Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Okozhat nehézséget, hogy...

Okozhat nehézséget, hogy ilyen téren tapasztalatlan vagyok?

Figyelt kérdés

Sose voltam zűrös kamasz, a bulizásra se igen volt igényem. Sose próbáltam se a cigit, se semmilyen drogot.

Van három gyerekem, kettő kamasz.

Múltkor sétáltam egy kollégával, és pár cigiző srác mellett mentünk el. Ő egyből rávágta, hogy füves cigi, érzi a szagát.

Ez után kezdtem azon gondolkodni, hogy mennyire hátrány, ha ezekről nekem sejtelmem sincs? Simán füvezhetne úgy a gyerekem, hogy fel se tűnik a szag?

A tünetekről is annyit tudok, amit még gimiben oktattak.

Ma meg szinte minden fiatal kipróbálja, és úgy kezelik sokan a füvet, mintha semmi se lenne, mint egy pohár kóla.



2019. okt. 29. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A fű szagát nem lehet összetéveszteni. Szóval ha olyan szagú lesz a gyereked ruhája, meg fogod ismerni.


Amúgy nem lényeg, hogy felismerd, milyen tudatmódosítóval él, sokkal előbb kell észrevenni a jeleket.

2019. okt. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Heh, na ezt én is írhattam volna, megspkelve azzal, hogy apjuk ugyanilyen balfék, mint én. :) Remélem, hogy túlélik a kamaszkort így is. O:)
2019. okt. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%

A férjem sem cigizett soha sem, és még is felismeri a fü szagát.

Egyrészt a fü tényleg nem az a dolog amiért a gyerek fél kezét le kell vágni. Inkább a korai nem rászokásról beszélj nekik, ne arról, hogy észrevetted, hogy füveznek.

2019. okt. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

„Nehézséget” annyiban okozhat ez szerintem, hogy indokolatlanul démonizálhatsz miatta dolgokat, mivel fogalmad sincs róluk. Nemrég feltett vki egy kérdést az ügyben, hogy a 20 éves lányát beköpte az expasija, hogy drogozik, nagyon tanulságos végigolvasni:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

Egy „pohár kólához” nem hinném, hogy sokan hasonlítják a füvet, inkább az alkoholhoz. És ahogy nyilván felismernéd, ha a gyereked részeg lenne, ezt is fel fogod ismerni, ne aggódj.

Szerintem egyébként egy normális közegben felnövő gyereknél ma a legnagyobb veszélyt az italokba csempészett cuccok jelentik, amikkel kiütik és…

2019. okt. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
30%

Én nagyon zűrös kamasz voltam, nem hernyóztam, de amire kíváncsi voltam, mindent kipróbáltam. Most itt vagyok egészségesen, azt gondolom, normális (milyen az?😊) felnőttként, tehát nem érzem hátrányát annak, hogy kiéltem magam. Talán inkább úgy érzem, előnyömre válik a gyerekeimmel szemben, hogy rendelkezem némi tapasztalattal, bár, az a helyzet, hogy a mostani kamaszok, ez a világ ezerszer, milliószor durvább veszélyeket rejt, mint az én kamaszéveim. Hiába az én tapasztalataim, sokszor csak kapkodom a fejem. A tapasztalat talán azért jó, mert őszintén, hitelesen, saját magad és az emberi hibáidat, esendőségeidet felvállalva tudsz a gyerekeddel beszélni. Nálunk nincsenek tabuk. Ötletet nem tőlem kapnak a gyerekeim, ahhoz elég kilépniük a ház kapuján, de talán éberebb vagyok, jobban olvasom a jeleket, elsősorban pedig talán hitelesebben komnunikálok Velük, mint azok a szülőtársak, akiknek a kérdezőhöz hasonlóan lövésük sincs.

Félreértés ne essék, nem vagyok büszke magamra, de ha már így alakult, legalább annyit profitálhatok a kamaszéveimből, hogy picit jobban megértem az én kamaszaimat.

2019. okt. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!