Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves gyereket (5. -es)...

12 éves gyereket (5. -es) egyedül lehet e hagyni otthon napi kb 5-6 órára (amíg az egyedülálló anyja dolgozik) a gyámügy szemszögéből?

Figyelt kérdés
Kaja mindig van a hűtőben, mikrózni tud a gyerek, egyedül jár haza az iskolából. Vannak családi "jóakarók" akik azzal zsarolják az anyát, hogy ezt nem teheti meg. Mi a hivatalos ezzel kapcsolatban? Szerintem már elég nagy ehhez a gyerek.

2019. szept. 17. 17:28
1 2 3 4
 1/35 Zsombi55 ***** válasza:
98%

Ha már amúgyis egyedül jár haza nincs nagy veszély. Akkor már az egyedüli haza járás veszélyesebb.


A képességeitől is függ. Nem a kora szerint kell kezelni hanem a szerint, hogy mire képes, mennyire értelmes.


A jóakarók pedig ne erősködjenek. Adhatnak tanácsot, véleményezhetnek mert szabad de ne hagyjátok se magatok se a gyereket hülyiteni.

2019. szept. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
28%
Nappal vagy éjjelre?
2019. szept. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
13%
Necces! JOGILAG necces!
2019. szept. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
25%
Ebből nekem az jön le, hogy a gyerek a suli utáni összes idejét felügyelet nélkül tölti. ha valaki megbirizgálja nem lehet kimagyarázni.
2019. szept. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
93%
Igen, egyedül. 12 eves gyerekre mar gyáp se jár, úgyhogy betegség alatt is egyedul lenne.
2019. szept. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Kb.16:30-kb.22:30ig


Örömmel jár haza egyedül, az iskolában mondták is hogy természetes hogy egyedül járnak az ilyen korú gyerekek, még az alsósok közül is a nagyobbak egyedül járhatnak a pedagógusok szerint.

2019. szept. 17. 18:20
 7/35 anonim ***** válasza:
89%

Ennyi idősen én már egész nyáron egyedül voltam hagyva, mivel a szüleim dolgoztak.

A fiam 9 éves, legkésőbb fél 7-kor el kell mennem munkába, a férjem addigra már elmegy, ő be van zárva, van saját kulcsa, amikor felébred, akkor megy a nagymamához, lejelentkezik, egyedül jön-megy az iskolába-iskolából és a mama az utcában lakik, rá szokott nézni többször, de ő is van, hogy egyedül van otthon. Telefonja van. És sok szülő így van. Ahol élünk, ott is. Sőt, itt óvodás gyerekek járnak egyedül már óvodába. Ha egyébként a gyerek olyan, hogy egyedül lehet hagyni, bármi gond van, tud szólni, van kéznél telefon, akkor szerinted Magyarország lakosságának hány százaléka nem tudja megoldani az ennyi idős gyerekének a felügyeletét? Elárulom, hogy sokan. Mégsem veszik el emiatt a gyerekeket tőlük. Ha nem veszélyezteted, akkor csak emiatt nem fogják elvenni.

2019. szept. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
81%
Gyakorlatilag nem látja az anyja a gyereket. Én inkább emiatt aggódnék, nem a gyámügy miatt. Ez egy nagyon érzékeny kor, egy éven belül azon kapja magát, hogy cigizik meg iszik.
2019. szept. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
12 évesen rendszeresen magamra voltam hagyva, 2 kisebb testvéremmel. Lehet, hogy necces, de apám kocsmába járt, anyám dolgozni. Megoldottuk. 4-5 órákra voltunk egyedül hagyva, jellemzően fürdésre hazaért.
2019. szept. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Reggel mindig az anyja viszi iskolába (pedig azt is tudná egyedül), de nem arról van szó hogy nem látja, vagy elhanyagolja, de sajnos nem tud a beosztásán változtatni, dolgozni meg kell.


A gyerek okos, értelmes, van telefonja, napközben meg van beszélve mikor telefonálnak, többször is az idő alatt. Amikor hazaér lefekteti. A "jóakarók" bele akarnak avatkozni az életükbe, a "nagyi" erőszakosan oda akar költözni hozzájuk és az anya ellen hangolja a gyereket. A "nagybácsi" erőszakoskodik, hogy márpedig ha kell naponta ott lesz a gyerekkel akár az anya beleegyezése nélkül is, az anya saját házában.

2019. szept. 17. 18:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!