Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves korig élvezik a...

Hány éves korig élvezik a gyerekjátékokat a kamaszok, meddig fogadta örömmel a te gyereked ajándékként?

Figyelt kérdés
Nehéz megfogalmazni a kérdést, hiszen van sok olyan játék, amivel még a felnőttek is szívesen játszanak. Én arra lennék kíváncsi, mikor jött el nálatok, hogy olyan felnőttesen próbál viselkedni a kamasz, hogy derogál neki játékokkal játszani? „Anya / Apa! Jaj, ez olyan ciki! Én már nem játszok ilyenekkel!”

2019. nov. 14. 13:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Miért nem kérdezed meg inkább a gyereket mit szeretne kapni? És akkor biztos nem fogsz mellé és a gyerek is tuti örül.
2019. nov. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
14 és 18 éves fiúrokonaim a legónak és focinak (és könyvnek) még mindig örülnek :) bár tény, hogy a borítéknak is, mert úgyis mindig újabb gépre/telefonra gyűjtenek.
2019. nov. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1-es!

Félreértettél! Tisztában vagyok vele, a mi gyerekeink, mit szeretnének. Csupán, érdekelne, mások gyermekei meddig élvezték a klasszikus értelemben vett játékokat.

2019. nov. 14. 13:34
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
9 éves koráig a lányom. Aztán eltűntek a pónik😁 utána inkább kreatívoskodott, mondjuk azt a mai napig. Mindennek örült amivel alkotni lehet.
2019. nov. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Milyen játékra gondolsz konkrétan?
2019. nov. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%

Ez olyan sok mindentől függ. Gondolom a családtól a haveroktól, az iskolában szerzett élményektől.

Nekünk négy csmeténk van. Kettő már felnőtt korban van kettő pedig kamasz. Mindegyik totál másképp éli meg a dolgokat. Illetve van közös kedvenc is, amit az egész család szeret, a társasjátékok. Mindig a koruknak megfelelő típusúval játszottunk és vettünk újakat. A két kisebb nagyobb lépésekben zárkózott fel a nehezebb, komolyabb társasokhoz. Erre értettem, hogy befolyásolja őket a család. Ha a szülők nem játszanak velük, akkor a gyerekek másfajta játékokat szeretnek meg. Úgy tapasztalom, ahol nincs ilyen közös pont, ott, ahol a szülők túl komorak, nem játékkedvelők, ott a gyerek sem lesz az és hamar kinőj a játszásból. 13 éves fiam haverjainak fele már nem játszik játékokkal. Ők a kemény mag az évfolyamban. :-) A telefonnyomkodás, a játékkonzol, számítógép az bezzeg megy. De olyan is akad, aki még ezekkel sem játszik, ő sportmániás... mivel anyuka is az.

11 - 13 éves gyerekeink ezeket szeretik jelenleg:

- Minecraft, Fortnite számítógépen (szigorúan csak heti 1-2 óra)

- Minecraft-hoz, Fortnite-hoz kapcsolódó figurák, ruhák menők számukra

- Nyáron megnéztük együtt és azóta szintén menőnek számít a Stranger Things film és a hozzá kapcsolódó dolgok

- 11 éves lányunk gyűjti a Schleich lovakat (már évek óta), de féltett babáival is élvezettel játszik

- Lego-t is imádják mindketten, de mi felnőttek is kedveljük. Lányunk a Friends és Tini szuperhősök, fiúnk a Star Wars, Ninjago, és a programozgató, vezérelhető Boost robotot kedveli.

- imádnak olvasni is (szerencsére) így a könyvek is fontosak számukra. Ezekben is kamaszokra jellemző helyzetet látjuk. Még olvassák a Stilton könyveket, a Ropi naplója könyveket, de már olyanokat is, mint a Flavia de Luce rejtélyei, Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekei, Stranger Things, stb.

- filmeket is ugyanígy nézik, tehát a meséket is élvezik, de akár a tini horrorokat is


Nagyfiúnk hamar leszokott a klasszikus játékokról, 14 évesen már nem vett kezébe egyet sem. Ő manapság huszonévesen eléggé mogorva, magának való típus. 20 éves nagy lányunk mai napig kedveli a rajzfilmeket, főleg a Gru Minyonokat, melyekből mindenféle ajándéktárgyat örömmel fogad. A társasjátékokat viszont ők is szeretik, még a morgós nagyfiúnk is. :-)

2019. nov. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
18%
Azt akartam írni: 10 évesen évesen már nem vett kezébe egyet sem
2019. nov. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Milyen játékra gondolok? Nem konkretizálnám, de olyanokra, melyekkel 9-10 évesen még örömmel játszanak, majd kinövik őket. Nem a játék típusa a mérvadó, inkább maga a játék. Mikor éreztétek, hogy már inkább fiatal felnőttként viselkedik, mint gyerekként?
2019. nov. 14. 14:24
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
Én még 15 évesen is gyűjtöttem Bratz babákat. A mai napig megvan egyébként az összes. Igaz, akkor nem játszottam már velük úgy, mint egy 5 éves, inkább ahhoz volt hasonló, mint hogy valakinek autómodellekből, bélyegekből van egy kollekciója, amit becsben tart.
2019. nov. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Lány. Egyértelműen 12. Nagyon élesen, gyakorlatilag a születésnapja előtti és utáni két-három hónap alatt történt a változás. Eddig nem örült pl. ruháknak, most már igen, játék nem kell neki. Most inkább könyv, írószer, táska, bizsu stb. De az eddigi játékai többségéhez ragaszkodik, mert "emlék".
2019. nov. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!