Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Előfordult már, hogy...

Szülők! Előfordult már, hogy a gyereketektől kivettetek pénzt?

Figyelt kérdés

Tényleg csak szülők! Milyen helyzetben és milyen okkal folyamodtatok ehhez? (Szükség vagy büntetés, egyéb?)

Hány éves volt a gyerek és mi volt a pénzének forrása? (Tőletek kapta zsebpénzként, rokonoktól ajándékba, vagy már saját keresete volt?)


És a lényeg: meg tudtátok e vele beszélni, hogy miért volt ez szükséges?


2020. jan. 27. 12:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Szó nélkül senki se nyúl senki tárcájába! Se mi a gyerekébe, se ő a miénkbe! Ez alap.

Olyan volt, hogy minden összejött, (csőtörés, kevesebb bevétel, és naná hogy az autó is akkor ment tönkre) és tényleg nagyon kellett 20 ezer fizetésig. Beszéltünk a gyerekkel (13 éves volt), hogy helyzet van, és szeretnénk kölcsön kérni a zsebpénzéből. Teljesen megértő volt, azt is mondta, hogy nem gáz, ha nem adjuk vissza. De persze, hogy visszaadtuk.

A zsebpénzt tőlünk kapja, plusz rokonoktól szokott kapni ünnepekre, és eltesz belőle.


Eleve biztos voltam benne, hogy így fog reagálni, hisz a mi nevelésünk, teljesen szükségtelen lenne titokban a zsebpénzéhez nyúlni. Ez nálunk lopásnak minősül, nem tudom, hogy más család hogy áll ehez. Utána joggal nem bízna bennünk.


Szerintem.

2020. jan. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Én még soha. De ha erre szorulnék, akkor is megbeszélném vele, nem "csak úgy" kivenném a megtakarított pénzét. Szerintem a világ legszemetebb dolga kérdezés nélkül elvenni egy családtag pénzét.
2020. jan. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Pontosítok: a kivételt nem úgy értettem hogy mindenképp titokban történik. (Különben hogy lehetne megbeszélni?) Persze olyan válasz is jöhet, aminél titokban történt. Nincs kizárva a kérdés alól, de nem is feltétel.
2020. jan. 27. 13:13
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Igaz a fiam még csak 7,5 éves, de van már gyűjtött pénze, név- és szülinapra kapott, vagy "locsolópénz". A cicájának szokott venni kaját belőle, de van, hogy én veszem meg, olyankor ragaszkodik hozzá, hogy vegyem ki az övéből az árát. Mivel nagyon nem tud vigyáni a dolgokra, sem a sajátjára, sem a háztartásban lévőkre, így mondtam neki, hogy ha valamit szándékosan tönkretesz, akkor a saját pénzéből vesz újat. Azóta mintha jobban vigyázna a holmikra. Családi kasszát soha sem pótoltam még ki az ő pénzéből, csak pénzváltás céljából nyúltam még hozzá.
2020. jan. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

Jézusom, dehogyis! Büntetésnek? Lányom van, sosem erősíteném benne azt, ha majd később a házasságában is "rosszul viselkedik", akkor a férje ilyen kis revíziókat űzhet vele. Ha fiú lenne, ugyanez.

Olyan szükség meg nyilván nem jön az életünkbe, hogy a gyerek pénzét csapoljuk le...

2020. jan. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Nappal volt, a pici aludt és egy nappal hamarabb jött a futár. Nem volt készpénz nálam, így kivettem a pénztárcájából. Ilyen többször volt, folyton kp hiányában vagyok, aztán mindig visszaadom
2020. jan. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A cicás példa nagyon aranyos. :D a többiéké is hasznos és jó, csak ez olyan édes :)
2020. jan. 27. 13:57
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Mi rengetegszer.

A lányaink kb 3 éves koruk ota kapnak aprópénzt. Vagy tölünk vagy mástól, és ez mind megy a perselyükbe.


Mi iszonyat kevés KP-t használunk. Mindig kártya(nem Mo), és néha van olyan, hogy valahova megyek ahova csak is KP-val fizethetek. A bank elött nincsen parkoló és messze is van. ìgy mondom a lányomnak, hogy kivettem x összeget. Pár nap múlva vissza teszem. SÖt mindig teszek egy kicsit többet hozzá.

ìgy most már verseny van kiadhat anyának kölcsön pénzt.


Habár most már pár hónapja van itthon egy doboz amiben egy kevés KP-t tartunk, de én ezt nem tartom rossznak.


Lopni nem lopnám meg a gyerekemet, és a kölcsön sem azért van mert nincsen pénzünk, hanem azért mert lusták vagyunk a bankig akkor ott elmenni.


De nekem olyan is volt, hogy anyukámnál töltöttünk egy hetet, és barátnöm hívott este menjek el vele valahova, de egy fillérem sem volt. Bankautomat van, de az én bankomtól nincsen csak a nagyvárosban. Anyukámtól kértem(felnöttként) pénzt, amit csak anpok múlva mikor a bankomhoz mentem adtam neki vissza. Nem tartotta ö sem furcsának.

2020. jan. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk mindig kérdés nélkül elvette anyám az ajándékba kapott pénzt, ha összegyűlt egy nagyobb összeg és a boltban sem vett nekem egy szelet csokit sem, mert hogy van nekem is pénzem. Ha szóvá tettem fogjam be, jajj, nem volt az olyan nagy összeg. Olyan is volt, hogy ha kaptam pénzt, akkor abból ruhát kellett vennem magamnak. Igazságtalannak éreztem, sosem tudtam gyűjteni.
2020. jan. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Saját példát nem tudok mondani mert a fiam csak 2 éves, de a barátnőm egyszer több százezer Ft-ot adott a szüleinek, hogy kocsit akár belőle venni, de mivel másokkal lakott albiban ott nem akart ennyi kp-t tartani. Hónapokig nem talált autót így a pénz sem kellett neki. Amikor mondta a szüleinek, hogy na kellene a pénz mert lenne egy megfelelő autó kiderült, hogy elköltötték, mert abból csináltak valamilyen felújítást. Mondták, hogy nem gondolták, hogy kelleni fog és vissza akarták tenni. Szóval a a kocsi elúszott, de persze a pénzt visszakapta és még adták is hozzá. De azt gondolom ilyet csinálni felháborító. Ha elmondták volna neki belement volna, hogy később vegyen kocsit, de így rosszul jött ki nagyon.
2020. jan. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!