Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Számítógépfüggő gyerekek...

Számítógépfüggő gyerekek szüleihez: miért hagytátok?

Figyelt kérdés

Sajnos rengeteg gyereket érint már kisiskolás korban is a függőség. Van olyan 2-os osztály, ahol 25 gyerekből 18 szemüveges!

Akiknek érintett a gyereke a témában, miért nem fog össze a többi szülővel, hogy a gyerekek kevesebbet gépezzenek? Lenne heti 1 nap erre a célre kijelölve, amikor egymással is játszhatnának, a többi nap nem!

Vannak ma már olyan 9-10 éves fiúk, akik az egész(!) nyáriszünetet a számítógép előtt töltötték reggel 8-tól este 11-ig!

Mi az oka, aki hagyja ezt? Addig is "bizonságban" van a gyereke? Addig sem kell vele menni sehova? Addig a szülő tud magával foglalkozni?

Tényleg érdekelnének a válaszok, mert szeretnék egy nagy kampányt indítani a számítógépfüggő gyerekek érdekének védelmében, hogy ne vesszen el a gyerekkoruk egy sötét kis szobában. Ezekből a gyerekekből vajon milyen felnőttek lesznek??



2019. szept. 23. 14:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%

Itt erre három fajta választ fogsz kapni:

1. Aki egyetért veled, és veled együtt sajnálkozik a mai helyzeten és biztosít, hogy márpedig ő nem így neveli a gyerekét

2. Aki így neveli, de megvédi a csemetéjét, mondván ez a jobbik rossz, és legalább "jó gyerek"

3. Akinek nincs gyereke, de bőszen mondogatja, hogy ő is így nőtt fel és egészséges ember lett belőle :D

2019. szept. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%

"Ezekből a gyerekekből vajon milyen felnőttek lesznek??"

Egészséges, kiegyensúlyozott és minden tekintetben normális.

Én pont ilyen vagyok és semmi bajom nem lett tőle. A gyerekkoromnak volt olyan időszaka amikor többet gépeztem mint amennyit aludtam. Az egész gyermekkorom meghatározó része volt. Így tudom miről beszélek.

A gyereket nem tiltani kell, hanem megérteni. Nem azért játszik, mert függő, hanem azért mert:

1, intenzív élmény,

2, folyamatos pozitív visszacsatolás

3, közösségi élmény

4, közösségkohéziós eszköz.

Ha azt akarod, hogy a gyereked ne ezt csinálja akkor biztosíts számára olyan elfoglaltságot ami ugyan ezt adja neki. Ha kampányosdit játszatok a többi szülővel akkor csak azt éritek el, hogy a gyerek elfordul tőletek és magába zárkózik mert nem érted meg. Haragudni fog rád mert elveszed tőle azt ami számára most a legfontosabb. A barátai kiközösítik mert nem fogja érteni miről beszélnek. Emiatt magányos lesz és folyamatosan azt fogja érezni, hogy miattad marad ki mindenből. Amit alternatívaként a videójátékok helyett kínálsz azt meg már csak azért sem fogja csinálni mert majd ő megmutatja.


Hogy mit lehet tenni? A legjobb, ha szabályokat hozol amiket be tud tartani de nem tiltod. Amíg nincs kész a házi és nem tanult holnapra addig nincs játék. 10-kor villanyoltás. stbstb. A lényeg, hogy a szabad idejében játszhasson, ha akar de alakítsd úgy a szabadidejét, hogy csak annyi ideje legyen rá amennyit még elfogadhatónak gondolsz. Így nem fordul ellened és mégis azt csinálja amit Te akarsz.


Ja, és még egy jó hír. Ki fogja nőni. Egy nagyon kis rétegtől eltekintve az emberek többsége egészséges szinten tudja tartani az ilyen irányú hobby-ját. Később sok minden sokkal fontosabb lesz és már nem foglalkozunk a játékkal annyit. Ezt kis kivételtől az összes gyerekkori barátomról elmondhatom. Pedig nagy kockák voltunk annak idején.

2019. szept. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%

A kérdésed megfogalmazásából is látszik, hogy csak provokálni akarsz, ismereteid viszont nincsenek.


