Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mikor engednétek el a gyereket...

Mikor engednétek el a gyereketeket először bulizni és milyen szabályokkal engednéd el?

Figyelt kérdés

2019. okt. 18. 22:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

15 évesen.

Mondja meg őszintén hol van és kikkel.

Pár óránként legalább egy sms.

Mindig többen legyenek, egyedül soha, idegennel sehova ne menjen el még ha korabeli se.

2019. okt. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

15


Hozom, viszem, időhatárral, előre lefektetett szabályokkal, és akkor lazul a dolog, ha betartja őket. Ha nem, akkor szorul.


Autót vezetni se engedik ki gyakorlás nélkül, a mértékletes szórakozást is tanulni kell. Addig míg nem jön bele, mögötte állok, félig láthatatlanul.

2019. okt. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Zsombi55 ***** válasza:
55%
Mint #2, ha nem úgy akkor 18 évesen de akkor viszont ha nem vigyáz magára társaira esetleg a partnerére/eire és hülyeséget csinál magára vessen.
2019. okt. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
15 évesen, időkorláttal, korlátozott pénzzel és elmentünk érte bárhová. Az iphoneján pedig mindig látom merre jár a find my friends alkalmazásban, ez biztonsági okokból nagyon hasznos. Vettünk neki hordozható külső akksit így le sem merül, internet pedig mindig van a telefonján, enélkül sehova nem engedném el.
2019. okt. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem ez a természetes, hogy segítünk neki ebben is. Amikor pici volt, megmutatjuk a formabedobót, a játszótérre menet megbeszéljük, hogy senkivel se mehet ki onnan, amikor nagyobb ülünk mellette és gyakoroljuk az összeadást játékosan, amikor még nagyobb, megtanítja az apja borotválkozni/a lányomat én vezetem be a csajos dolgokba, és amikor először megy iskolába is elkísérjük, megmutatjuk mi-hol van, mire érdemes figyelni. Amikor már ügyes, több lehetőséget kap. Nincs ez másképp a bulival sem, hiszen ez is remek dolog, ha az ember elővigyázatos és ismeri a veszélyeit. Elmondjuk, gyakorolja (természetesen nem égetem be, nem feltűnően megyek utána meg ilyenek és mindenről tud), aztán amikor már magabiztosabb, rutinosabb, tudni fogja, hogyan csinálja, hogy jó buli is legyen, de a kockázat is minimális maradjon, akkor megy egyedül rövid időre, majd egyre hosszabbra.


Kérdező, te hogy állsz ehhez a kérdéshez?

2019. okt. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
27%
14–16 évesen, és különösebb szabályok nélkül, ennyi idosen, mar tisztaban van vele, hogy mit csinal, nem hulye, nem kell minden lepeset figyelni. Es minnel szukebb keretek koze zarod, annal rosszab lesz, ha elmegy egyetemre.
2019. okt. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

14 és egyetem között azért sok év eltelik. Egy 14 éves nincs tisztában azzal, hogy milyen kockázatok vannak, gondolom nem kezdted el felvilágosítani 11 évesen mi az a nemi erőszak, Gina, kényszer prostitúció, stb.


Jól sejtem, hogy te a 14 éves vagy, aki mindent tud már úgy is?

2019. okt. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

Jaj, ne fessük az 😈öt a falra, semmiféle kényszer prostitúcióba nem fog belekerülni csak mert elmegy egy szórakozóhelyre. Pláne ha egy ócska kisvárosi valamiről beszélünk. Maximum jól berúg.

14 évesen voltam először egy barátnőmnél házibuliban, ott voltak a szüleik is, teljesen rendezett körülmények voltak. Egy ilyenbe simán elengednék 13-4 éveseket is.

Szórakozóhelyen 16 évesen voltam, fiatalabb be se mehetett. Bár még nincs gyerekem, 16 évesen simán elengedném. Milyen szabályok? “Ne igyál, ne cigizz” Úgyis fog. Adott esetben érte mennék, bár az én időmben úgy csináltuk, hogy hajnalig voltunk és az első (5-6 órási) vonattal/busszal mentünk haza. Ez is egy opció. Fiatalon kell kiélnie magát, különben még huszon-harmincévesen is az lesz a legnagyobb öröme, hogy jajj elmentem diszkóba. Aki tizenévesen megtapasztalja, megéli ezeket, azt jellemzően már nem a folytonos bulizás fogja érdekelni huszonévesen.

2019. okt. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem történt a környezetedben tragédia, nem értheted. Velem történt, és nem fogom tudni átadni, mennyire örültem volna, ha nem engednek el. Örülj neki, hogy neked mázlid volt. A gyerekemnek át fogom adni, hogy nem mindenki szerencsés és hogy igenis vigyázzon magára. 16 évesen nem hajnalban kell hazamenni részegen, cigizve. Ha ezt nem látod be, nem lehet rajtad segíteni. Van, aki más standardok alapján él.
2019. okt. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%
Ha a buli azt jelenti, hogy leissza magát egy kocsmában / diszkóban, akkor soha. Remélem értelmesebb szórakozást talál magának.
2019. okt. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!