Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit engedtek meg a 14-16 éves...

Mit engedtek meg a 14-16 éves fiatoknak vagy lányotoknak? (Írjátok le a nemüket) A lányotokkal szigorúbbak vagytok?

Figyelt kérdés

Meddig engeditek el barátokkal?

A szilvesztert együtt töltitek, vagy a gyereketek elmegy a barátaival?

Milyen büntetés van, ha rossz jegyet hoz haza?

Milyen értékben választhat magának ruhát?

Mennyi zsebpénzt kap?

Sportol? És mit?



2019. okt. 15. 18:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%

14 eves kilencedikes fiam van.

Hetkozbem ha suli van 6ig lehet barhol de ez nem gyakori. Kesobb csak akkor er haza ha kulon oraja vanangol vagy matek. Ilyenkor az apja hozza viszi

Szilvesztert mindig egyutt toltottuk unokatesokkal wellnessben. Iden is igy lesz. Nem szeretne meg massal lenni. Ha megis akkor mehet.

Ruhaban nincs korlat, normalis igenyei vannak altalaban c&a, new yorker, takko ahol ruhakat veszunk. De van pull&bear, zara minden fele ruhaja. Nekunk van ruhapenzunk ezt ra koltjuk.

Cipoben max 60ezer amit valaszthat.

Zsebpenze 40 ezer havonta ebbol kell a netes jatek kiadasait meg kacatokat fizetni.

2019. okt. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Középső gyermekem 13 éves fiú, idősebbik gyermekem 15 éves lány (a pici lány 3).

Egyikkel sem kivételezek. Nem igazán szeretnek kimozdulni, introvertált mindketto, de a 13 évesem szülinapokra jár osztálytársakhoz, ameddig lehet, marad; minden esetben valamelyikünk érte megy. 15 évesemmel ue. a helyzet, bár ő tinidiszkóba néha elmegy.

A Szilvesztert az egész család együtt tölti, egy kivétel volt, de nem kötelező.

Rossz jegy esetén (ritka) a büntetés az, hogy megbeszéljük, többet tanulunk.

Ruhát bármennyi pénzért választhatnak, mert hála az égnek, nem márka függő egyik sem, és megértik, ha esetleg valamire nem futja éppen, nincs hiszti, nincs szájhuzogatás.

Amennyire szükségük van, szerencsére ebben sem telhetetlen egyik sem. Kb. 500-1500 között kérnek.

13 éves jégkorizik, 15 éves nem sportol, sérülés miatt.

2019. okt. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Fiam 16, lányom 14.

Szilveszterkor el szoktunk menni külföldre.

Nincs büntetés, nem szoktak rossz jegyet haza hozni.

Lányom szeret használt ruha boltokban vásárolni, ott olyan ruhákat szokott kifogni amik egyedibbek. Fiam általában H&M ruhákat választ.

Heti öt ezret kapnak.

Fiam focizik, lányom szertornázik.

2019. okt. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Majdnem 18 a nagylanyom

A fiam majdnem 15

🙂

Nincs rossz jegyuk, ha megis lesz tudjak h csak sajat magukkal szurnak ki. Oda az osztondij 😀

A lanyom hetvegen 22:00ig jetkozben 19:00 ig a fiam egysegesen 19:00 ig maradhat el.

Szilveszter vegyes voltak mar haverokkal csaladdal a haverok nalunk....

Utalnak vasarolni szoval abba jarnak amit kapnak. 😂 Na jo csak felig mert elcipelem oket ruhat venni. Valtozo az osszeg ...

Zsebpenz. Nem kell adnom. Van osztondij es nyaron diakmunkaztak . Havi olyan 20e korul jon ki. Ha az oktober vegere kiderul az uj akkor havi 40e lesz ha nyernek.

Bicikli el jarnak suliba ... Az napi 2x20 perc kb. Plusz jetvegen a kirandulas uszas

A fiam lejar terembe heti 3x

A lanyom nem. Neki jelenleg tul sok a tanulni valo.


Egyenlo a merce. De kor szerint!!! Vagyis a fiam csak annyit kap amennyit a novere anno ugyan annyi idosen .

2019. okt. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Bár én vagyok a gyerek, leírom.:)

16 éves vagyok (egy hónap és 17), lány, van egy 3 éves öcsém. Nincs külön kimenőre meghatározott időpontom. Hétköznap nem igen járok el, mert túl sok a tanulnivaló. De ha el is megyek szerintem legkésőbb nyolcra itthon vagyok. Hétvégén sem igen járok el, olyan havonta egyszer szoktam átmenni barátokhoz, van egy összeszokott társaságunk. Ha nem alszom ott általában éjfél és egy közöttig szoktam maradni, anyuék szokták felajánlani, hogy eljönnek értem. Ha a barátommal vagyok hétköznap nem szoktunk általában hatnál tovább együtt lenni, én megyek tanulni, meg edzésre, ő szintén. Hétvégén ha nem nála alszom, akkor általában ő szokott hazadobni, olyan este 11 körül. (Általában péntekenként ésszombatonként talákozunk, vasárnap megy vissza az egyetemre)

A szilveszter változó, tavaly barátnőmmel és a családjával elutaztam karácsony után, így a szilvesztert is velük töltöttem külföldön. Előtte években pedig általában barátnőknél aludtam, de néha ők jöttek hozzánk.

Büntetést nem kapok, ha rossz jegyet hozok haza, max. egy kis dorgálást. Bár a rossz jegy általában engem is nagyon zavar, baromi maximalista vagyok, általában engem jobban zavar a rossz jegy, mint őket.

