Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Gyermeked tanítójával/tanáráva...

Gyermeked tanítójával/tanárával szünetben is tartod a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Olyan furcsa, hogy akivel eddig napi szinten beszél(get)tem a gyerekről, családról, munkáról, szabadidőről meg úgy általában a mindennapokról, az most lényegében 2,5 hónapra "eltűnik" a gyerek (és az család) életéből.

Persze értem én, hogy ez neki munka, munkahely és most végre szabadságon van (lesz) és a háta közepére sem kívánja más gyerekét (miközben van otthon is saját), csak hát eddig majd 10 hónapon át az én gyerekem is kicsit az ő gyereke is volt, és valamiféle kötődés is kialakult felé.


2019. jún. 24. 13:07
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
A pedagógus oldaláról is érdekel a kérdéssel kapcsolatos vélemény ;)
2019. jún. 24. 13:17
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod, neki is van saját élete. Tudod, hogy gyereke van, családja van, most veszi ki az éves szabadságát (év közben egy tanár kb. a saját temetésére mehet el). Hagyd már békén egy kicsit, mégis mit mondjon a gyerekedről, ha egész nap veled van? Mit vársz tőle, mégis?
2019. jún. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
93%
Te napi szinten zaklattad a gyereked tanárát?O.O és nem küldött el téged melegebb éghajlatra?
2019. jún. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Ööö, iskolaidőben sem beszélgettem a tanítónénivel napi szinten, pláne nem munkáról meg szabadidőről, azaz magánügyekről... Viszont akivel meg igen, az van annyira jó ismerős, hogy bármikor ráírhatok, felhívhatom, szóval őszintén, nem értem a kérdésedet.
2019. jún. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Fene tudja, mi normál felnőtt emberként beszélgettünk.

oké, nem minden nap, de hati 1-2x biztosan.


Nem feltétlen az én gyerekemről, hanem az övéről is. Vizsgaidőszak, érettségi, meglátogatja, jajjnetuddmeghogynézkiazalbérlete, kirándulás, síelés, túra, hétvégi program, család, betegség, dögmelegvan, voltatokemárstrandon, másikgyerekazXfürdőbenvolt, hétvégénmiismegnézzük.

2019. jún. 24. 13:24
 6/29 A kérdező kommentje:

(bocs, elküldtem idő előtt)


Szóval mindenféléről szoktunk tényleg. Kicsit barátinak is nevezném talán ezeket a beszélgetéseket. De semmiképp nem annyira, hogy gondolkodás nélkül zargassam a vakáció alatt.

2019. jún. 24. 13:26
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem,eszemben sincs, örülök hogy nem kell vele találkoznunk.
2019. jún. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Na, ebben az esetben meg kérdezd meg július elején, hogy na hogysmint, jól telik a vakáció? És akkor nagy eséllyel beszélgethettek 10 percet arról, hogy kinek hogy néz ki a bérlete vagy mije.
2019. jún. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Pedagógus vagyok. Egyik szülővel sem szoktam olyanokról beszélgetni, amiket írtál, év közben sem. Pedig jól kijövök velük. Nem örülnék neki, ha nyáron a gyerekeik ügyeivel zaklatnának. (Persze, ha valami nagyon fontos, akkor érthető.) De nem is szoktak zargatni, remélem ez így is marad.
2019. jún. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat :)

Nem gondolnám, hogy a gyerek miatt zavarnám, de tavaly azért elég gyakran láttam pl a strandon vagy különböző programokon. Azt gondoltam, hogy azért a sima "messziről köszönésen" felül ilyenkor jó lenne odamenni, beszélgetni kicsit, hogy van, hogy telik a nyár, stb.

2019. jún. 24. 14:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!