Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ez máshol is így van?

Ez máshol is így van?

Figyelt kérdés

Új játszótér van a közelben, ki akartam menni a 3 éves kislányommal. 8 körül értünk oda, hogy a hőség előtt haza is érjünk.

Tíz perce játszhattunk. Aztán ordítva berontott kb 30 napközis, és állat módra megszállták a játékokat. Egyik majdnem lelökte a kislányom a csúszdáról. A tanárnők nem szóltak rájuk.

Csak nekem fura ez így? Ez a suli nyári napközi tábora, vagyis szeptemberig minden nap ráengedik őket a játszóra. Mi régen a suliban kellett maradjunk.

A másik, ami inkább bosszant, hogy más nem is tudja használni így a játszóteret. Így is túl sokan voltak rajta.

Kár, mert egész jó lett, szívesen menne máskor is a lányom, de nem merem vinni. Ráadásul így ovis korú gyerek nem is nagyon lesz ott a nyáron.

Ez máshol is így van, hogy a suli napközije tulajdonképpen a játszótér? Vagy csak nekem szokatlan?


2019. jún. 24. 21:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%

Itt is igy van. Talan meg rosszabb is. Mi ket jatszora jarunk gyakran es egy harmadikra ritkan. Az eslon van babas jatszoter resz

Elkeritett. Tesiora helyett oda jarnak ki az altalanos iskolasok. Siralmas. A masfel eves gyerekemet nem egyszer majdnem bedaraltak a 10+ evesek rohangaszas kozben tanev alatt. Siman ugralnak be a babas jatszoteren a keritesen a homokba mikozben a tesitanar olvas a padon.


A masikra az ovisok jarnak. Nincs ezzel gond, inkabb azzal van, hogy kb 60an egyszerre. En mint bolcsis koru gyerekes anya, kicsit nehezmenyezem h du a nagyokkal van tele a jatszo (ugye hazafele sokan beugranak) es igy de is, azaz fogggaalmam sincs hova vigyem a gyereket.


A harmadik egyben legritkabban latogatott jatszoteren szokott lenni a legfurabb elethelyzet a nappali gondozós fogyatékkal elo tiniket es fiatal felnotteket viszik ki a jatszoterre. Ok altalaban nagyon szeretik a gyerekeket és a gyerekek is oket csak hat nehez megertetni egy ertelmi fogyatekos 16evesnek miert nem neki valo a babahinta vagy eppen miert nem lokheti o a gyerekemet. Stb. Nehez dio ez, de sajna fogalmam sincs ok hova mennenek ha nem ide. Azt sem tudom kihez lehet fordulni de en az első ket esetben a neveloknek szoktam.

2019. jún. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
69%
Normál esetben az iskolások nem azokon a játékokon játszanak, mint egy 3 éves. Normál esetben az anyuka együtt játszik a gyerekkel (nem a telót nyomkodja), így tud rá vigyázni. Esetleg lehet keresni egy másik játszóteret, esetleg át lehet ütemezni az esti órákra, amikor nincs napközi. Így hirtelen ezek jutottak eszembe.
2019. jún. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
58%
Kedves Achillesz, normal esetben nem rendeznek jatszon futoversenyt a jatszoteren meg mondjuk bar en nagyon ellenzem a seta /jatszoter stb kozbeni telefonálás is, ugyanigy ellenzem h a gyerek p.csajaba legyek bujva egesz jatszoterezes alatt. De hat masok vagyunk.
2019. jún. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%
Itt is ez van, de itt még tinikkel is tele van a játszótér.
2019. jún. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

#2: kár, hogy nem lehet képet betenni. Megmutatnám, hogy néz ki a másik játszó. A C verzió, hogy átbuszozunk a szomszéd településre, ahogy eddig. 9.30 már nem épp a hűvös reggel, buszon a piacra siető nyugdíjasok között nyomorogva van vagy 40 fok. Szóval eddig örültem, hogy kihagyhatom.

És képzeld: délután négyig van napközi. Egyedül a déli tűző napon nincsenek kint, amikor ebédelnek. Mondjuk akkor én se vinném.

Délután és a koraesti hűvös órákban se jobb a helyzet, akkor totyogóstól a kamaszig ott van mindenki. Így évek óta a reggeli, délelőtti órákban megyünk a játszóra.

A kérdés pedig az volt, mindenhol normálisnak számít-e, hogy az iskolásokat kiviszik a tanárok a játszóra, és reggeltől estig ott vannak.

Szerencsére más értette a kérdést.

2019. jún. 24. 22:02
 6/26 anonim ***** válasza:
78%

Igen, és kisiskolás édesanyjaként örülök ennek. Nem csak a nyári napköziben, de évközben is, ha szabadóra van, tesiórán gyakran, vagy délután, szünetben a játszón vannak.

Nem ez a nem normális, hanem hogy a felnőtt nem figyel rájuk.

Bár a 3éves mellett még úgyis ott kell lenni folyamatosan, amikor az enyém akkora volt, simán odaszóltam az iskolásnak, hogy ha meg meri lökni a gyerekemet, vagy megdobja a hintán labdával, nem fogja megköszönni, amit kap. És ugyanígy elzavartam a babahintáról, kicsiknek való csúszdáról.


Legyél ott a gyereket mellett és akkor nem fog semmi baja történni attól, hogy 6-8-10 évesek is ott vannak körülötte.