Ha magamnak vásárolok ruhát, azt turivan szoktam, nyári keresetből. Ha anyával megyek vásárolni változó, hogy mennyit költünk. Ilyenkor ő szokott fizetni. De ruhadarabra legtöbb esetben 20 ezer forintál nem szánunk többet, de ez már nagyon a felső határ. Cipőt szoktunk néha drágábbért, de időtálló, évekig nyúzható darabra ruházunk akkor be.

Zsebpánzt nem kapok. Nyáron voltam dolgozni, sok esetben abból költök. Buszbérletre, reggelire, stb. szoktam kapni, ha kérek. De külön hetente/havonta előre megadott összeget nem kapok.

Lovagolni járok, heti négyszer, többször sajnos nincs időm. Illetve ha időm engedni néha eljárok jógázni.

2019. okt. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

13 éves, nyolcadikos a lányom.

8-ig maradhat kint.

Nincs zsebpénz, ha valamire kér, adok.

Ruhát évszakváltáskor, sulikezdéskor kap. Ha valami fontos közben is. Hogy milyen értékben, változó. Nyilván egy télikabát sokkal drágább mint nyáron egy top.

Szilveszter együtt, vagy az apjával. (elváltunk)

Büntetés rossz jegyért nincs, viselkedés-késés miatt elveszem a telefonját.

Röpladázik, modern táncra jár.

2019. okt. 16. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Már miért lennénk szigorúbbak a lányunkkal? Miért szívatnánk szerencsétlent mi, akik a legjobban szeretjük a világon? Ezt a hülyeséget ...


13 évesek, vegyes ikerpár.

Iskolaidőben nincs kimaradás hét után, hétvégén fél tízig maradhatnak nyilvános helyen.


A szilvesztert egy buliban töltik, egy barátjuknál, akiknek a szülei otthon lesznek a emeleten. Egyébként együtt lennénk.


Rossz jegyért nem jár "büntetés". Rossz jegy egy hiba, amit mindenki elkövethet. Tudjuk,látjuk, hogy a képességeikhez és erejükhöz képest megtesznek mindent, akkor minek büntetnénk?

Soha nem értettem, hogy a szülő a "tanultál?" kérdésen kívül semmit nem tesz a gyereke hétköznapjaiért, majd meglepődik a rossz jegyen és büntet. Ennek semmi értelme azon kívül, hogy aláássa a kölcsönös bizalmat és hazudni tanítja a gyereket.


A ruhás kérdésre nem tudok választ adni. Szezononként vásárolunk mindenkinek, és hajlandóak vagyunk többet áldozni, ha az a ruházat az életkoruknak megfelel és minőségi anyagból van, tehát nem poliészter műanyag.


Zsebpénzt tízezret kapnak hetente. Ebből fedezik a külön kiadásaikat, ebből spórolnak, stb. Nem szóluk bele, mire költik, amíg az nem alkohol, cigaretta vagy drog.


Mindketten sportolnak, ahogy mi, szülők is. A lányunk vív és táncol, a fiúnk pedig vízilabdázik és táncol. A táncot a helyes tartás, és a megfelelő mozgáskultúra elsajátítása miatt tartjuk fontosnak, valamint azért, hogy meg tudjanak mozdulni egy keringőre, egy bálban, egy esküvőn, stb.

2019. okt. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

* Ketten kapnak tízezret hetente, azaz fejenként ötezer. És fontos: ebből spórolnak is! Tanítjuk őket a pénzel bánásra, kamatos kamatra, stb.


Ha valami nagyon drága dolgot szeretnének, volt már rá példa, akkor adott gyerek összespórolta a harmadát, és a többit mi tettük hozzá. Ez nem azért volt, mert ne kaphatná meg egyébként.


Előző voltam.

2019. okt. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

én már idősebb vagyok, lány, öcsém pont ekkora most, nem baj, ha gyerekként válaszolok?

(kis kiegészítés: gimi előtt egyikünknek se voltak nagyon barátai, szóval csak a középiskolai szabályokat tudom hozni)

hétköznap este 9 körül illett hazamennünk, mondjuk ha később mentünk se kaptunk büntetést, csak akkor vacsorázott a család, szóval ha később jöttünk, anya nem csinált nekünk külön kaját, oldjuk meg. hétvégén nem volt megszabva, anyu éjfélig elérhető taxiszolgálatként, utána lefekszik aludni, ha bármi gáz van, a vonalason hívjuk, az nincs lenémítva.

a szilveszter abszolút attól függ, ki milyen programot akar, vagy mit szervez, hol együtt a család, hol barátokkal, hangulat-és programfüggő

a jegyeinket anya nem igazán ellenőrizte, magunknak tanultunk, nem neki. ha valami kiugróan rosszul megy, abból szervez magántanárt.

ruha: változó, árkategóriában kb. a H&M, takko, c&a az, amit megszoktunk. cipőre költünk sokat, ilyen 20-30ezrket is, mondjuk az összes kézimunka, bőr, szóval örökélet plusz egy nap a tartóságuk

zsebpénzt nem kapunk, szülinap/névnap/karácsonykor kapunk a rokonoktól, én ilyen kreatív cuccokat szoktam néha eladni, kiegészítésként

mindektten táncolunk

2019. okt. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

16 éves múlt a lány, 12 a fiú. nincs büntetés nem is volt soha, nem csináltak semmi olyat. Kitűnőek, tanulnak, nem igazán korlatozom őket, az önszabályozas hive vagyok és ez nálunk működik is.

Ruhára adok pénzt, C&A, H&M vásárol.

Zsebpenzt most emeltük havi 20ra, soknak tartom ugyan de végre van szociális elete. Baratja van, este együtt vannak sokszor de ismerem a fiút meg a szüleit szóval nincs gond. Amig nem megy a suli rovására sddig oké. Egyedül a városba viszont ejjel biztos nem mehetne és szórakozóhelyre se.

2019. okt. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!