A gyerekek NEM AZÉRT szemüvegesek, mert számítógépeznek, hanem mert ma már odafigyelnek arra, ha egy gyereknek nem jó a szeme. Régebben csak akkor kapott szemüveget, ha már 10 cm-re sem látott!


A másik meg, hogy nem tzudom, honnan veszed, hogy a gyerekek egész nap a gép elött ülnek - de nyilván valami hasonszörü valakivel ezen tudjátok magatokat felheccelni.


Viszont ma a gyerekek is játszanak gépekkel is, és egy játék nem rosszabb csak azért, mert nem egy kartonpapírra van nyomtatva, másrészt úgy is tudnak egymással játszani, hogy mindegyik otthon van a saját szülöknél.


Ezen kívül az iskolai szünetekben elég probléma a gyerekek felügyelete, ugyanis a szülök dolgoznak, és nincs lehetöségük meg annyi szabadságuk, hogy az egész szünetben valamelyik otthon legyen a gyerekkel.


Olyan gyereket viszont még nem láttam egyet sem, aki "reggel 8-tól este 11-ig" a gép elött van, ezt a hozzád hasonló hözöngök találják csak ki.

2019. szept. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
33%
Én kisgyerek korom óta játszok,most 19 vagyok és hétvégén reggel 8 tól vagy akár 6 tól is éjfélig vagy azutánig játszok és tök jól vagyok,nem akarok ezen változtatni.
2019. szept. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Mitha olyan egyszerű lenne a válasz ...egyrészt én is szemüveges vagyok 11 éves korom óta,tehát 20 éve. Viszont nem játszottam kb összesen ez idő alatt 1 órát sem számítógépen,sem más eszközön. Tehát abszolút nem vonható párhuzam minden esetben.

Másrészt pedig nem kella technikára,mint megáltalkodott rosszra tekinteni. Ahhoz,hogy kárt okozzon a játék,hajlam is kell. Minden gyerek más.

Viszont,ha nem provokáció a kérdésed és komolyan érdekek a téma, ajánlom figyelmedbe Kim John Payne: Egyszerűbb gyermekkot című könyvét. Nem akarok spoilerezni,de ebben a könyvben világosan leírja a szerző,hogy milyen tényezők együttállása vagy hiánya stb okoz például viselkedési problémákat,figyelemzavart stb.

2019. szept. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
Bocsánat az elírásokért,siettem. Tehát a könyv címe: Egyszerűbb gyermekkor.
2019. szept. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
Konkrétan leírtad a válaszokat, hogy miért engedik. De még mindig jobb így, mint nekem, mert engem sem vittek soha sehova, de számítógépem sem volt, szóval gyerekkorom nagy része unatkozással és álmodozással telt.
2019. szept. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

Nanekünk nem volt számítógépünk(mert ahogy szerinted is anyam szerint is az ördög talalmanya, ellopja a lelked stb), megis szemüveges vagyok. A többiek kiközösítettek, mert nem tudtam, mi az az iwiw, myvip, msn. Én voltam a kőkorszaki csaj, akivel senki nem beszélt, sőt meg hozzam sem értek, mintha leprás lennék.

Közben felnőttem, és rajöttem, hogy anyám miatt volt olyan a gyerekkorom, amilyen, de ez mindegy.

Rajöttrm, hogy a gepezes nem ordogtol valo. A nagyfiam is gepetik, de kozben legozik, rajzol, trambulinozik. Nem ul nonstop elotte, szereti, de nem halna meg a hianyaban. Felesleges a tiltas, azzal csak vele csesznek ki, viszont en vagyok a felnott es megszabhatom,mennyit gepezhet egy nap.

2019. szept. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
23%
Most miért kellet a válaszom nullára pontozni?
2019. szept. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%

Ezekbol a gyerekekbol sokkal tobb lesz, sikeresebbek lesznek. Kreativabbak, gyorsabb reflexek, komplex gondolkodassal.

Fiam 15 eves, videojatekokkal foglalkozo gimnaziumban tanul. Versenyekre jarnak, programozni tanul, rengeteget koszonhetunk ennek.

Tobb orszagban jartak mar, europai szintu versenyeken helyezeseket is elertek.

2019. szept. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!