Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Azoktól a szülőktől kérdezném,...

Azoktól a szülőktől kérdezném, akik a gyerekük telefonjára nyomkövető alkalmazást tettek: Miért?

Figyelt kérdés

Ennek mégis mi értelme van? Én is voltam gyerek, tinédzser, nem voltak ilyen alkalmazások és felnőttem nélküle.


Jó, tudni kell, hogy hol van a gyerek, na de nem ennyire!


És mi az már, hogy a gyerek üzeneteit végigolvassa a szülő? Sose tenném. Ha én rám tartozna, akkor az osztálytársai nekem írnának üzenetet, nem neki.



2019. okt. 19. 08:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom féltik.
2019. okt. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%

Nekem is van pedig mar 18 eves vagyok.

Apam latja hogy hol vagyok a terkepen, de mast nem. En is latom hogy o hol van.

Nem olyan rossz dolog mert ha valami baj van akkor konnyen meg talalnak.

Egyebkent meg mindenhova elengednek engem ugyhogy igazabol nem nagyon erdekel.

2019. okt. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
63%

Mint ahogy az előző is írja, vagy az van, hogy a gyerek tud róla, és bele is egyezik, mert ha bármi baja van, tudja, hogy könnyen megtalálják. Ez egyfajta biztonságérzetet ad neki is meg a szülőnek is.


Vagy a másik ok, amikor a gyerek már annyira kihúzza a gyufát, annyiszor verte át a szülőket, hogy nem látnak más megoldást.


Az biztos, hogy ok nélkül nem szokott egy szülő bizalmatlan lenni. A születésnél kialakul a feltétel nélküli bizalom és szeretet, és ezt csak sok sok év alatt tudja le építeni, ugyanúgy a szülő is a gyerek felé, ahogy a gyerek a szülő felé.

2019. okt. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
83%

Mi a férjemmel is látjuk egymást Google térképen.


Egy futónőt megtámadtak, a férje is ez alapján talált rá.


Van ami hasznos. 30 éve szüleim vadkempingeztek, stoppoltak. A mai világban ezt nem lehet megtenni. Nem csak a technika változott.

2019. okt. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
64%

Hasznos dolog amúgy. Én is meg fogom beszelni a fiammal, hogy ez egy plusz biztonság.

Egyszer gyerekként en is eltevedtem, mert megváltoztatták az egyik jarat menetrendjét és akkoriban nem volt ilyen nyomkövető alkalmazás, se mobil, és nagyon nehezen találtam valakit, aki segíteni tudott, hogy a célig jussak.

2019. okt. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
És miért kell a gyerek üzeneteit olvasni?
2019. okt. 19. 09:25
 7/24 A kérdező kommentje:
Amikor a barátaival beszélget, akkor miért kell olvasni az üzeneteit? Az csak ő rá tartozik.
2019. okt. 19. 09:26
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

A gyerek és minden tag beleegyezésével látjuk egymást a családban, két érintés bekapcsolni de adott esetben életet menthet. Nem titokban figyelgetjük egymást, hanem mindenki beleegyezett a gyerektől kezdve a nagynénjéig. Nincs titkolnivalónk egymás előtt, a gyerek is mindig oda megy ahova mondja így nem nézegetem minden másodpercben, ahogy kiteszi a lábát a házból hanem ránézek óránként, hogy merre jár így neki sem kell azzal foglalkoznia, hogy nekünk helyzetjelentgessen.

Iphoneon belül egyszerű, a Find my Friendsben lehet de különböző márkájú telefonok esetében a Life360 is egy ilyen, nagyon jó alkalmazás.

Az üzeneteit nem olvasnám el soha az már a bunkóság kategória és ebbe ő sem egyezne bele soha. A privát szféra neki is jár és ezt tiszteletben tartjuk.

2019. okt. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%

Úgy gondolod, hogy a szülők egésznap azt nézik, hogy hol a gyerek? Biztos vannak ilyenek is, de a többség szerintem nem erre használja. Csak arra kell, hogy ha eltűnik, nem jön haza időben, bajba kerül vagy valami, akkor könnyen meg lehessen találni.


Azt viszont én sem értem, hogy az üzeneteket miért kell elolvasni. Nyílván más ha egy 10-11 évesről van szó, de neki eleve nem is kéne facebook meg insta, stb.

2019. okt. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
76%
és egy 10-11 évesnek nem jár a privát szféra , igaz?
2019. okt. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!