Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mitől ilyen a lányom?

Mitől ilyen a lányom?

Figyelt kérdés

Van egy 17 éves lányom, és azt veszem észre, hogy nagyon önállótlan. Szinte alig van valami, amit magától meg tud csinálni anélkül hogy ne kérje a segítségemet. Illetve nagyon anyás.

Egy kisebb faluban élünk, és mindkét gyerekemet önállóságra neveltem, pont ezért nem értem miért lett ilyen. A hétvégén falunap volt, és menni kellett segíteni kipakolni, diszíteni, stb. A nagyobbik lányom ment, szaladt, vitte ezt, hozta azt, beszélgetett az emberekkel, alig láttam. A kisebbik lányom viszont folyton a nyomomban koslatott, ha mondtam neki mit hova vigyen akkor azt megcsinálta de el nem mozdult volna mellőlem. Sajnos amúgy barátai is alig vannak, és aggódok, hogy ez így normális - e.


2019. aug. 28. 09:44
 1/3 alletta ***** válasza:
100%
lehet, hogy későn érő típus lányod. kamaszkorban van még, tele gátlásokkal. adjál neki időt, beszélgess vele sokat. növeld az önbizalmát sok dicsérettel. nővérével jó a kapcsolata? véletlen sem hasonlítsad őket egymáshoz. ő egy másik ember, más habitussal.
2019. aug. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%

Én elég szomorú lennék, ha anyám ilyet írna rólam... Miért nem tőle kérdezed? Vagy miért nem szóltál neki, hogy nézze meg mit csinálhat, ne mögötted olalkodjon?


Egyebkent ezer százalék, hogy gátlásos, szorong. Talán ennek kellene utána járni, nem rahuzni, hogy onallotlan, szégyelld magad.

2019. aug. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy ilyen barátnőm régen. Vele leginkább az volt a gond, hogy bármit is csinált az mindig rossz volt és folyton ellenőrizték, a tesójához hasonlítgatták. Ezért el is könyvelték, hogy önállóan nem képes semmire.
2019. aug. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!