Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mikor engednétek/engedtétek...

Mikor engednétek/engedtétek kamasz lányotokat nyaralni barátnőkkel? Úgy érzem, korai?

Figyelt kérdés

17 éves lányom elém állt ma a kéréssel, hogy a barátnőivel idén szeretnének utazgatni. Gondoltam országon belül... Nagyot tévedtem, és a férjem szerint engedjük, ilyenkor kell menni és inkább örüljünk neki, hogy ilyen érdeklődő. A volt férjem az egyik útra már oda is adta neki a pénzt, vagyis a repülőjegyre. De én még annyira féltem ezektől, sosem volt nélkülünk külföldön úgy, hogy tanár/felnőtt nem volt velük.


Tavasszal a barátnőivel négyen Lisszabonba és a környékére mennek, egy hétre. Nyáron szeretnének elmenni Barcelonába és ott az egyik szigetre, szóval ez pihenős strandolós út lenne igazából, de pár napot városnézésre is szánnának. A lányom azt mondja, hogy ide azért is akar menni nagyon, mert a második idegennyelve a spanyol, ősszel úgyis nyelvvizsgázik, és legalább gyakorolná kint a nyelvet. A másik, ami jobban aggaszt, hogy Horvátországban szeretnének egy körutat, azt viszont autóval. Van jogsija neki is, a barátnőinek is, de annyi szörnyűséget hallani, látni. Főleg hogy nyáron mindenki megy nyaralni, tömve vannak az utak. És hiába ígéri meg itthon, hogy ő nem vezet majd, akár már az utca végén cserélhetnek és sosem jövök rá.

Mondtam, hogy még átgondolom, meg messze van, de az a baja, hogy minél később foglalják a szállást, veszik meg a repülőjegyeket, annál drágább lesz...


Márciusban lesz 18 éves, tudom, hogy nem tarthatom itthon. A barátnőit ismerem, szeretjük őket és nem is tőlük féltem... Annyi mindent hall az ember, négy fiatal lány meg sem tudja magát védeni.


2020. jan. 6. 19:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Huh nem könnyű..

Egy utat engednék egyenlőre csak, hogy neki is igaza legyen meg nekem is ☺️

Még lesz ideje utazni bőven ha már tapasztaltabb lesz.

Én megpróbálnék így kiegyezni.

2020. jan. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Horvátországi körút szerintem felejtős, gondolom mind friss jogsisok. A többi belefér ha anyagilag nem megterhelő.
2020. jan. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Engedném,menjen tapasztaljon,amíg fiatal,meg amúgy is 18 lesz, oda megy ahova akar. De én még támogatnám is! Nincs ebben semmi rossz, ha világot akar látni! És biztos tud magára vigyázni.
2020. jan. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Engem simán engedtek 17 évesen. A barátaim is én is megbízható voltam, nem volt semmi probléma. Viszont az autós körutat csak akkor engedném, ha olyan vezet, aki tapasztalt. Friss jogsival ekkora útra biztos nem engedném el.
2020. jan. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Volt mar felnott, szulo, tanar stb. nelkul?Ha meg nem es ez lenne az elso ut csak baratnokkel, akkor inkabb eloszor belfold. Menjenek le Balcsira nyaron horvat helyett.Amugy en is 1 repulosre engednem, aztan meglatjuk hogy alakult.
2020. jan. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Tavasszal elengednem Lisszabonba, ha jol sikerul minden, esetleg Barcelona nyaron.
2020. jan. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
17%
Amint nagykorú lesz és ki tudja fizetni, mehet.
2020. jan. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Friss jogsival a körút felejtős.

A többire elengedném.

2020. jan. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
18 évesen elengedném,nem is kéne engedélyt kérnie,oda megy ahova akar.
2020. jan. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
94%

Mázlista, hogy ezt megtehetitek. Az én szüleim még a balatonra se vittek el/adtak pénzt. 20 évesen voltam először Londonban saját keresetből, majd már a férjemmel Olasz,Cseh,horváto.

Én egyébként engedném, nincs értelme a tiltásnak.

2020. jan. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!