Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános iskolás gyerekek...

Általános iskolás gyerekek szülei, milyen a tanárok hozzáállás manapság?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi manapság milyen a tanárok hozzáállása az olyan gyerekekhez, akik esetleg gyengébb képességűek, több figyelmet igényelnének stb...


Mert én saját tapasztalataimra vissza emlékezve arra emlékszem, hogy a legtöbb tanárnál csak a nagyon jó tanuló kis kedvencek voltak a valakik, akik állandóan ajnározva voltak, aki meg kicsit gyengébb volt az aztán le volt döngölve mindig a föld alá.


Manapság is ez a helyzet, vagy változott egy esetleg kicsit pozitív irányba?


2019. jún. 25. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:

A gyerekem nem gyengébb képességű (sőt!), de messze az egyik legtöbb figyelmet igénylő gyerek az osztályban. (Figyelemzavar, magatartászavar, oppozíciós zavar, szorongás)

Kezdeti nehézségek után a tanítónéni megtanulta kezelni és tökéletesen működnek együtt.


Vannak gyengébb képességű gyerekek az osztályban, nem láttam, hogy gond lenne a tanítónéni hozzáállásával. A fiam egyik kis barátja is "problémás" ilyen szempontból, kicsit lassabban, nehezebben halad, olyan kis közepes képességű gyerek, de ez azon felül senkit nem zavar, hogy csapatban végzett munkánál a gyerekem elmeséli otthon, hogy a barátjának mi nem ment, miben kellett segíteni neki, mit kellett helyette megcsinálni, stb.

2019. jún. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű a válasz: tanárfüggő. Van ilyen és olyan tapasztalatom is.
2019. jún. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nyilván nem lehet általánosítani. Ha jó tanítót keresel, érdemes sok embert megkérdezni a kiszemelt suliból, hogy megtudd a valóságot (és szerintem inkább fiús szülőket, illetve valamilyen problémával küzdő gyerek szüleit kérdezd).


Sajnos nekünk alsóban sikerült olyan sulit választanunk, ahol semmilyen „másságot” nem toleráltak, folyton nyilvánosan megalázták a gyerekeket, akik maguk is sóvá tették, hogy nem szeretik őket a tanítónők. Előbb-utóbb minden „problémás” gyereket kiutáltak (diszes, figyelemzavaros, mozgékonyabb), bár érdekes módon azt nem, aki folyton verte a társait (a szülőtársakkal már azon tűnödtünk, lehet, hogy azért tűrik az agresszívakat, mert azok helyettük verik a többi gyereket).


Persze megértem a tanárokat is, rohadtul megnehezítik manapság a dolgukat, és alázza is őket rendesen a kormány, ilyen közegben alapvetően nem lehet jó az ember munkamorálja.

Azért érdemes azon is elmélázni e témában, hogy az utóbbi időben milyen sokan viszik alternatív vagy alapítványi suliba a gyereküket, nyilván nem véletlenül, hanem egyszerűen azért, mert ott emberbarátabb környezetben lehetnek. Ahogy a másik oldalról is érdekes, hogy sok tanár megy át ilyen iskolákba, ahol megbecsülik őket, és normális körülmények között végezhetik a hivatásukat.


De még egyszer mondom, nyilván a fentiek ellenére is vannak elhivatott igazán jó tanárok, akik kitartanak az állami rendszerben.

2019. jún. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ma is vanak jó tanårok ės kevésbė jók ,szülöknek is eltėrö vėleményük egy egy tanårol.
2019. jún. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Teljesen emberfüggő. Meg kell próbálni minél több embertől tájékozódni a tanárokról. Tapasztalataim szerint még alsóban kisebb a gond, mert jobban lehet intézményt és tanárt választani, de felsőben azt eszed amit kapsz. Alsóban egész nap egy ember van a agyerekkel, jobban megismerik egymást és összeszoknak. HA emberileg normális a tanár, akkor jó lehet a kapcsolat. Sajnos kevés az aki valóban alkalmas erre a szakmára, és nem azért megy tanítónak, mert oda veszik fel. Ma is megy a kollektív büntetés, a nyilvános megszégyenítés és a beszólogatás, és nem szeretik, ha több odafigyelést igényel a gyerek. Sajnos kevés a kivétel.

Azt meg hagyjuk már, hogy ki mennyit keres, mennyi, az adminisztrációs teher meg egyebek. Minden munkának és munkakörnek megvannak a hátrányai. Attól hogy a gyerek kiszolgáltatott, még nincs joga a tanárnak tisztességtelenül viselkedni. Persze a gyereknek és a szülőnek sosincs igaza.

2019. jún. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem 2 kisiskolás gyerekem van, és nem vagyok valami elégedett. Mindkettővel váltottam már iskolát, nem egyszerű eset egyik sem, de a tanárok nem könnyítik meg a helyzetet. Ha bemész megbeszélni, hogy a gyerekkel gond van, vagy nem érzi ott jól magát az iskolában, az egyetlen megoldás, amit el tudnak képzelni, hogy vidd el másik iskolába, ők aztán biztos, hogy nem fognak egyik gyerekkel sem többet foglalkozni. 130-as IQ-jú figyelemzavaros lányomat kifejezetten fogyatékos iskolába akarták küldeni, mert számon mertem kérni, hogy miért nem tartják be, amit a Szakértői leírt (szóbeli feleltetés, több felkészülési idő). Nekik nincs erre idejük, nem az én gyerekem az egyetlen az osztályban, nincs gyógyped. végzettségük, és különben is vigyem már inkább a fogyik közé. Na, így állnak hozzá a mássághoz.
2019. jún. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom - tanárként is - hogy ez teljesen egyénfüggő. Én fejlesztő is vagyok, így különösen sokat foglalkozom (egyénileg is) a gyengébb képességű, vagy részképesség-zavarokkal, figyelemzavarral, magatartási problémákkal küzdő gyerekekkel. Ezt a többség értékeli is. De van olyan tanítványom, aki annak ellenére, hogy rengeteget foglalkoztam vele, nagyon ellenséges velem órákon és úgy véli, hogy a jó tanulókkal foglalkozom csak... valószínűleg sok rossz tapasztalata lehetett már és ezt vetíti ki rám is.
2019. júl. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!