Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek mennyire lehetsége...

Szerintetek mennyire lehetséges megoldani, hogy egy 4ikes fiú lassan 10 éves, hogy anya apa megy dolgozni 6-ra, hogy egyedül keljen fel s készüljön suliba? Buszmegálló 10 percre van.

Figyelt kérdés
Mekkorán lehet elvárni,hogy egyedül felkeljen s suliba menjen?
2019. júl. 19. 12:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem semennyire.

Legalább az egyik szülőnek olyan munkát kell vállalnia, amihez időben tudnak alkalmazkodni. Nálunk férjem a korai, így én viszem, ő hozza suliból az elsős fiunkat.

Szerintem általánosban nem elvárható, hogy egyedül van otthon, és egyedül készüljön, induljon időben suliba.


De eltérőek a gyerekek, lehet vannak korábban érők, viszont a 10 év szerintem nagyon korai ehhez.

2019. júl. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
10 évesen még nagyon kicsi. Én még középiskolás koromban is visszaaludtam néha :)
2019. júl. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Első, ez egyáltalán nem általános a családoknál. Ez lenne az álom, de jó, ha 10-ből 2 család meg tudja ezt így oldani.

Én első osztályos korom óta busszal jártam a suliba. Kb 5 perc sétára volt tőlünk a buszmegálló. Nekünk annyi szerencsénk volt, hogy pár évvel idősebb fiatalokkal tudtam menni, mert jóban voltunk és ugyanoda jártak suliba, mint én.

Szerintem 10 évesen ennyire már lehet egy gyereket önállósítani. Főleg, ha rá is van erre utalva.

Ha tudja hol kell a buszról leszállni, akkor nem kéne, hogy probléma legyen belőle.

2019. júl. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Megoldható, csak kell egy átszokási időszakot biztosítani hozzá. Mondjuk egy, max. két hónapot.

Óracsörgésre felébred, reggelije és tízóraija legyen elkészítve. Tudja kezelni a mikrohullámú sütőt, tudja nyitni és zárni kulccsal a főajtót. Tudjon bizonyos alapvető szabályokat, pl. hogy indulás előtt ellenőrizni kell, hogy minden ablak be legyen csukva.

Legyen neki saját mobiltelefonja, amit tud kezelni (NEM JÁTÉKRA, NEM FB-RA!!!!), és óracsörgés után 20 perccel váltsatok egy telefont, hogy tényleg fölébredt és minden rendben van.

Az átmeneti időszakban vagy valamelyikőtök, vagy egy megbízható rokon, szomszéd stb. legyen ott vele reggelenként, ill. a végén már elég, ha csak egyszer átcsönget, hogy minden rendben van-e.

2019. júl. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
3-4 osztályos koromba simán keltem órára és mellette még az oviba járó öcsémet is felöltöztettem,megreggeliztettem és elmentünk az oviig ,leadtam és mentem suliba.(ezt hívták kulcsos gyereknek felénk).15 éve volt.Vidéken ezt még mindig meg lehet oldani szerintem.Nagyobb városba viszont én is félteném a gyerekem.
2019. júl. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

Én ennyi idősen egyedül jártam suliba. Anyám mindig felébresztett, mert otthon volt a tesóimmal és kb 8 éves koromtól nem kísért senki. Kb 15 perc séta volt.

Amugy rengeteg 10 év körüli gyereket látok manapság is a buszon, szóval nem lehetetlen. Csak tudnia kell ajtót bezárni, a közlekedési szabályok, plusz nem állunk szóba idegenekkel dolgot. Ennyi idősen nem kicsimár, meg lehet tanulnia, csak az átmeneti időben meg kell oldani, h valamelyikőtök elindítsa, amíg megszokja.

Amúgy javaslom a váltó műszakos dolgot, nálunk bevált. Nekem du műszak 11-19 ig szól páromnak 14-22ig. A délelőttöm 6-14 parpmnak 7-15ig. Mi váltoban voltunk párommal is.

2019. júl. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
Középső csoporttól egyedül keltem, öltöztem, mentem az oviba. Nagyon nem azt akarom mondani, hogy ez a követendő példa, csak hogy a 10éves már meg tudja csinálni simán.
2019. júl. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

10 évesen már simán, én is így jártam iskolába, fővárosi vagyok ráadásul.

Kell egy pár nap amíg "megszokja", és jó ötlet valóban, ha óra csörgés után anya/apa hívja hogy minden rendben van-e, plusz én beszereznék egy okos órát neki, azt a gyerek típusút amihez van app és a szülő látja mikor indul buszhoz, hol van épp..

Ennyi idősen már el kell kezdeni önállóságra nevelni.

2019. júl. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Én ismerek innen nem egy gyereket az utcából, akik óvodás korukban egyedül jártak oviba. Férjem 10 évesen egyedül járt iskolába úgy, hogy a 4 éves öccsét még előtte beadta az oviba.

Egy 10 éves gyerek simán fel tud ébresztőre kelni, felöltözni és elmenni az iskolába. Bár nyilván ez az adott gyerektől függ, hogy mennyire önálló és ügyes.

A mi fiunk 9 éves lesz őszre, van nagymama, aki el tudja indítani az iskolába, de ha nem lenne nagymama, akkor már most van olyan önálló, hogy simán el tudna egyedül menni az iskolába. Nem lenne amúgy más megoldás, mivel a férjem is, én is legkésőbb fél 7 előtt már elmegyünk a munkába. A párom a munkaideje miatt, én meg azért, mert 25 km-re lakom a munkahelyemtől.

2019. júl. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én elsős koromtól órára keltem, és mentem egyedül. Bár a lányom szerintem képtelen lenne rá. Egy próbát megér, most már van mobil, az elején rá lehet csörögni, hogy nem aludt-e el.
2019. júl. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!