Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz gyerekednek milyen...

Kamasz gyerekednek milyen elektromos kütyüjei vannak? Hány évesen kapta őket?

Figyelt kérdés
Gondolok itt telefon, tablet, laptop és ezek kiegészítőire. Nálatok a használatuk mértéke befolyásolja a büntetéseket? (pl. nem használhatja ha rossz jegyet kap a suliban). Ő kérte, vagy csak úgy vettetek neki egyet?
2019. nov. 8. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

12 éves, számítógép a szobájába és egy telefonja. Gépet hétvégente kapcsolja be, ha nincs versenye. Vagy akkor este. Hétköznap csak, ha tanulásra kell. Telefonon néha játszik, miután lefeküdt, max 10 percet.

Szerencsére nem kell büntetnem, mert számára sokadrangú a kütyü.

2019. nov. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%

Telefon, tablet, laptop, playstation


Telefont, playstationt 8 évesen kapott. Tabletet és laptopot 9 évesen. Nem korlátoztam soha, nem lógott egyikben se sokat, most se teszi. Nem kérte egyiket se. A telefonra szükség volt. A playstationnal mi is játszottunk. A tablet és a laptop a suli miatt is lett véve

2019. nov. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok , x-box kimaradt. Azzal akkor játszik, mikor haverjai jönnek. Telefont 11 évesen kapott (ami már fel van töltve stb). Gépet tavaly karácsonyra. Telefont kérte csak.
2019. nov. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Asztali gep, telefon, playstation van neki. Ebbol a gepet kerte, kozosen vettunk neki egy komolyabbat 700 ezer volt.

Telefont tolem kapta, ami ceges telefon lenne de en nem szerettem.

Ps4et a keresztapja vett neki idiota fortnite jatek miatt. Erre az eves elofizetest meg mindent o rendez neki.

2019. nov. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
14%

Telefont akkor kapott, amikor másik városba kezdett el átjárni suliba, ötödiktől. 16. szülinapjára kapott érintőképernyős telefont, családi laptopot/tabletet otthon addig is használhatta, ha kellett. Jobban szeret olvasni, mint játszani, így igazából csak tanuláshoz, filmezéshez vette elő őket, nem volt szüksége rá. Aztan amikor az érettségi miatt többet kellett gépen dolgoznia, az apja összerakott neki egy asztali gépet, azóta azzal elvan, mást nem nagyon igényel.

Soha nem büntettem ezek megvonásával, este ki lett kapcsolva az internet, így használni nem nagyon tudta a telefont, most meg már elég nagy ahhoz, hogy ne kelljen ilyen büntetéseket kiszabnom rá.

2019. nov. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Ha visszaemlekszem 10 evesen kaptam egy laptopot, eleinte jatszottam rajta (teveclub, farmerama a csalad tobbi tagjaval) kesobb mivel kozossegi oldalaim nem lehettek , az informatikai tudasomat fejlesztettem, tanulgattam a netrol, igy blogok htmljet almombol felkeltve is tudnam szerkeszteni, ill word-ppt-excel is hibatlanul ment mar akkor.

Telefonom 7 evesen mar volt, egy nyomo gombos, anya apa mama szamaval es el lett magyarazva iskolabol haza fele ha nagy a baj 112ot tudom hivni. Okos telefont 13 evesen kaptam de sokmindenre nem hasznaltam kozossegi halozatok hianyaban.

Wii jatekom volt 11 eves koromtol azzal imadtam jatszani, csaladdal egyutt is. (Emellett egyebkent sokat tarsasoztunk is, rengeteg felet kaptam volt koztuk interaktiv is)

Mivel imadtam olvasni, szekrenyek voltak tele konyvekkel es hetente kertem uj konyvet igy 12 evesen kaptam egy ebookot is, igy gazdasagosabb volt.

2019. nov. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
+ nalam ezek nem voltak buntetesre korlatozva, eletemben nem kaptam buntetest szerintem.
2019. nov. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

11 évesen kaptam az első telefonom (2008) ami egy 18 ezer forintos alcatel volt

Kb ugyanekkor az első saját gépem ami guberált alkatrészekből volt vagy pár ezerért ismerősöktől vásárolt.

2010 végén 13 évesen az első újonnan vásárolt saját gépemet kaptam ami 83 ezer ft volt

2011 végén kaptam az első okostelefonom ami 70 ezer ft volt

Nem vagyunk gazdagok, és ami talán még fontosabb a szüleim régen nem értették hogy miért olyan drágák ezek a dolgok sajnos... ma már videokártyát veszek csak 83 ezerért

22/F

2019. nov. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, én vagyok a kamasz, de gondolom sokat nem változtat a lényegen.


-telefon

-táblagép

-laptop

-okosóra

-tv

-ps

-ebook olvasó

-egy jobb fényképezőgép, egy picit drágább obival

-két hordozható hangszóró

-gopro 8 (bár ez még csak most lett rendelve, használni még nem volt szerencsém, de jövő héten remélhetőleg sikerül)


Büntetéseket nem annyira szoktam kapni, legalábbis olyanokat nem, hogy nem használhatom ezt, vagy azt. Ha baj van, megbeszéljük, de a "problémás" korszakom sosem volt annyira egetrengető, hogy büntetéseket, fenyegetéseket kelljen kilátásba helyezni. Van, amit kértem, de pl. a tv ugye muszáj volt a szobámba, ebook olvasót is azért kaptam, mert előtte iPaden olvastam mindent szinte, és nem tett jót a szememnek.

2019. nov. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
77%

A 11. szülinapomra kaptam egy nyomogatós telefont, és még abban az évben karácsonyra egy tabletet. 12 évesen kaptam meg az első okostelefonomat, 16 évesen pedig kaptam egy laptopot, mert a tanuláshoz kellett.

A tableten kívül mindegyiket én kértem, bár a tabletet teljesen feleslegesnek tartom, nem is használom.

Soha nem büntettek azzal, hogy nem használhatom őket. (Mondjuk nehéz is lenne a gépet max akkor hiányolnám, ha valamilyen sulis feladathoz kell, meg azért a telefonom nélkül is meglennék, sokszor amúgy is csak olvasok rajta, meg az időt nézem meg :D)

17/L

2019. nov. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!