és A/B órarend?


A Hunyadiban csak a zenére fókuszálnak vagy van nyelvoktatás is?


Tanárokról is szívesen fogadnék infót, alsós iskolaváltásról van szó.


Köszönöm.



2019. jún. 24. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Némethbe jár a kisfiam.

A/B hét egymást váltogatja mint a páros és páratlan hetek. Így változatosabbak a heteik.

Igen sok osztály van de kevesebb gyerekkel, nagyon jók a tanárok is.

Most lesz nyolcadikos a nagyobbik fiam és 8. Évvégére nyelvvizsgája is lesz, nagyon jól tanítanak.

2019. jún. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez nagyon hasznos, köszönöm!

Hányan vannak egy osztályban?

2019. jún. 24. 13:55
 3/8 anonim válasza:
100%

Én a Hunyadiba jártam 8 évig, és vannak jó és rossz dolgok egyaránt.

Zenei tagozatos voltam és a zeneoktatás tényleg nagyon színvonalas, a kórusnak sok koncertje volt és ezek számomra mind nagyon kedves emlékként maradtak meg. Rengeteg helyre juthattunk el, néha még külföldön is volt fellépésünk, és ezek tényleg nagyon jók voltak. És ha már a kórusról van szó, muszáj megemlítenem, hogy mindkét énektanár nagyon jól, színvonalasan vezette a kórust és tartotta az énekórákat. Az alsós énektanár sajnos 2 éve elment és az új tanárt nem ismerem, nem tudok róla semmit, de a felsős tanárnő tényleg nagyon jó. Szóval ha a zene fontos, akkor tudom ajánlani a Hunyadit.

A többi tekintetben viszont vannak vele problémák.

A nyelvoktatás például nem olyan jó. (Legalábbis az A osztályban) A zenei osztályban 4.-ben, a nem zeneiben talán 3.-ban kezdődik az angol. A 4.-es tanárunk jó volt szerintem, jó alapokat adott viszont 5. osztályban másik tanárt kaptunk, aki viszont nem volt jó, de ő már nem dolgozik ott, ha jól tudom. Az osztály másik fele szerencsésebb volt, ők a jobb tanárt kapták, jobban is tudtak angolul mint mi, de azért arról a tanárról is hallottam 1-2 dolgot sajnos.

Az alsós tanárokat annyira nem ismerem, már elég sokan elmentek mióta nem oda járok, de azért még vannak páran akikkel van személyes tapasztalatom. Ők többnyire jók voltak, bár ez azért erősen függ attól, hogy konkrétan kiről van szó. Ha esetleg tudod, hogy kik lennének a tanárok, írj rám privátban, és ha tudok akkor mondok róluk pár szót.

A felsős tanárok között is vannak jók és rosszak, bár akikkel problémák voltak, ők többnyire nyugdíj közeliek, szóval ha szerencséd van, mire oda jut a gyereked, már nem fogják tanítani.

Viszont az igazgatót sokan nem szeretik, amikor újraválasztották, több tanár is elment az iskolából elvileg emiatt. Minket tanított is, és az alapján nem kedveltem meg, bár azért annyira rossz sem volt szerintem, egyszerűen a semleges kategóriába esik számomra. De gondoltam ezt is leírom, mert azért szerintem egy iskolát nagyban befolyásol az igazgató személye is. De ha neked/nektek szimpatikus, akkor nincs ezzel baj.


Nagyjából szerintem ennyi. Ha még van valami kérdésed az iskolával és/vagy a tanárokkal kapcsolatban, akkor írj nyugodtan, amire tudok válaszolok. :)

2019. jún. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is.


Általánosságban véve minden iskolánál érdekelne, hogy mi alapján lesz valaki A vagy B vagy C... osztályos.

2019. jún. 25. 08:31
 5/8 anonim ***** válasza:

A mi iskolánkban A osztályosok akik hazajárósak órák után

B akik iskola otthonosan tanulnak

C napközisek

2019. jún. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

A Hunyadiban az A osztály emelt szinten, heti 4 órában tanul éneket és 3. osztálytól van kórus heti 2 órában. (A tehetségesek már 2.-ban is kórustagok lehetnek.) Heti 3 órában tanulnak angolt 4. osztálytól. És szerintem itt el kell menni egy felmérésre, hogy hogy énekel a gyerek, mennyi tehetsége van a zenéhez stb.

A B osztályban az osztály egyik fele heti 5 órában, emelt szinten tanul angolt, a másik fele - ha jól tudom - csak 3 órában. Azt, hogy ki melyik csoportba kerül, egy teszttel döntik el a gyerekek képességei alapján.

Azok akik iskolát váltanak általában a B osztályt választják, ott átlagban nagyobb a "mozgás," többet cserélődnek a diákok, de ha valaki szereti a zenét az A osztályokba is lehet jelentkezni, hozzánk, illetve a többi zeneis osztályba is jöttek új tanulók az évek során.

2019. jún. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.


5-ös, a hazajárósok már felsősök lesznek, ugye?

Te mit gondolsz a napközis vagy iskolaotthonos ellátásról? Saját tanító van velük, vagy összevonják az osztályokat -ha van ilyen, mondjuk több évfolyamot vagy osztályt.


6-os, akkor ha jól értem, a B-sek inkább angolosak. Milyennek ítéled meg az oktatás színvonalát?

2019. jún. 27. 09:03
 8/8 anonim válasza:

Az oktatás színvonala attól függ, hogy ki tartja az adott órát. Ha az angol miatt kérdezted, akkor az egyik angoltanárról tudom, hogy színvonalas órákat tart, és jól tanítja a nyelvet, az ő csoportja elég jól beszélt angolul. Én csak pár óráján voltam, amikor ő helyettesített, de szerintem jó tanár.

Az egyik alsós tanár is tanít angolt, 1 évig ő tartotta az órákat a mi csoportunknak, és én ott szerettem meg ezt a tantárgyat, és nekem nem is kellett külön tanulnom otthon, mert olyan jól elmagyarázta órán. (Legalábbis számomra jó volt ahogy magyarázott) Szóval szerintem ő is jól tanít.

A másik véglet pedig az a tanár akivel nem sokat tanultunk órákon, sokszor előfordult, hogy csak a házit sikerült ellenőriznünk 45 perc alatt, és amíg ő tanított nem is igazán szerettem az angolt.

Szóval a színvonal abszolút tanárfüggő. Én ezt a 3 tanárt ismertem a nyelvtanárok közül és itt is látszik, hogy mekkora különbségek vannak, és ez a többi tantárgy esetében is így van.

(#3-mas és #6-os válaszoló voltam)

2019. jún. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!