Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányomnak elege van, tőlem...

A lányomnak elege van, tőlem kért tanácsot. Mi lehet erre a megoldás?

Figyelt kérdés
18 éves a lányom, eléggé extrém kinézetű ő is, és a barátai is. Értem itt azt hogy tetoválás, piercing stb) Soha nem volt ezzel bajom, elfogadtam, a barátja is tetőtől talpig ki van varrva, és tudom sokakban milyen érzéseket váltanak ki az emberek, ezért nem képes elfogadni a lányomat a húgom sem. Ő másképp neveli a gyerekeit, talán túlságosan le is korlátozza őket, ami oda vezett, hogy a nagyobbik lánya aki egyidős a lányommal, be akar csatlakozni hozzájuk. Mondta a lányom hogy ezzel semmi baj nem is lenne, mert attól hogy ők ilyenek náluk nem alapfeltétel hogy csak azzal baratkozzanak akinek ki van lyukasztva legalább 3 helyen a füle. De a minap mesélte hogy az unokatesoja nagyon túltolja, nagyon be akar vágódni, és ezáltal pont hogy inkább megutáltatja magát. Az utolsó csepp az volt a pohárban, amikor elhivták egy buliba, ahova a hugom természetesen nem engedte el, ezért megszökött. Aztán a buliban (mint a ketrecből szabadult madár) "megvadult". Kicsit berúgott, és rámászott a lányom barátjára. Majd megjelent a húgom, és tönkre tette a bulit.A lányom ezen nagyon kiborult, nem akarja többet látni az unokatesoját a barátai között de a barátai sem ezek után. Viszont megbántani sem akarja. Lehet valakit ebben a helyzetben kíméletesen elküldeni vagy mindenképp sértődés lesz a vége?
2019. nov. 20. 09:10
 1/2 anonim ***** válasza:
21%

Van egy szabadjára engedett tini és egy korlátok (egyáltalán nem biztos, hogy túlzó) között élő tini. Ráadásul rokonok.

Szerintem nem kell ezért elküldeni. Olyan programokat kell együtt csinálniuk, ami mindkettőjüknek megfelelő. Értem itt azt is, hogy figyelembe vesszük a neveltetésüket.

A bulikba meg nem kell elhívni. Szerencsére senkivel sem kell sülve-főve együtt lenni.

2019. nov. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
82%
Ezt a lábyodnak kell lezongoráznia magában. Képes e megbocsátani, hogy rámászktt a pasijára, képes e benne bízni. Ha nem akkor tessék őszintének lenni, hogy ne haragudj ez nem fér bele. Valószínűleg sértődés nélkül ezt nem lehet megoldani, de egyenesebb a tiszta beszéd, mint, hogy mondva csinált dolgokkal lerázza, kirekesszek a baráti társaságból. Annak is az lenne a vége, viszont az első verziónál egy kicsit tud gondolkozni a lány, hogy hibázott.
2019. nov. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!