Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan magyaráznátok el ezt a...

Hogyan magyaráznátok el ezt a kamasz gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
Kamasz gyermekem mostanában úgy érzem, semmire sem tart minket, osztalytársaknak legmenőbb iPhone, meg drága holmijaik vannak, azokkal ''villognak'', menőznek, én ezeket a dolgokat feleslegesnek tartom. Van okostelefonja, nagyon jó fajta, de olcsóbb, laptopja, saját szobája, mindene megvan, de ezeket a dolgokat gyakran megkapjuk tőle, hogy neki sosem veszünk olyan ruhákat, és holmikat, mint amik az osztály társainak vannak, illetve autónk is néhány éve volt, eladtam, azóta nincs, nyaralni sem drága, hanem inkább budget helyekre megyünk, de így is kB. Minden évben van egy kis tengerpart, és belföldi utazások. Igazából mi nagyon sok pénzt félre teszünk, de ő ezt nem tudja, ha majd ki akarna repülni, ne kelljen albérletbe mennie, hanem inkább veszünk neki egy saját lakást. Ezért "spórolunk" sok mindenen, de eredményesen. Csak ezt ő nem látja, és úgy érzem semmire kellőnek tart minket, mert nem élünk nagy lábon, nem költekezünk. Mi ezt direkt nem mondtuk neki, hogy kB már most is tudnánk venni egy lakást neki, ha akarnánk, nem akarjuk, hogy ettől elszálljon,vagy negatív hatással legyen rá, és idő előtt abba hagyja a tanulást.

2019. dec. 4. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj az ár/érték arányról elültetni benne valamit. Igen, a kortárs hatás erős, de talán még nem késő.
2019. dec. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem becsüli azt ami van, akkor vonjátok be, mi mennyibe kerül és mennyit kell dolgozni érte. Pl. 150e Ft egy havi nettó bére egy bejárónőnek. Megkeresheti ő is otthon, lehet mosni, takarítani, havat lapátolni, és ezeket reális áron elszámolni felé.

Fura, hogy ezt ő nem tudja felfogni ilyen idősen.

2019. dec. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

"úgy érzem semmire kellőnek tart minket"

"nem akarjuk, hogy ettől elszálljon,vagy negatív hatással legyen rá, és idő előtt abba hagyja a tanulást"


Ő a felszín alapján ítél meg titeket, ti meg titkolóztok előtte, mert még annyira sem bíztok a jellemében, hogy azért tanul, mert belátja, hogy szüksége lesz rá, illetve úgy gondoljátok nem tudja felmérni, hogy egy lakás ára nem biztosít nyugdíjig tartó láblógatást. Vagyis ti is ugyanolyan semmirekellőnek tartjátok őt. Egyformák vagytok.

És hogyan magyaráznám el? Elmondanám az igazat. Ha a saját szülei sem bíznak a gyerekben, akkor ki?

2019. dec. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
#3 Ne keverd a szezont a fazonnal. Gyereknek tartják, nem pedig semmirekellőnek. Még felnőtt fejjel is képes az ember "elszállni", nemhogy gyerekként. Kamasz a 12 éves is meg a 16 is, nem tudjuk, hány évesről van szó. Szerintem jól csináljátok, nem kell mindenről tudnia feltétlenül, majd felnőttként lesz kezelve, ha felnőtt lesz. Próbáljátok meg megértetni vele, mi az a külcsín, meg hogy hány helyen van olyan, hogy ezt meg azt megvesznek, hogy villoghassanak, aztán hónap végén meg mennek kölcsönkérni ide meg oda!
2019. dec. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem részben be lehet avatni a gyereket, hogy félretesztek, mert a jövő fontosabb, mint a fogyasztási cikkek. Nem kell olyan nagyképűen, mint itt (már most tudnánk neki venni egy lakást), csak visszafogottan. Akár érdemes emlékeztetni a Tücsök és a hangya c. nagysikerű történetre.
2019. dec. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

"Fura, hogy ezt ő nem tudja felfogni ilyen idősen."

Nem fura, egyáltalán nem fura. Honnan tudhatna bármit is, ha a szülei nem beszélnek vele? Nem fogyatékos az a gyerek, csak le kell vele ülni és beszélni. Nyugodtan el lehet neki mondani, hogy nektek fontosabb a hosszútávú anyagi biztonság, mint a pillanatnyi dőzsölés. Nem kioktató stílusban, hanem érvekkel alátámasztva. Akár fel is ajánlhatod neki, hogy ha azt akarja, akkor megveszitek neki az új ájfónt, meg a nájki cipőt, meg ti is szívesebben mennétek mallorcára, mint a Balatonra, de ha ez kell, akkor nem fogtok tudni lakást venni neki. Akár nézhettek is pár ingatlant a neten és együtt kiszámolhatjátok, akár egy irreálisan nagy fizetést alapul véve, hogy hány évet kellene melóznia, hogy egy szép, jó környéken lévő, hitelmentes ingatlana legyen. Ha nem fogyatékos és érzi, hogy felnőttként kezelitek, bizalommal fordultok felé, érteni fogja.

2019. dec. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem picit túlzás, hogy el kell adni az autót, hogy az árát egy számlára tegyétek, hogy majd X év múlva legyen a gyereknek egy lakása. Az autó kb alap szükséglet, főleg, ha gyereketek is van, esetleg utaztok is, ahogy írtad. Vagyis nem, nem alap szükséglet, de olyat még nem hallottam, hogy valaki csak úgy eladja, aztán azóta sincs rá szüksége.

Azt nem írtad le, hogy mégis mi jelét adja a gyerek annak, hogy lenéz titeket!?

Egyébként meg ennyi idősen nem hülyegyerek, el lehet neki mondani, hogy gyűjtögettek neki.


Szóval szerintem vagy te mártirkodsz, hogy a gyereked lenéz pedig titkos milliomosok vagytok vagy kamu a kérdés :)

2019. dec. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kort direkt nem írtam, de most 10.-es. Autóra nem igazán volt szükségünk, kb havonta csak azért mentünk vele egy kört, hogy mozogjon, ha elutazunk valahova pl. nyaralás, el tudom hozni a cégeset, metró 5 perc séta, buszmegálló, spar a házunk mellett tömegközlekedésre van bérletünk a vonat, volán stb meg 90%-os. Ez amolyan meglepetés féle lenne majd neki, hogy lehet lakása, ezért ebbe nincs beavatva. Örökség meg nem valószínű, hogy lesz addíg egyik ágról sem.
2019. dec. 6. 07:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is aztmondanám, hogy számoljátok ki mi mennyi munka. De így, hogy elég idős nyáron a diákmunkát is felvetném és mondjuk az extra kiadásait nem fizetném, állja magának. Vinném nyaralni, kapna enni stb. Nem vonnék meg mindent. De ha bulizni akar vagy folyton a városban mászkálni dolgozzon meg érte. Ha megtudja, hogy egy mozizás jeggyel-kajával 2-3 óra munka és két doboz sörért is minimum fél órát dolgozik az ember máshogy fogja értékelni a pénzt.
2019. dec. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kell mellre szívnod a gyerek kitöréseit. Ennyi idősen a kortárs csoportot többre tartja a szüleinél, de majd túl lesz rajta. Kamasz gyerek, tehát lázad. Ezt az időszakot kibírjátok, aztán lenyugszik és rájön, hogy mik a valódi értékek az életben.
2019. dec. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!