Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ki mikor vett tevet a gyereken...

Ki mikor vett tevet a gyerekenek? 11 eves fiunak keresek tevet ami jo xbox one konzolhoz. Olyat ami birja ha jatszanak rajta es okos teve.

Figyelt kérdés
2019. nov. 20. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag bármelyik ma kapható okos tv kompatibilis az Xbox One-al.
2019. nov. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Én nem vennék 11 éves gyereknek tévét,elvből.

Mondjuk nálunk nem központi kérdés a tévézés,van amikor hetekig nem nézünk tévét...egyszerűen van jobb dolgunk.


Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie,mi fér bele,mit enged meg-szóval nem azt akartam mondani,hogy pfú de szörnyű venni neki tv-t.

Én nem tenném,ennyi.

2019. nov. 24. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, ha a gyerek TV- zni akar, meg játszani, az már eleve sokat elárul arról, hogy hogyan lett nevelve...

Ahelyett, hogy tiltaná az ember neki az ilyeneket, el kell vinni pszichológushoz, ha nem akar az életben részt venni, hanem inkább a virtuális világba menekül, mert annak oka van.

2019. dec. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Unari válasza:
Utolsónak! Ekkora sérő baromságot már rég olvastam. Hogy mered rossz szülőnek bélyegezni azt aki megengedi hogy a gyerek TV-nézzen. Nem hiszem hogy te nem néztél TV-t. Szerintem annak kell pszihológus aki sátánt lát az elektronikában. Az ilyenek mondták annakidején a gyereknek hogy ne hallgassa a rádió mert megzápul az agya. (dédszüleink a nagyszüleinknek) A világ halad és aki lemarad az kimarad. Ha nem vagy amish akkor nem tudom az érveidet elfogadni csak a fejem csóválni. Két gyermeknek vagyok az apja és ez a világ szerves részük. Felejtsük már el azt a szereotípiát hogy aki leül játszani a tv elé vagy csak nézi a nyálcsorgató zombi lesz. Tudod mi lesz belőle? Olyan felnőtt aki tájékozott, akinek a motorikus készségei fejlettek, aki gyors döntéseket tud hozni krízis helyzetben, megtanul egyszerre több mindenre figyelni, online elintéz mindent vásárlástól az adózásig, és nem kell a szomszédját megkérnie hogy a bankártyájáról vegyen már le pénzt mert nem akarja hogy elnyelje a gép a kártyáját. Sportolnak, mozognak, összejárnak mert bár összeköti őket az online tér együtt mennek le a térre tapasztalatot cserélnek folyamatosan verbálisan kommunikálnak. Nem 5 barátja van hanem milliók akivel kommunikálhat több nyelven. Persze mindennek van árnyoldala, de a mi dolgunk nem eltiltani hanem rávezetni a biztonságos használatra. Ez a szülő feladata és kihívása. Kétszer annyit kell tanulnunk hogy csak fele annyit tudjunk mint ők, de muszáj. A tiltással csak szegényebb és fusztrátabb lesz. Nem fog tudni olyasmikről beszélni amiről a kortársaik. Egy 11 éves gyermeknek azok az ingerek kevesek ami nekünk elég volt. Ezt el kell fogadni. A kisfiam pici kora óta nézi a TV-t. A baby tv kifejezetten jó. Válogatott, lassú képek, csak néhány szín és angol nyelvű. Tudományosan szakértők által szerkeztett műsorok. Utána olvatam. Most 10 éves. A suliban a lgjobbak között van. Rendkívüli a memóriája, kommunikál angolul, zongorázik, és válogatott szókinccsel rendelkezik. Boldog kiegyensúlyozott kisfiú sok baráttal. Hozzáteszem a többi osztálytársa között nem kirívó.
2022. ápr. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!