2019. jún. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
80%
Igen, ez normális jelenség. Azoknak a gyerekeknek is kell a levegő és a játék. Egész évben az iskolapadban ülnek, a suli udvarán futkosnak. Ők is igénylik a változatosságot és a játszóterezést. Ha nagyon vadulnak, szólj a felnőttnek aki ott van velük, ő majd elrendezi a dolgot. Nem kell bunkón, meg önhatalmúan a gyerekeket szidnod konkrétan, hanem ennyit kérdezz a tanártól. "Látta, hogy az előbb mit csinált az a piros rövidnadrágos kisfiú?" "Nem? Akkor nézze csak meg, hogy szórja tele a többi gyereket homokkal".
2019. jún. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Felénk is van ilyen. Nincs ezzel semmi baj. Májusban a 2,5 éves kislanyommal voltunk épp egy tesi óra közepén a játszón. A tanár mellé ültem le, (az volt csak az árnyékos pad a homokozó mellett), elmondta, hogy iszonyat meleg van a tornateremben, nem lehet ott tartani az órát. Választhatott, vagy az ugyanúgy meleg tanteremben tart sporttörténelmi órát, vagy kimegy a gyerekekkel a játszóra. Szerintem jól döntött.

Aztán voltunk ballagáson, ahol megnéztük az osztálytermet is, az egész épületben kánikulai meleg volt, nem is tudom, hogy lehetett ott júniusban tanítani.

Valószínűleg a napközis tábor is hasonló okok miatt megy ki.

2019. jún. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
15%

Olyan erdekes ez. Biztos en jövök valami kemenyen sci-fi helyrol (ja nem) de a 90es evekben tesioran mi nyáron az udvaron voltunk, futottunk, kislabdat dobtunk, vagy tornapalyan / atletika palyan futottunk, tavol vagy magasugrottunk... Napkoziban uez, vagy az usziban.


Fociztunk, vagy fogocskaztunk AZ ISKOLA UDVARAN. NEM A JATSZOTEREN. Ki se mehettunk a keritesen kivulre. Annyira oda meg vissza vagytok h a tornateremben meleg van meg igy meg ugy.


Milyen fos iskola mar aminek nincs egy kis udvara? Szerintem akkor vigye a tesitanar oket setalni vagy leszarom. Ti mar nagyon elfelejtettetek milyen az amikor a totyogos gyereketek mas taknyos kiskamasztol nem tud nyugodtan 2percig a jatszoteri homokozoba ugy ülni, hogy ne fusson at a kezen/laban egy 30kgos tank kolyok...? Mint anyosom akinek 1 evesen mar vasalt a lanya. Nagyon szelektiv az agy...


Eleve van kor es suly hatar ezeken a jatszotereken amit nem tartanak be. Nem azt mondom nyaron nem okes NEHA.. de a tesiora az tesiora. Ha nincs hozza megfelelo infrastruktura akkor igyekezzenek megteremteni.


A kicsiket SZANDEKOSAN nem visszük ki du 16utan ha nem muszaj (igen, sokan ki vagyunk ezen akadva es sokan szandekosan delszilaltunk ez ellen itt nalunk, mediahoz fordulva amitol valamelyest javult is a helyezt) Mi ugy vagyink vele, korrekt ha tiszteljuk a masikat... mivel du mozogjanak az iskolások. En tiszteletben tartom, ne kelljen a totyogomat kerulgetnie egyiknek se (bar nem is tennek es anyuka/apuka siman szemet huny amikor betori a gyerekem szajat a hintaval az iskolas kolyke... MERT LESZARJA, mert az ő kolyke egesz nap ugye az iskolában ult, kell neki a mozgas. En raertem vele delelott jatszora menni...


Na en meg leszarom h ott ult. Anno nekem is ott kellett, sportiskolas voltam es minden nap volt valami. Uszoda, teremedzes netan atletika vagy labdas jatek vagy akarnilyen sport.. az iskolaban ha meleg van ha hideg meg volt tartva, nem picsogtunk mint a mostani kolykok, hogy meleg van. Nyar van zsenikeim. Jo hogy nincs mar fagy.


Mi meg delelott szeretnenk kimenni, szeretnem ha a gyerekem felfedezne a jatszoteret anelkul h megtapossak az iskolasok.


Es ne dumaljon nekem senki hogy ott kell allni mellette OTT ALLOK meg engem is feloklelnek. Le se szarjak h ott allok. Plusz az nem szorakoztato a gyereknek ha allandoan rancigalom jobbra balra h jaj itt egy fiu ott jon egy lany mert ok BIZTOSAN NEM KERULIK KI. TISZTELET A KIVETELNEK.


A jatszoter nem az oktatasi intezmenyek resze. Ha nem tud delteteleket teremteni akkor ne mukodjon. Legjozelebb mar normalis lesz hogy irodalom ora helyett a könyvtárban lesznek? Lehetnenek ennyi erovel.

2019. jún. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
57%

Igen, normális, hogy kiviszik őket a játszótérre, ahelyett hogy a rohadt meleg osztályteremben tespednének.

Válókban kb esélytelen, higy egy 3 éves és egybiskolas ugyanazokon a játékokon jatszon és nem véletlenül van a kicsivel a szülő sem.

Lehet másik játszóteret kérdni a gyerekkel, vagy parkba menni, vagy szórakoztasd te otthon: neked csak egyet kell, a tanárnőnek 30at, de nyilvánvalóan te meg tudod oldani

2019. jún. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!