Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 évest egyedül hagynátok 5...

14 évest egyedül hagynátok 5 napra? Tanácstalan vagyok

Figyelt kérdés

Az idei nyaralásunk után megfogadtam, hogy ilyet soha többet... A lányunk végighisztériázta az egész utat, nem volt jó a repülő, a transzfer, a hotel... Az all inclusive, mindennel felszerelt szálloda 4 éttermében ő nem talált magának semmi ehetőt a sültkrumplin kívül, ezért a 3. naptól már inkább hagytam, hogy rendeljen magának kaját máshonnan, bármennyire is lesült a pofámról a bőr.


2 hétig ment ez, igazából volt olyan nap, hogy ki sem ment a szobából, mert ő sorozatot nézett, meg"kint melege van". Nem sorolom tovább, mert ha visszagondolok az egészre, megint ideges leszek. Most megint utaznánk, de ő itthon akar maradni, merthogy azért nem jön el, hogy csak szekáljuk egész végig, és hogy már a reptéren haza akarjon jönni. Én hajlanék rá, hogy maradjon (persze kompromisszumokkal), de a férjem erről hallani sem akar.


Önálló gyerek amúgy, meg barátnőm is mondta, hogy tavaly ők is ilyen idősen hagyták itthon a fiúkat, amíg nyaralni voltak, és előre lefektették a szabályokat, nagyszülők mentek minden délután locsolni, szétnézni, de ennyi volt, és a gyerek is bejelentkezett naponta kétszer. Túlélték, és úgy érzi, sokkal jobb volt ez, minthogy egyhetet végigvitázzanak. Ráadásul nem hetekről van szó, hanem pár napról.


2019. okt. 25. 17:02
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
73%
Jo dolgában nem tudja mit kezdjen magaval! Nem hagynam amugy ez tul hosszú ido meg kicsit kicsi hozza. Plane h nem a közelben lesztek
2019. okt. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Milánó környékén leszünk, szóval nem a világvége, de tényleg nem lennénk itt 1-2 órán belül... Viszont anyukámék gyalog 10 percre, anyósomék 15 percre laknak, szomszédokkal is jóban vagyunk, meg mikor mondtam az egyik barátnőmnek, mondta, hogyha úgy van éppen, náluk is alhat.
2019. okt. 25. 17:12
 3/45 anonim ***** válasza:
71%

Nem kicsit van elkényeztetve ez a te hibád, most ez az eredménye.

Nem az a megoldás hogy egyedül hagyod hanem megmutatod neki hogy nem körülötte forog minden.

2019. okt. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
63%

Érdekes világot élünk, a legtöbb gyerek 11-12 éves koráig egy lépést sem tehet egyedül, 14 évesen meg már otthon hagynátok egy hétre...

Nem, nem hagynám otthon egy éjszakára sem, de nekem nagyon úgy tűnik, ezt ti már eldöntöttétek.

2019. okt. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

Most a lányom viselkedését kár elemezni, kamaszodik. Engem anno a szüleim itthon hagytak 15 évesen, de igaz az, amit az apukám mondott, hogy akkor nagyon más világ volt még.


Az, hogy "megmutatom neki", szerintem felesleges keménykedés. Attól nem fogja jobban érezni magát velünk, csak még jobban bezárkózna.


Nincs eldöntve, én inkább hagynám itthon, a férjem pedig nem. De ezt le is írtam. :)

2019. okt. 25. 17:25
 6/45 anonim ***** válasza:
73%

Dehogy hagynám otthon. Végig idegeskedném a nyaralást, hogy mi lehet vele.

Viszont nem erőltetném rá az utazást sem, ha nem szeretné. Nagyszülőknél vagy tesóméknál aludna addig.

2019. okt. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
86%

Azzal egyetértek, hogy ne kötelezd arra, hogy veletek menjen.

Viszont egyedül nem hagynám otthon semmi esetre sem, mert még túl fiatal.

Ìrtad, hogy a nagyszülök a közelben laknak, addig legyen valamelyiküknél.

2019. okt. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
25%
14 evesen mamanal voltam,15 tol pedig ugy maradtam egyedul otthon, hogy a parom atjott, utana igy minden evben majd mikor 18 evesen elkoltoztem nyaranta ugyanugy vissza mentunk a "lakasra es allatokra" figyelni arra a 4-5 ejszakara pont mint mikor tinik voltunk.
2019. okt. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Nem erőltetném, hogy velünk jöjjön, ha ennyire szenved (valahol megértem azt hogy kamasz, és azt is, hogy sok szempontból más a világ már mint pár évtizede, de én örültem volna ha tizenévesen külföldön nyaralgathatok...szóval szerintem is kicsit elszaladt vele a ló, de ezt nem a mi dolgunk megítélni) de egyedül nem maradna. Nagyszülőkhöz stb. menne, ha nem akar velünk jönni.
2019. okt. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
71%
Aztán ha otthon hagyod ki tudja mit csinál (nem feltétlen a szexre gondolok). Inkább keressetek arra az időre valami tábort, ami érdekli és szívesen menne (kötelezően!). Ha nem választ akkor marad a nagyszülőknél (természetesen csak ha tényleg nem zavarja őket).
2019. okt. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!