Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van egy 16 éves, Chron beteg...

Van egy 16 éves, Chron beteg lányom. Amikor nem vagyok itthon, szinte mindig számára nem megfelelő ételeket is eszik, amiktől utána nagson rosszul van. Hogy szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
Például eszik csokit, kávézik, glutén és laktózérzékeny is, ennek ellenére gyakran eszik kenyeret, meg iszik nem laktózmentes tejet. De ezektől utána mindig nagyon rosszul van. Mindig nem lehetek mellette, de neki sajnos nincs nagy önuralma. Mit tegyek?
2019. okt. 19. 21:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
87%
Ne vegyel ilyeneket
2019. okt. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
91%
16 évesen már nem gyerek, nyilván tudatosan csinálja, próbálja a betegséget kizárni az életből; annak az árán is, hogy rosszul lesz. Beszélni kellene vele, segíteni, hogy rossz úton jár, alternatívákat keresni az általa kívánt élelmiszerekre.
2019. okt. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
23%

2: "próbálja a betegséget kizárni az életből"


Én még rosszabbra tippelek: önkínzó, önsanyargató, sőt önpusztító hajlama van.

Én elvinném pszichológushoz.

2019. okt. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
91%

Biztos rossz lehet neki, hogy nem ehet

olyan ételeket, amiket megkíván- én se szoktam kibírni, pláne nem hosszú távon..( csak szerencsém van, mert nekem nincs ilyen jellegű problémám, viszont van nem egy cukros ismerősöm, akik nem tartják be rendesen a diétát, egyszerűen nincs elég önuralmuk ehhez, pedig már felnőttek.)Szerintem lányod esetében sincs szó többről, de azért ez nyilván nem mehet így.Az előző válaszolóval egyet értve( ne is legyen otthon ilyesmi), még annyit tudnék hozzá tenni- bár konkrétan nem ismerem ezt a betegséget annyira, hogy tudjam mi "fér bele", - hogy érdemes lenne nagyon szétnézni, milyen ételek vannak,amik hasonlóak az általa kívántakhoz, mégsem lesz tőle beteg.Ma már azért elég sokmindent kitalálnak, csak lenne valami, pl csoki helyett müzli( lehet ez sem jó, mondom nem tudom miket ehet ő, csak az érthetőség kedvéért írtam egy példát.)

2019. okt. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
49%
Próbálj meg olyan nassolnivalókat, finom innivalókat készíteni neki, amiket elfogyaszthat. Egyébként teljesen átérzem a lányod helyzetét, én tojást és tejet nem fogyaszthatnék, de egyszerűen nem bírom ki. Akkorára van puffadva a hasam nap mint nap, mint egy félidős terhes nőnek, a többi mellékhatásról nem is beszélve, de akkor sem bírom ki, ahhoz pedig lusta vagyok, hogy mentes dolgokat csináljak.
2019. okt. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
72%
Ne tarts otthon olyan dolgot, amit nem ehet. Szerintem ez tök nagy bunkóság, hogy ott van előtte egy csomó olyan dolog, amit szeret, de nem ehet, a család meg nincs rá tekintettel.
2019. okt. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
62%
Nekem olyan egyértelmű lenne, hogy nem tartok itthon olyat, amit nem ehet...
2019. okt. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
69%

6,7,

Mert egy 16 éves csak azt tudja enni, ami otthon van... mi?

Nem 5 éves!

2019. okt. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
65%
A kérdésben az otthoni étkezéséről van szó...
2019. okt. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
93%
Mert otthon csak azt lehet enni, amit talált? Azt nem, amit hazafelé vesz?
2019. okt. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!